Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2008, 10:36

autor: Dorota "vampire" Drużko

Drugi epizod Penny Arcade Adventures dopiero pod koniec roku

Jak możemy przeczytać w wypowiedzi autora komiksu Penny Arcade, Mike'a Krahulika, zamieszczonej na oficjalnej stronie projektu, prace nad drugim epizodem Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness są już bardzo daleko posunięte. W chwili obecnej rysownikowi pozostało do przygotowania jedynie kilka cut-scenek.

Jak możemy przeczytać w wypowiedzi autora komiksu Penny Arcade, Mike'a Krahulika, zamieszczonej na oficjalnej stronie projektu, prace nad drugim epizodem Penny Arcade Adventures: On the Rain-Slick Precipice of Darkness są już bardzo daleko posunięte. W chwili obecnej rysownikowi pozostało do przygotowania jedynie kilka cut-scenek, autor wspomina nawet, że stworzył już kilka grafik z myślą o trzecim odcinku serii. Poniżej możecie zobaczyć przykład jednego z nowych wrogów - Hat Spidera, na których natkniemy się w kontynuacji gry.

Drugi epizod Penny Arcade Adventures dopiero pod koniec roku - ilustracja #1

Krahulik uspokoił też wszystkich, którzy wciąż mieli wątpliwości dotyczące transferu swojego herosa z jedynki. Zgodnie z tym, co zostało zapowiedziane wcześniej, nasza postać będzie automatycznie przenoszona do kolejnych odcinków. Ponadto, choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby swoją przygodę z wirtualnym Gabe'em i Tycho rozpocząć od drugiego epizodu, to jednak twórcy postanowili nagrodzić tych, którzy są z grą od początku, dlatego też transferowane postaci otrzymają pewne bonusy.

Niestety w chwili obecnej to jedyne informacje jakie na temat nowego On the Rain-Slick Precipice of Darkness otrzymaliśmy. Więcej dowiemy się zapewne dopiero pod koniec sierpnia, czyli podczas tegorocznej edycji imprezy Penny Arcade Expo, w czasie której zostanie on zaprezentowany. Na premierę przyjdzie nam jednak poczekać jeszcze dłużej, ponieważ gra ukaże się dopiero pod koniec bieżącego roku na komputerach PC oraz Xboxie 360. Przypomnijmy, że w tym samym czasie do PS Network powinien trafić jej pierwszy epizod.