Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 czerwca 2009, 09:42

autor: Elrond

Dodatek do Sacred 2 w produkcji

Fani Sacred, gry akcji z elementami RPG, mieli ostatnimi czasy powody do niepokoju. Najpierw jej producent, Ascaron Entertainment, poinformował o kiepskiej kondycji finansowej oraz znajdowaniu się na krawędzi bankructwa. Co prawda zapewniono o kontynuacji prac nad rozszerzeniem do Sacred 2 oraz trzecią częścią gry, jednak nie usłyszeliśmy żadnych konkretów.

Fani Sacred, gry akcji z elementami RPG, mieli ostatnimi czasy powody do niepokoju. Najpierw jej producent, Ascaron Entertainment, poinformował o kiepskiej kondycji finansowej firmy stojącej na krawędzi bankructwa. Co prawda zapewniono o kontynuacji prac nad rozszerzeniem do Sacred 2 oraz trzecią częścią gry, jednak nie usłyszeliśmy żadnych konkretów.

Następnie firma została wykupiona przez niemieckiego wydawcę, Kalypso Media, na którego przeszły prawa do większości marek Ascaron Entertainment, jednak pewności, co do losów Sacred nadal nie uzyskaliśmy. Aż do teraz. Okazuje się bowiem, iż nowo utworzona (w ramach Kalypso Media) firma, Gaming Minds Studios, pracuje nad kontynuacją pozyskanych licencji – jeszcze latem tego roku na rynku pojawi się Patrician III, natomiast rozszerzenie Sacred 2 tworzone jest przez Studio 2, brytyjski oddział Ascaron, który nadal posiada prawa do tej marki. Informacja o pracach nad dodatkiem pojawiła się na oficjalnym forum gry, tak więc nie jest ona żadną plotką. Jak napisała Anca Adelina Finta, sprawująca pieczę nad forum, na powstanie dodatku do Sacred 2 nie mają wpływu żadne czynniki (np. bankructwo firmy matki) i wszystko idzie zgodnie z planem.

Miejmy nadzieję, że deweloperom starczy chęci, zapału i przede wszystkim pieniędzy na ukończenie projektu.