Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2008, 11:26

autor: Dorota "vampire" Drużko

Kolejne nowe postaci w Street Fighter IV

W najnowszym numerze japońskiego magazynu Famitsu możemy znaleźć kolejne dobre wiadomości dotyczące Street Fighter IV. Z zamieszczonej w nim wypowiedzi Yoshinoriego Ono, producenta gry, wynika, że na szczęście jej wersja przeznaczona dla domowych użytkowników nie będzie jedynie zwykłym portem tej znanej z automatów. Wiąże się to między innymi z dodaniem dwóch nowych postaci.

W najnowszym numerze japońskiego magazynu Famitsu możemy znaleźć kolejne dobre wiadomości dotyczące Street Fighter IV . Z zamieszczonej w nim wypowiedzi Yoshinoriego Ono, producenta gry, wynika, że na szczęście jej wersja przeznaczona dla domowych użytkowników nie będzie jedynie zwykłym portem tej znanej z automatów. Wiąże się to między innymi z dodaniem dwóch nowych postaci, które nigdy nie zagościły w salonach gier. Pierwszą z nich jest Rufus, paradujący w stroju Bruce’a Lee rywal Kena, który swą posturą z pewnością wprawnego wojownika nie przypomina.

Kolejne nowe postaci w Street Fighter IV - ilustracja #1

Znacznie ciekawiej zapowiada się natomiast cyborg Seth. Dzięki swej umiejętności wczytywania danych na temat różnych stylów walki i zastosowania ich w dowolnym momencie z pewnością okaże się niezwykle trudnym oponentem. Jego rola w grze będzie zresztą znacząca - ma być głównym konsolowym i komputerowym bossem. Niestety, póki co nie wiadomo, czy będzie on także grywalną postacią. Jednak miejmy nadzieję, że Capcom umożliwi nam wcielenie się Setha.

Kolejne nowe postaci w Street Fighter IV - ilustracja #2

Tak więc, łącznie z Ablem, Crimson Viper oraz El Fuerte w wersji na PC, X360 i PS3 otrzymamy w sumie aż pięciu nie występujących do tej pory w serii bohaterów. Jak podkreślił Ono, nie są to postaci dodane na siłę, lecz doskonale dopasowane do reszty wojowników. Producent potwierdził też wprowadzenie do gry możliwości stoczenia pojedynków on-line.

Nie znamy jeszcze daty premiery Street Fighter IV, podobno prace nad nim ukończone są dopiero w około 20%. Czyli zapewne przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Po więcej screenów przedstawiających nowych wojowników w akcji odsyłam na stronę Famitsu.