Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2009, 14:30

Guitar Hero 5: znamy pierwszych wykonawców i szczegóły dotyczące gry

Jesienią tego roku zarabiająca dla Activision miliony dolarów seria muzycznych gier spod znaku Guitar Hero wzbogaci się o piątą odsłonę. Ale o tym wiemy od zeszłego tygodnia. Dzisiaj poznajemy pierwsze szczegóły dotyczące GH5.

Jesienią tego roku zarabiająca dla Activision miliony dolarów seria muzycznych gier spod znaku Guitar Hero wzbogaci się o piątą odsłonę. Ale o tym wiemy od zeszłego tygodnia. Dzisiaj poznajemy pierwsze szczegóły dotyczące GH5.

Gitarowa gra z numerkiem 5 w tytule (piąta tylko z nazwy, bo tak naprawdę seria liczy sobie już niemal 20 pozycji) zaoferuje miłośnikom wymiatania na plastikowym „wiośle” 85 wykonawców, z czego aż 30 po raz pierwszy pojawi się w tego typu grze. Z ujawnionych do tej pory utworów znamy:

  1. Johnny Cash - "Ring of Fire"
  2. Santana - "No One To Depend On (Live)"
  3. Bob Dylan - "All Along the Watchtower"
  4. Tom Petty and the Heartbreakers - "Runnin' Down a Dream"
  5. Vampire Weekend – "A-Punk"
  6. The White Stripes - "Blue Orchid"
  7. The Rolling Stones - "Sympathy for the Devil"
  8. Kings of Leon - "Sex on Fire"
  9. Stevie Wonder – "Superstition"
  10. Iron Maiden - ?

„Mamy mnóstwo nowych, niezależnych artystów, a także takie sławy jak Iron Maiden w ramach reprezentacji klasycznego rocka i metalu. Prócz tego staraliśmy się o The White Stripes i w końcu się udało” - powiedział szef projektu Brian Bright. Co istotne – docelowa lista piosenek szybko może się powiększyć, choćby przez fakt, że Guitar Hero 5 będzie kompatybilne z wszystkimi dodatkowymi kompozycjami, które ściągaliście do swojej kopii GH: World Tour – stare utwory zostaną od razu odpowiednio „dopakowane”, by uwzględnić wszystkie nowe funkcje i tryby GH5.

Z innych istotnych rzeczy warto wymienić obsługę wielu instrumentów – czterech gitarzystów czy kilku perkusistów wspieranych jednym wokalistą nie będzie niczym wyjątkowym. Prócz tego „piątka” zaoferuje specjalny tryb imprezowy, który ma funkcjonować jako interaktywny odtwarzacz muzyki – wrzucasz playlistę i piosenki sobie lecą po kolei, a jeśli chcesz, możesz wskoczyć w to z gitarą i przez chwilę pograć, nie przerywając strumienia dźwięków. Bardzo wygodne i bardzo imprezowe.

Guitar Hero 5 pojawi się na Xboksie 360, PlayStation 2 i 3 oraz na Nintendo Wii. O pececie niestety nie wspomniano.

Guitar Hero 5: znamy pierwszych wykonawców i szczegóły dotyczące gry - ilustracja #1

Guitar Hero 5: znamy pierwszych wykonawców i szczegóły dotyczące gry - ilustracja #2

Are! You! Ready! To! Rooooooock?!