Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2008, 12:19

autor: Piotr Doroń

Nowe informacje o beta-testach Metal Gear Online

Przedstawiciel Konami podzielił się z czytelnikami bloga PlayStation nowymi informacjami poświęconymi rozpoczynającym się już 21 kwietnia beta-testom Metal Gear Online. Dokładnemu opisowi poddane zostały m.in. zasady rozgrywki.

Przedstawiciel Konami podzielił się z czytelnikami bloga PlayStation nowymi informacjami poświęconymi rozpoczynającym się już 21 kwietnia beta-testom Metal Gear Online. Dokładnemu opisowi poddane zostały m.in. zasady rozgrywki.

Nowe informacje o beta-testach Metal Gear Online - ilustracja #1

W stosownym wpisie czytamy, że każdy uczestnik beta-testów będzie mógł stworzyć jednego bohatera, personalizując jego umiejętności, a także nadając mu wyszukany wygląd. Wśród tych pierwszych do wyboru oddanych zostanie siedem cech: system CQC (uaktywniany w walkach w zwarciu), umiejętność walki nożem, szybkość, czujność, możliwość korzystania z broni największego kalibru, materiałów wybuchowych oraz karabinów snajperskich.

W trakcie rozgrywki gracz będzie miał stały dostęp do informacji na temat członków swojej drużyny, na co pozwoli system SOP (Sons of the Patriots). Pomoże on w identyfikacji współtowarzyszy, ustalaniu ich aktualnej pozycji, stanu zdrowia oraz tego, czy nie ścierają się z którymś z przeciwników. Jedną z opcji SOP-a ma być możliwość zhackowania urządzeń przeciwników. W ten sposób wejdziemy w posiadanie informacji o ich aktualnym położeniu.

Przejdźmy teraz do opisu zawartości bety. Twórcy udostępnią za jej sprawą dwie z pięciu map, które uświadczymy w podstawowej wersji Metal Gera Online – Blood Bath oraz Groznyi Grad. Z trybów zabawy aktywne będą: Deathmatch, Team Deathmatch, Base Mission (zdobądź punkt i utrzymaj go przez określoną ilość czasu), Capture Mission (wariacja na temat Capture the Flag). W jednym pojedynku weźmie udział maksymalnie szesnastu posiadaczy PlayStation 3. Mapki zawierać będą ponadto wiele przydatnych przedmiotów – min, granatów, kartonów i beczek.

Klient bety Metal Gear Solid zostanie opublikowany 17 kwietnia, a więc pojutrze. Testy rozpoczną się z kolei 21 kwietnia i potrwają do 6 maja.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W GRYOnline.pl od 2004 roku. Zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do Newsroomu i już tam pozostać. Obecnie szef tego działu, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak i ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki oraz pracy na najwyższych obrotach. Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, a także recenzent magazynu GB More. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej