Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2009, 18:00

autor: ziooleck

Muzykalne Activision zaatakuje jesienią

Activision nie przestaje zaskakiwać. Kilka godzin temu mogliście podziwiać unikalny kontroler Dj Hero. Firma postanowiła iść za ciosem i ujawniła "muzyczny" plan wydawniczy na nadchodzącą jesień. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że na liście znajdziemy takie szlagiery jak kontynuację Guitar Hero i oryginalne Band Hero.

Activision nie przestaje zaskakiwać. Kilka godzin temu mogliście podziwiać unikalny kontroler Dj Hero. Firma postanowiła iść za ciosem i ujawniła "muzyczny" plan wydawniczy na nadchodzącą jesień. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że na liście znajdziemy takie szlagiery, jak kontynuację Guitar Hero i oryginalne Band Hero.

Siłą napędową Guitar Hero będzie piąta odsłona sagi. Fanów z pewnością zadowoli fakt, że twórcy nie zamierzają znacząco odbiegać od znanych nam standardów. Główny nurt muzyczny ukierunkowano na znane kawałki rockowe i wszelkie odmiany metalu. Wśród nich znajdziemy zarówno popularne obecnie piosenki, jak i królujące od lat, kultowe utwory. Nie wiadomo, czy wszystkie nagrania zostaną wykonane przez sygnujące je gwiazdy, ale patrząc na strategię producenta oraz budżet, którym dysponuje, można się tego spodziewać. Istotne jest to, że Guitar Hero 5 zapewni jeszcze większe i bardziej zbliżone do prawdziwej gry doznania. Oczywiście do naszej dyspozycji zostaną oddane wszystkie instrumenty znane z obecnej odsłony. Wśród nich znajdziemy również osławioną perkusję.

Nie gorzej zapowiada się Band Hero. Jak sama nazwa wskazuje, w grze wcielimy się w członka raczkującej kapeli. Różnica względem prawowitego Guitar Hero polega na podejściu do zabawy. Tytuł zostanie stworzony pod kątem początkujących oraz mniej zaawansowanych graczy. Dzięki temu każdy członek rodziny niezależnie od wieku będzie mógł spędzić miłe chwile przed telewizorem. Na proponowanej przez wydawcę playliście znajdziemy ponad 40 kawałków. Niestety, jak na razie nie wiadomo, czy będą to unikalne piosenki, czy tytuły zaczerpnięte od starszego brata.

Muzykalne Activision zaatakuje jesienią - ilustracja #1

W połączeniu z Dj Hero, powyższy plan zwiastuje prawdziwe zatrzęsienie gier muzycznych. Cóż, wygląda na to, że zapotrzebowanie rynku na tego typu produkcje jest naprawdę olbrzymie. Rozśpiewani gracze wolą radosne szarpanie drutów od krwawych strzelanin? Pozostaje się tylko cieszyć.