Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 maja 2004, 11:11

Nie będzie możliwości tworzenia map single player w Halo: Custom Edition

Wiadomość o pojawieniu się nowej wersji gry Halo: Combat Evolved, w której użytkownicy będą mogli swobodnie modyfikować jej zawartość, wywołała lawinę pytań do włodarzy firmy Gearbox Software. Odpowiedzi na najczęściej poruszane tematy znalazły się w specjalnie przygotowanym FAQ.

Wiadomość o pojawieniu się nowej wersji gry Halo: Combat Evolved (zobacz wczorajszy news), w której użytkownicy będą mogli swobodnie modyfikować jej zawartość, wywołała lawinę pytań do włodarzy firmy Gearbox Software. Odpowiedzi na najczęściej poruszane tematy znalazły się w specjalnie przygotowanym FAQ.

Najistotniejszą i niestety najbardziej rozczarowującą informacją związaną z Halo: Custom Edition jest to, że pakiet w żaden sposób nie pozwoli modyfikować map przeznaczonych do trybu single player. Przedstawiciel firmy Gearbox Software tłumaczy, że pliki odpowiedzialne za misje dla jednego gracza są po prostu ogromne i bez gruntownej przebudowy ich struktury nie jest to wykonalne. Wyjaśniona została także kwestia współpracy Halo: Custom Edition z podstawową wersją gry. Nakładka nie będzie wymagać Halo: Combat Evolved na dysku twardym. Po prostu, podczas instalacji pakietu, program poprosi o włożenie oryginalnego kompaktu z grą.

Więcej odpowiedzi na pytania, również te związane z technicznymi możliwościami Halo: Custom Edition, znajdziecie już bezpośrednio w FAQ.