Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2006, 12:28

autor: ComCo

Crysis będzie pierwszą grą korzystającą z DirectX 10 oraz silnika CryEngine 2

Pracownicy studia developerskiego Crytek (twórcy Far Cry na komputery PC i Far Cry Instincts na konsole Xbox) ujawnili światu, że przygotowują kolejny tytuł. Crysis, bo o tej grze mowa, będzie rozbudowaną strzelanką FPS, która ma w pełni korzystać z dobrodziejstw nowych sterowników DirectX 10 oraz drugiej wersji silnika CryEngine.

Pracownicy studia developerskiego Crytek (twórcy Far Cry na komputery PC i Far Cry Instincts na konsole Xbox) ujawnili światu, że przygotowują kolejny tytuł. Crysis, bo o tej grze mowa, będzie rozbudowaną strzelanką FPS, która ma w pełni korzystać z dobrodziejstw nowych sterowników DirectX 10 oraz drugiej wersji silnika CryEngine. Potwierdziły się zatem nasze wieści w tej sprawie z 5 listopada 2005 roku.

Crysis będzie pierwszą grą korzystającą z DirectX 10 oraz silnika CryEngine 2 - ilustracja #1

Opisywany silnik poznaliśmy jeszcze we wrześniu, kiedy na fale Internetu „wypłynął” filmik prezentujący jego możliwości (dynamiczny cykl dnia i nocy, w pełni interaktywne środowiska, wschody słońca, cienie generowane w czasie rzeczywistym, dopracowany wygląd chmur, etc.).

Crysis będzie pierwszą grą korzystającą z DirectX 10 oraz silnika CryEngine 2 - ilustracja #2

Pierwszą zapowiedź Crysis opublikowano się na łamach niemieckiego wydania magazynu Gamestar, a obrazki dołączone do niniejszej wiadomości to skany fragmentów poszczególnych stron tego pisma. Nowy tytuł zespołu Crytek ma podnieść graficzną poprzeczkę jeszcze wyżej niż zrobił to Far Cry.

Crysis będzie pierwszą grą korzystającą z DirectX 10 oraz silnika CryEngine 2 - ilustracja #3

Podczas zmagań graczom przyjdzie przemierzać głównie regiony tropikalne (znowu trafimy na jakiś bliżej nieokreślony archipelag wysp, ale jeszcze ładniejszy i rozleglejszy, niż w Far Cry). Nie zabraknie sporej liczby przeciwników do pokonania, możliwości rozwoju prowadzonego bohatera i olbrzymiej swobody w poruszaniu się po udostępnionych terenach (o ile dobrze rozszyfrowałem fragmenty niemieckiego materiału). Pod tym adresem znajdziecie duże wersje wszystkich skanów.

Crysis będzie pierwszą grą korzystającą z DirectX 10 oraz silnika CryEngine 2 - ilustracja #4

Aktualnie, Crysis jest ukończony w około 60%. Premiera pełnej wersji powinna nastąpić w czwartym kwartale bieżącego roku. Czekamy z niecierpliwością, wypatrując konkretniejszych informacji na temat gry.