Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2007, 12:11

autor: Sargeras

Głos Patricka Stewarta w reklamach Final Fantasy XII

Brytyjski aktor Patrick Stewart, znany przede wszystkim jako kapitan Jean-Luc Picard ze Star Trek (zarówno serialu, jak i filmów pełnometrażowych) oraz jako profesor Charles Xavier z filmów z serii X-Men, będzie uczestniczył w kampanii promującej grę Final Fantasy XII.

Brytyjski aktor Patrick Stewart, znany przede wszystkim jako kapitan Jean-Luc Picard ze Star Trek (zarówno serialu, jak i filmów pełnometrażowych) oraz jako profesor Charles Xavier z filmów z serii X-Men, będzie uczestniczył w kampanii promującej grę Final Fantasy XII - kolejną część jednej z najpopularniejszych serii cRPG na świecie. Developer gry, firma Square Enix, postanowiła wykorzystać głos aktora. Marketingowcy wiedzą, co robią - Patrick Stewart ma już znaczne doświadczenie w podkładaniu głosu w grach komputerowych. Uczestniczył przy tworzeniu takich tytułów jak: Forgotten Realms: Deamon Stone, The Elder Scrolls IV: Oblivion, Star Trek: Legacy i wszystkich częściach serii X-Men.

Głos Patricka Stewarta w reklamach Final Fantasy XII - ilustracja #1

Kampania będzie promowała FFXII na nowych obszarach dystrybucji gry, której premiera w USA odbyła się w październiku ubiegłego roku. Mieszkańcy Starego Kontynentu zagrają w nią dopiero teraz. Kampania promocyjna rozpocznie się 19 lutego, a premiera w Europie odbędzie się 23 lutego, w tym samym miesiącu gra trafi również do Polski. Rodzimy dystrybutor, firma Cenega Poland, ustaliła sugerowaną cenę na poziomie 219,90 PLN

Głos Patricka Stewarta w reklamach Final Fantasy XII - ilustracja #2

Z okazji premiery FFXII w Europie, wydawca planuję w Londynie specjalną imprezę, podczas której przewidziany jest konkurs z nagrodami za najlepsze przebrania nawiązujące do Final Fantasy. Ponadto będą specjalne podarki dla pierwszych 100 nabywców europejskiej edycji Final Fantasy XII. Imprezę poprowadzą: producent gry - Akitoshi Kawazu i szef projektu - Hiroshi Minagawa.