Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2006, 15:35

autor: Jiker

I wszystko stało się jasne. Europejska premiera Wii 8 grudnia!

Niedawno zakończyła się ostatnia z wrześniowych konferencji firmy Nintendo, w trakcie których japoński gigant wirtualnej rozrywki wyjaśniał wszystkie tajemnice dotyczące konsoli Wii. Była ona zarazem najciekawszą ze wszystkim – dotyczyła bowiem naszego kontynentu. Ile więc przyjdzie nam zapłacić za zestaw i kiedy będziemy mogli go kupić? Przekonajcie się sami.

Niedawno zakończyła się ostatnia z wrześniowych konferencji firmy Nintendo, w trakcie których japoński gigant wirtualnej rozrywki wyjaśniał wszystkie tajemnice dotyczące konsoli Wii. Była ona zarazem najciekawszą ze wszystkich – dotyczyła bowiem naszego kontynentu. Ile więc przyjdzie nam zapłacić za zestaw i kiedy będziemy mogli go kupić? Przekonajcie się sami.

Może jednak na początku, obierając taktykę Nintendo, potrzymamy Was w niepewności. Konferencja rozpoczęła się z gigantycznym, jak na tę firmę, opóźnieniem. Godzina czekania okazała się być niemal nie do wytrzymania. Na domiar złego jej początek został zdominowany przez prezentację ostatnich wyników przenośnej konsoli Nintendo DS. Informacje te, choć bardzo optymistyczne, ciągle odsuwały moment skupienia się głównie na Wii.

I wszystko stało się jasne. Europejska premiera Wii 8 grudnia! - ilustracja #1

Satoru Iwata.

Długo oczekiwana chwila nastała wreszcie wraz z rozpoczęciem prezentacji systemu Wii Channels, czyli menu nowej generacji, podzielonego na dwanaście kanałów tematycznych. Umożliwi ono m.in. bardzo intuicyjne, szybkie i bezstresowe uruchamianie gier, korzystanie z Internetu, sklepu połączonego z Virtual Console oraz tworzenie swojej podobizny w specjalnym programie graficznym. Tak stworzony wizerunek będziemy mogli następnie wykorzystać w grach – np. w Wii Sports. Właśnie ten zestaw gier sportowych został bohaterem dalszej części konferencji. Mogliśmy przyjrzeć się Wii Boxing (prezentacji dokonali Satoru Iwata, prezes Nintendo, oraz Satoru Shibata, prezes Nintendo of Europe) oraz Wii Tennis, którego przetestowali znani brytyjscy tenisiści – Tim Henman oraz Greg Rusedski. Warto odnotować, że wcześniej pograli przez moment w prawdziwego tenisa, na specjalnie przygotowanym do tego korcie.

I wszystko stało się jasne. Europejska premiera Wii 8 grudnia! - ilustracja #2

Tim Henman i Greg Rusedski testują Wii Sports.

Pomiędzy tymi wydarzeniami dowiedzieliśmy się również, że Wii otrzyma w swoim czasie szereg pozycji nawiązujących bezpośredni do DSowej serii Touch Generations, w której skład wchodzi m.in. serii Brain Training. Przejdźmy już jednak do najważniejszych informacji, na które czekała niemal cała Europa.

I wszystko stało się jasne. Europejska premiera Wii 8 grudnia! - ilustracja #3

TAK!

Europejska premiera Wii odbędzie się 8 grudnia 2006 roku. Znamy więc już cały rozkład terminowy dotyczący Wii. Przedstawia się on następująco:

  • Stany Zjednoczone – 19 listopada
  • Japonia – 2 grudnia
  • Australia – 7 grudnia
  • Europa – 8 grudnia

Drugą ważną informacja jest cena, którą ustalono na poziomie 249.99 Euro (ok. 990 PLN). Dla porównania: Japończycy zapłacą ok. 665 PLN, Amerykanie 780 PLN, natomiast Australijczycy ok. 940 PLN. Mimo, że jest to najczęściej wymieniana kwota, to uprzednio ogłoszone ceny rozbudziły nadzieję na delikatne jej obniżenie. Jak widać – były one płonne. Gry, które trafią do sklepów w momencie premiery Wii (ok. 15-20 tytułów, tych samych, co w przypadku USA) będzie można nabyć za 49.99 oraz 59.99 Euro w zależności od decyzji danego wydawcy.

I wszystko stało się jasne. Europejska premiera Wii 8 grudnia! - ilustracja #4

TAK, TAK!

W pudełku z Wii znajdziemy: kontroler Wiimote, Nunchuk, zestaw Wii Sports, Wii Play (kilkanaście prostych i krótkich gier pokazujących moc kontrolera) oraz standardowe wyposażenie (okablowanie, listwę czytającą ruchy Wiimote’a itp.). Nie oznajmiono niestety jaka liczba konsol trafi do sklepów. Być może niebawem zostanie to uzupełnione.

Konferencję zakończył Satoru Iwata, który powiedział, że „Wii move you”. Myślę, że zrobili to już dawno temu.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.