Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2005, 09:22

Battlefield 2 - milion sprzedanych egzemplarzy i kolejne problemy

Firma Digital Illusions odpowiedzialna za powstanie gry Battlefield 2 – opublikowała wczoraj oficjalne oświadczenie prasowe, w którym czytamy, iż wspomniany wyżej produkt przekroczył liczbę miliona sztuk sprzedanych kopii.

Firma Digital Illusions odpowiedzialna za powstanie gry Battlefield 2, opublikowała wczoraj oficjalne oświadczenie prasowe, w którym czytamy, iż wspomniany wyżej produkt przekroczył liczbę miliona sztuk sprzedanych kopii. Program od dnia premiery utrzymuje się na szczycie list bestsellerów, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Wielkiej Brytanii. Łącznie sprzedano do tej pory sześć milionów egzemplarzy gier, które korzystają z marki Battlefield.

Pozytywne wieści płynące z obozu twórców gry bledną jednak przy kolejnych problemach, jakie dotykają użytkowników Battlefield 2. W poniedziałek niezidentyfikowana grupa hackerów dokonała modyfikacji pięciu milionów numerów identyfikacyjnych (w większości wypadków jeszcze nie rozdysponowanych), odblokowując na nich wszystkie rodzaje broni - w tym tajne, których zdobycie nie jest w normalnych warunkach takie proste. Wadliwe numery kont zawierają się w przedziale pomiędzy 40.000.000 a 45.000.000. Koncern Electronic Arts próbuje cały czas zlikwidować „prezent”, ale jak na razie operacja nie zakończyła się pełnym sukcesem, o czym przekonuje nas eJay – aktywny użytkownik gry i jednocześnie autor poradnika do Battlefield 2, który możecie od niedawna pobrać za pośrednictwem naszego serwisu.

Więcej informacji o Battlefield 2 znajdziecie w naszej Encyklopedii Gier.