Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2006, 12:32

autor: Łukasz Malik

Dreamfall: The Longest Journey – polska premiera

Fani Najdłuższej Podróży wreszcie mogę odetchnąć z ulgą. Po kilku przesunięciach, kontynuacja kultowej przygodówki trafiła dzisiaj do polskich sklepów – mowa oczywiście o grze Dreamfall: The Longest Journey.

Fani Najdłuższej Podróży wreszcie mogę odetchnąć z ulgą. Po kilku przesunięciach, kontynuacja kultowej przygodówki trafiła dzisiaj do polskich sklepów – mowa oczywiście o grze Dreamfall: The Longest Journey. Pomimo zmiany dystrybutora zmianie nie uległa obsada postaci, które grały skrzypce w pierwszej części gry. Mowa oczywiście o Aprlil Rayan, której głosu użyczyła Edyta Olszówka, jak i gadatliwym Kruku w którego wcielił się Jarosław Boberek. Jednak to nie oni grają pierwsze skrzypce w Dreamfallu. Główną bohaterką jest dwudziestoletnia Zoë Castillo, w którą wcieliła się Agnieszka Grochowska znana szerszej widowni z bardzo dobrej roli w Pręgach. Miłośnicy nieco lżejszego kina mogli ją oglądać w komedii romantycznej Tylko mnie kochaj.

Miałem przyjemność spędzić cały wczorajszy wieczór z polskim Dreamfallem i muszę przyznać, że lokalizacja jest naprawdę profesjonalna, a głosy są bardzo dobrze dobrane. Jeżeli mimo to, ktoś ma awersję do polskiej mowy w grach, w każdym momencie zmienić język na angielski zostawiając polskie podpisy.

Polskie wydanie zawiera w sobie ścieżkę dźwiękową na osobnej płycie audio, a wszystko to jest zapakowane w duże pudełko z otwieraną klapką. Za całość przyjdzie nam zapłacić 99,90 zł.

Dreamfall: The Longest Journey – polska premiera - ilustracja #1

Z okazji premiery wraz z polskim dystrybutorem gry, firmą Cenega Poland zapraszamy Was do udziału w konkursie, w którym można wygrać 5 egzemplarzy Dreamfall: The Longest Journey. Zapraszamy także do lektury recenzji, a graczy którzy zdążyli już utknąć w trakcie rozgrywki zapraszamy do naszego poradnika.