Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2005, 10:25

autor: Kull

Diplomacy – strona www i pierwsze screeny

Diplomacy to komputerowa adaptacja planszowej gry strategicznej pod tym samym tytułem. Autorami programu są programiści z teamu Paradox, znani z takich tytułów jak Hearts of Iron i Europa Universalis. Gra doczekała się właśnie oficjalnej strony w Internecie, na której zamieszczono m.in. screeny z wersji beta.

Diplomacy to komputerowa adaptacja planszowej gry strategicznej pod tym samym tytułem. Autorami programu są członkowie teamu Paradox, znani z takich tytułów jak Hearts of Iron i Europa Universalis. Gra doczekała się właśnie oficjalnej strony w Internecie, na której zamieszczono m.in. screeny z wersji beta.

Wspomniany serwis można znaleźć pod adresem: www.diplomacy-pcgame.com.

Diplomacy – strona www i pierwsze screeny - ilustracja #1

Tło fabularne Diplomacy zostało osadzone w XX wieku, podczas I wojny światowej, a gracze będą mogli wcielić się w przywódcę jednego z siedmiu tamtejszych mocarstw (Wielka Brytania, Francja, Włochy, Niemcy, Austro-Węgry, Rosja i Turcja). Program będzie oferować rozbudowane możliwości dyplomatyczne i militarne, przy jednoczesnym zachowaniu przejrzystych reguł planszowego pierwowzoru.

Diplomacy – strona www i pierwsze screeny - ilustracja #2
Diplomacy – strona www i pierwsze screeny - ilustracja #3
Diplomacy – strona www i pierwsze screeny - ilustracja #4

Finalna wersja programu powinna ukazać się pod koniec tego roku. Jego wydawcą będzie firma Atari. Po więcej informacji na temat Diplomacy zapraszam do Encyklopedii Gry-OnLine.