Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2006, 15:24

autor: Krooliq

Dwie nowe gry na Xboxa 360

Studio developerskie 3000AD poinformowało, że aktualnie pracuje nad dwoma nowymi produkcjami, przeznaczonymi na konsolę Xbox 360.

Studio developerskie 3000AD poinformowało, że aktualnie pracuje nad dwoma nowymi produkcjami, przeznaczonymi na konsolę Xbox 360.

Pierwsza z zapowiedzianych gier będzie nosić tytuł Hostile Intent – Planetfall. Na razie nie zdradzono zbyt wielu szczegółów na temat nowego projektu. Wiadomo jedynie, że przeniesie nas w futurystyczny, kosmiczny świat, a rozgrywka zaoferuje graczowi wachlarz możliwości, począwszy od elementów pierwszoosobowej strzelaniny, a kończąc na sterowaniu gamą pojazdów i toczeniu bitew.

Natomiast druga produkcja właściwie nie jest taka zupełnie nowa – wcześniej miała powstać w wersji PC, później prace nad jej developingiem zostały wstrzymane, a teraz zdecydowano wydać ją na konsolę Xbox 360. Mowa tu o KnightBlade, która będzie taktyczną grą akcji, rozgrywającą się również w kosmicznej rzeczywistości. Kolejne etapy warstwy fabularnej ujawnią ekscytujące losy międzygwiezdnej jednostki GCV-KnightBlade (klasa Megaron), a jądrem całej zabawy będzie wykonywanie, wraz z członkami swojej załogi, szeregu rozbudowanych, militarnych misji.

Paradoksalnie, twórcy poinformowali również, że w kilka miesięcy po konsolowej premierze KnightBlade, ukaże się jednak wersja PC programu.

Przypomnijmy, że studio developerskie 3000AD ma już na swoim koncie stworzenie kilku znanych pozycji, tj. seria Battlecruiser czy Universal Combat.