Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2006, 09:56

City of Heroes wyrusza na podbój Korei Południowej

Twórcy gry City of Heroes – firma NCSoft – najwyraźniej pozazdrościli sukcesu autorom World of WarCraft i powoli przymierzają się do premiery swojego programu w Azji – na dobry początek w Korei Południowej.

Twórcy gry City of Heroes – firma NCSoft – najwyraźniej pozazdrościli sukcesu autorom World of WarCraft i powoli przymierzają się do premiery swojego programu w Azji – na dobry początek w Korei Południowej.

City of Heroes wyrusza na podbój Korei Południowej - ilustracja #1

Azjatycka wersja gry będzie się nieco różnić od tej, która doskonale znana jest Amerykanom i Europejczykom. Po pierwsze, postanowiono zmienić tytuł – tamtejszą edycję nazwano po prostu City of Hero. Po drugie, Koreańczycy będą mogli zobaczyć podczas rozgrywki unikatowych bohaterów, charakterystycznych właśnie dla kultury azjatyckiej. Program zadebiutuje na rynku w pierwszej połowie 2006 roku.

City of Heroes to gra z gatunku MMOcRPG, której podstawową cechą jest możliwość wcielenia się w postać jednego ze słynnych komiksowych superbohaterów. Rzecz jasna stają oni do pojedynków ze złem. Akcja programu rozgrywa się w fikcyjnym mieście Paragon City (przypomina ono jedną ze słynnych amerykańskich metropolii), zamieszkałym przez setki NPC-ów.

Moduł kreacji własnego bohatera został skonstruowany w taki sposób, aby każdy gracz mógł niemal dowolnie dopasować jego wygląd i umiejętności. Do tego celu przygotowano mnóstwo różnorakich kostiumów oraz supermocy, z których można korzystać. Wszystko to powoduje, iż każdy superbohater, który pojawia się w świecie gry jest na swój sposób unikatowy. Proces kreacji odbywa się w kilku etapach. Najprościej jest dopasować wygląd (kostium, budowa ciała, kolor skóry i włosów, typ maski itd.). O wiele ważniejszą rolę odgrywa ustalenie pochodzenia mocy superbohatera. Do wyboru mamy mutację, eksperyment naukowy, osiągnięcie technologiczne, magię oraz siłę pochodzącą z samej natury. Oprócz tego należy dobrać jeden z kilku archetypów, który ma znaczący wpływ na rodzaj używanych przez herosa mocy. Po utworzeniu bohatera gracz przenoszony jest na ulice Paragon City. Jego heros musi sobie dopiero zapracować na sławę.

Więcej informacji na temat City of Heroes znajdziesz w naszej Encyklopedii Gier.