Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2009, 12:50

autor: Hed

Champions Online wystartuje już w czerwcu tego roku

Według firmy Atari, Champions Online, nowa gra MMO o super-bohaterach, ruszy już w czerwcu tego roku. Nie wiemy na razie czy oznacza to jednoczesny start na Xboksie 360 i komputerach osobistych. Pojawiła się również raczej niepewna plotka, według której tytuł mógłby pojawić się na PlayStation 3, jednak nie ma w tej sprawie oficjalnego komentarza.

Według firmy Atari, Champions Online, nowa gra MMO o superbohaterach, ruszy już w czerwcu tego roku. Nie wiemy na razie, czy oznacza to jednoczesny start na Xboksie 360 i komputerach osobistych. Pojawiła się również raczej niepewna plotka, według której tytuł mógłby pojawić się na PlayStation 3, jednak nie ma w tej sprawie oficjalnego komentarza.

Champions Online bazuje na systemie RPG z lat 80-tych ubiegłego wieku. Dzieło jest tworzone przez studio Cryptic, które specjalizuje się w tego typu propozycjach (City of Heroes). Główną cechą produktu jest oczywiście możliwość wcielenia się w tytułowego czempiona. Ciekawym urozmaiceniem zabawy będzie szeroki wachlarz opcji w kwestii kreacji postaci. Otrzymamy więc wpływ na mnóstwo elementów zewnętrznych (czyli stroju) oraz wewnętrznych (czyli super-mocy) naszego bohatera.

Spore możliwości w tym zakresie pokazano na uruchomionej oficjalnej, europejskiej stronie projektu. Ruszyła na niej zabawa pod tytułem Rate My Hero, polegająca oczywiście na ocenianiu herosów innych graczy. Na razie są to postacie stworzone podczas wciąż trwających testów gry. Autorzy przygotowali również quiz, dzięki któremu ustalimy naszą bohaterską naturę. Stronę możemy przeglądać w kilku językach i oprócz powyższych atrakcji zawiera ona zdjęcia, opis gry i wiele innych informacji.

Champions Online wystartuje już w czerwcu tego roku - ilustracja #1
Super-Ninja-Jedi-Predator? W Champions Online stworzymy każdego bohatera, jaki tylko przyjdzie nam na myśl.

Sieciowe gry o herosach rodem z komiksów już niedługo wkroczą więc być może w nową, złotą erę. W najbliższym czasie oferta w tym zakresie zostanie rozwinięta nie tylko przez dzieło Cryptic Studios. W produkcji znajduje się także chociażby tytuł DC Universe Online, rozgrywany w fikcyjnym komiksowym świecie, który zrodził wiele bardzo znanych osobistości (Superman, Batman). Warto przypomnieć też, że firma Cryptic pracowała wcześniej nad Marvel Universe Online. Projekt został jednak wstrzymany.

Do czasu premiery Champions Online można spróbować załapać się na testy tego produktu. Wystarczy zarejestrować się na opisywanej już oficjalnej stronie projektu. Firma Cryptic Studios obecnie pracuje także nad Star Trek Online. Nowe dzieła na pewno deweloperowi się przydadzą, szczególnie wobec malejącej popularności City of Heroes, o której pisaliśmy w związku z wynikami finansowymi opublikowanymi przez NCSoft.