Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2006, 15:36

autor: Redakcja GRYOnline.pl

PEGI na Gry-OnLine

Z prawdziwą przyjemnością (a nawet z odrobinką dumy) oddajemy w Wasze ręce jeszcze jeden element oceniania pojawiających się na rynku gier – i to jeden z najistotniejszych: kategoryzację PEGI.

Z prawdziwą przyjemnością (a nawet z odrobinką dumy) oddajemy w Wasze ręce jeszcze jeden element oceniania pojawiających się na rynku gier – i to jeden z najistotniejszych: kategoryzację PEGI. Nawiązaliśmy bowiem porozumienie z organizacją Pan European Game Information, na mocy którego Gry-OnLine publikować będą znaczniki PEGI przy każdej z ocenionych przez ten system gier. Czyli praktycznie przy każdej grze wydanej w Europie.

Znaczniki PEGI pojawiać się będą w opisach encyklopedycznych gier, pod recenzjami oraz na stronach „dla rodziców”. Mamy dużą nadzieję, że nasze starania przyczyniają się do tego, by rodzimy rynek gier komputerowych nabierał kształtu właściwego dla standardów zachodnich.

PEGI na Gry-OnLine - ilustracja #1
Tak to wygląda w opisie encyklopedycznym gry...
PEGI na Gry-OnLine - ilustracja #2
Tak pod recenzją gry...
PEGI na Gry-OnLine - ilustracja #3
A tak na serwisie dla rodziców.

Co to jest PEGI?

Jest to ogólnoeuropejski system oceniania gier komputerowych i gier video. Powstał przy współpracy z wiodącymi producentami sprzętu i wydawcami gier. Przystąpienie do niego ma charakter dobrowolny, a przy tym prestiżowy. Niewątpliwą zaletą systemu PEGI jest prostota, która nic jego wszechstronności nie ujmuje. Oto znaczniki, którymi posługuje się PEGI:

PEGI na Gry-OnLine - ilustracja #4
Górny rząd od lewej (nieodpowiednia dla młodszych treść w grze): wulgaryzmy, dyskryminacja, narkotyki, strach, hazard, seks, przemoc. W dolnym rzędzie granice wiekowe odbiorcy.
gry