Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2006, 15:15

autor: Jiker

E3 Media Festival - nowa forma słynnych targów

Wczorajsza, szokująca wiadomość o końcu dotychczasowej formy targów E3 była niczym kubeł zimnej wody na nasze rozgrzane głowy. Zgodnie z zapowiedziami, dysponujemy dzisiaj oficjalnym stanowiskiem ESA (Entertainment Software Association), organizatora imprezy, wyjaśniającym to posunięcie.

Wczorajsza, szokująca wiadomość o końcu dotychczasowej formy targów E3 była niczym kubeł zimnej wody na nasze rozgrzane głowy. Zgodnie z zapowiedziami, dysponujemy dzisiaj oficjalnym stanowiskiem ESA (Entertainment Software Association), organizatora imprezy, wyjaśniającym to posunięcie.

ESA podjęła tę decyzję z jednego głównego powodu - aby w sposób znacznie lepszy przedstawiać potrzeby globalnego rynku gier video. W związku z tym targi przejdą niemałą ewolucję - złożą się na nie kameralne spotkania i konferencje prasowe, których zasady będą z góry określone i znane zarówno dla organizatorów, jak i gości (głównie dziennikarzy).

Prezes ESA, Douglas Lowenstein, tłumaczy owe posunięcie zmianami, jak zaszły w ciągu ostatni 12 lat w rozrywce interaktywnej (czyli od momentu zorganizowania pierwszych targów E3). „Na przełomie tych lat stało się jasne, że potrzebujemy sprecywanej programowo imprezy, o wyższej niż dotąd jakości, która polegałaby na wspólnym dialogu wydawców, producentów, organizatorów oraz światowych mediów”.

Dokładny plan nowych targów E3 wykrystalizuje się w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Wiadomo jednak, że nie zmieni się miejscowość, w której będą one organizowane. W dalszym ciągu będzie nią Los Angeles. Jak już wspominaliśmy, nowe E3 będzie się składać głównie z konferencji prasowych, spotkań producentów, wydawców i innych osób pracujących w przemyśle gier video. Będziemy również mogli liczyć na prezentacje nowych pozycji, lecz nie będzie to z pewnością przebiegać w sposób znany do tej pory.

Targi E3 są bardzo ważne dla naszego przemysłu i bardzo chcielibyśmy, by nie uległo to zmianie” – oznajmił Lowenstein. Po czym stwierdził, że nowa forma targów umożliwi firmom znacznie lepsze, efektywniejsze przekazywanie informacji, które następnie, za pośrednictwem mediów, zostaną przedstawione ludziom zainteresowanym nimi. Całą wiadomość prasową wystosowaną przez ESA znajdziecie pod tym adresem.

Nieco więcej informacji uzyskali dodatkowo redaktorzy serwisu GameSpot. Dowiedzieli się, że organizatorzy planują przenosiny imprezy z maja na lipiec. Celem miałoby być umożliwienie producentom dopieszczenie swych produkcji, które zostaną w jej trakcie zaprezentowane. Lowenstein natomiast potwierdził informację, że zrezygnowano z olbrzymiej hali Los Angeles Convention Center na rzecz co najmniej jednego centrum konferencyjnego, znajdującego się w którymś z wielu hoteli w Los Angeles. W wywiadzie dla gazety Wall Street Journal oznajmił ponadto, że oczekuje, iż nowa forma targów E3 zostanie przygotowana na przyjęcie ok. 5.000 gości z całego świata. W porównaniu do tegorocznych 60.000 jest to liczba bardzo mała. „Część z wystawców była sfrustrowana wielkim rozmiarem targów, co w efekcie zwiększało problemy w przedstawieniu przez nich swoich produktów”. Poznaliśmy również prawdopodobną nową nazwę targów, którą również ujawniono w trakcie wspomnianego wywiadu. Propozycja brzmi następująco: E3 Media Festival.

Kolejne informacje na temat nowego E3 będą systematycznie ujawniane. Możecie być pewni, że nie pominiemy żadnej z nich.

gry