Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2006, 12:58

autor: Daniel "Thorwalian" Kazek

El Matador zalicza kolejny poślizg

Fanatycy taktycznych gier akcji ostrzący sobie zęby na El Matador, będą musieli się niestety uzbroić się w cierpliwość. Jak poinformował wydawca programu firma Cenega Publishing, tytuł ostatnio szykowany na drugi kwartał tego roku ostatecznie pojawi się w trzecim.

Fanatycy taktycznych gier akcji ostrzący sobie zęby na El Matador, będą musieli się niestety uzbroić się w cierpliwość. Jak poinformował wydawca programu firma Cenega Publishing, tytuł ostatnio szykowany na drugi kwartał tego roku ostatecznie pojawi się w trzecim.

El Matador zalicza kolejny poślizg - ilustracja #1

Przypomnijmy, iż to nie pierwsze opóźnienie, które dotyczy produkcji ze studia Plastic Reality Technologies. Gra pierwotnie planowana była na trzeci trymestr roku ubiegłego, czyli jak wynika z prostego rachunku matematycznego, dodatkowe prace nad El Matador osiągną granicę dwunastu miesięcy (o ile oczywiście uda się dotrzymać nowego terminu...).

Przy okazji tej wiadomości śpieszymy również donieść, że dzięki umowie podpisanej z firmą Creative Labs, w El Matador wykorzystana zostanie technologia EAX Advanced HD. Wpłynie to rzecz jasna na jeszcze lepszą jakość dźwięku płynącego z naszych głośników i realistyczne odgłosy odbierane podczas przeprowadzanych operacji. Aby posmakować udoskonalonej akustyki, swój komputer należy wyposażyć w kartę Sound Blaster X-Fi lub Sound Blaster Audigy.

Polskim dystrybutorem programu jest naturalnie firma Cenega Poland, choć szczegóły premiery owiane są jak na razie mgłą tajemnicy.

El Matador zalicza kolejny poślizg - ilustracja #2

Akcja El Matador osadzona zostanie w Południowej Ameryce, przy czym autorzy szczególny nacisk położyli na widowiskowość i nieprzewidywalność zaimplementowanej fabuły. Gracz co chwila zaskakiwany będzie nowymi sytuacjami, z którymi oczywiście musi sobie poradzić. Niemniej, przedstawiona historia to tradycyjna opowieść o korupcji, zemście i sprawiedliwości.

Właściwa rozgrywka przypominać ma takie tytuły jak Splinter Cell czy Gorky Zero. W kampanii dla pojedynczego gracza znajdziemy kilkanaście misji, z czego większość wymagać będzie działania z ukrycia. Wzorem podobnych tytułów do dyspozycji gracza oddany zostanie pokaźny arsenał broni (znaczna grupa „wyciszonych”) i gadżetów. Niektóre z nich wykorzystywane będą do bezpośredniego usuwania wrogów, inne tylko i wyłącznie do odwracania ich uwagi.

El Matador zalicza kolejny poślizg - ilustracja #3

Programiści obiecują wyjątkowo zróżnicowanych przeciwników. Generalnie można ich podzielić ich na trzy grupy. Największym wyzwaniem okażą się członkowie gangów, nie dość, że świetnie uzbrojeni, to ich liderów spotkasz w niektórych etapach w charakterze bossów. Pozostałe dwie grupy to wrogo nastawieni cywile oraz niebezpieczne zwierzęta (na przykład psy czy krokodyle). Gracz zostanie zmuszony do starannego wybierania swoich celów, albowiem niektórych wrogów najlepiej będzie po prostu ominąć niż wszczynać niepotrzebne starcie.

Jeżeli zainteresowałeś się El Matador, polecamy zapoznać się z następującymi materiałami na temat gry: