Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2008, 09:40

autor: vampire

King Arthur - nowa strategia turowa na PC zapowiedziana

Po raz kolejny Król Artur powróci na ekrany naszych PC, tym razem w formie strategii. Tworzeniem gry zajęło się studio Neocore Games odpowiedzialne również za mało znanego Crusaders: Thy Kingdom Come, na którego silniku tworzony jest King Artur.

Po raz kolejny Król Artur powróci na ekrany naszych PC, tym razem w formie strategii. Tworzeniem gry zajęło się studio Neocore Games odpowiedzialne również za mało znanego Crusaders: Thy Kingdom Come, na którego silniku tworzony jest King Artur.

W grze wcielimy się w samego legendarnego władcę Brytów i na nowo spiszemy jego historię jednocząc 40 prowincji Brytanii w jedno spójne państwo. W drodze do tego celu powołamy ogromną armię, zbudujemy najpotężniejszy zamek Camelot, zadbamy o rozwój naszych miast, a także zwerbujemy Rycerzy Okrągłego Stołu. Co ciekawe sposób w jaki to osiągniemy będzie zależał tylko od naszej woli – możemy być prawym władcą swego ludu podziwianym ze względu na wielkie czyny, możemy również zaufać potędze Sidhe (rasa istot nadprzyrodzonych z irlandzkiej mitologii) lub nawet poświęcić się ciemnym mocom. Nie będzie więc z góry narzuconego scenariusza ani zakończenia, a to jak się on potoczy zależeć będzie tylko od wyborów jakich dokonamy, a cechy osobowości bohatera ukształtujemy własnymi uczynkami - chwalebnymi lub nie.

Świat gry to wczesnośredniowieczna Brytania podzielona na 40 niekoniecznie żyjących w zgodzie prowincji, będących mieszaniną różnych kultur, plemion i królestw. W ten historyczny kraj wplecione zostały elementy fantasy i mitologii. Różnych jednostek, które przyjdzie nam kontrolować ma być całe mnóstwo, a same bitwy mają być epickimi starciami tysięcy żołnierzy rozgrywanymi w czasie rzeczywistym. Autorzy zastosowali tu podobne rozwiązanie do tego znanego z serii Total War – część strategiczna odbywać się będzie w turach, natomiast same potyczki rozegramy już jako RTS-a. Ogromną rolę w grze odegrają też dzielni Rycerze Okrągłego Stołu – już sama ich obecność w danej prowincji ma wpływać na życie mieszkańców, natomiast na polu bitwy dzięki swoim specjalnym zdolnościom odegrają kluczową rolę.

Zapewne podobnie jak inne gry tego typu (chociażby znana wszystkim Civilization) King Arthur przyciągnie graczy do monitorów na długie godziny. Niestety data premiery nie jest jeszcze znana. Poniżej kilka screenów.

King Arthur - nowa strategia turowa na PC zapowiedziana - ilustracja #1
King Arthur - nowa strategia turowa na PC zapowiedziana - ilustracja #2
King Arthur - nowa strategia turowa na PC zapowiedziana - ilustracja #3
King Arthur - nowa strategia turowa na PC zapowiedziana - ilustracja #4
King Arthur - nowa strategia turowa na PC zapowiedziana - ilustracja #5

Ostatnia aktualizacja: 2008-04-09

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Król Artur

Król Artur