Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2002, 13:47

autor: Fajek

Dirt Track Racing 2 zapowiedziane!

Infogrames zapowiedziało Dirt Track Racing 2 na komputery PC – drugą wersję wyścigów samochodowych rozgrywanych na podłożu ziemno-błotnym.

Infogrames zapowiedziało Dirt Track Racing 2 na komputery PC – drugą wersję wyścigów samochodowych rozgrywanych na podłożu ziemno-błotnym.

Gra jest przygotowywana przez firmę Ratbag Pty Ltd z wykorzystaniem specjalnego “engin’u” o nazwie Difference Engine, który to będzie odpowiedzialny za ultra realistyczne zachowanie się pojazdów na torze oraz fotorealistyczną oprawę graficzną. W grze znajdzie się 14 tras oraz 14 pojazdów w 3 klasach, którymi będziemy mogli się ścigać.

W grze będziemy mogli wpływać na właściwości jezdne samochodów poddając ustawienia takiej jak: twardość zawieszenia, ciśnienie w oponach, przełożenie, kąt nachylenia spojlerów, itp. modyfikacjom.

Gracz będzie mógł zdecydować się na jeden z dwóch form rozgrywki: Career lub Arcade. W pierwszym trybie gracz weźmie udział w normalnych seriach zawodów, podczas których będzie musiał kupować nowe samochody, usprawniać je, naprawiać czy płacić za uczestnictwo w poszczególnych zawodach. Tryb Kariery wiąże się również z samym modelem jazdy, który będzie nastawiony na realizm. Natomiast tryb zręcznościowy (Arcade) pozwoli w zasadzie „z marszu” zasiąść za kierownicą jednego z dowolnie wybranych samochodów.

Interesującą opcją będzie możliwość oglądania najciekawszych momentów z wyścigów na zasadzie spotów telewizyjnych, dzięki czemu gra i sama rozgrywka zyska na atrakcyjności.

Twórcy DTR 2 chwalą się, iż gra będzie niezwykle dopracowana pod względem graficznym, gdyż zostaną wykorzystane efekty dynamicznego oświetlenia, systemu cząsteczek. W DTR 2 zostanie zaimplementowany również model zniszczeń pretendujący do miana najlepszego jaki widziano (czyżby konkurencja dla Pro Race Driver’a?)

Gra powinna pojawić się jesienią tego roku jej wydaniem zajmie się firma Infogrames.