Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 stycznia 2006, 09:53

autor: Thorwalian

Aspyr Media wydawcą Dreamfall: The Longest Journey

Norweskie studio FunCom, pracujące w pocie czoła nad Dreamfall: The Longest Journey, poinformowało o znalezieniu wydawcy swojego produktu. Kontynuacja dobrze przyjętej przez graczy Najdłuższej Podróży, z myślą o rynku północnoamerykańskim trafi pod skrzydła koncernu Aspyr Media.

Norweskie studio FunCom, pracujące w pocie czoła nad Dreamfall: The Longest Journey, poinformowało o znalezieniu wydawcy swojego produktu. Kontynuacja dobrze przyjętej przez graczy Najdłuższej Podróży, z myślą o rynku północnoamerykańskim trafi pod skrzydła koncernu Aspyr Media.

Aspyr Media wydawcą Dreamfall: The Longest Journey - ilustracja #1

Mezalians ten jest o tyle zaskakujący, że Aspyr Media słynie głównie z konwersji szykowanych na komputer klasy Macintosh. Co więcej, będzie to pierwsze podejście tego wydawcy do reprezentowanego przez program gatunku na platformie PC. Michael Rogers, prezes Aspyr Media w entuzjastycznym tonie skomentował podpisaną umowę, twierdząc, że będziemy mieli do czynienia z grą przygodową nowej generacji. Przedstawicieli koncernu, tytuł oczarował swoim wykonaniem już po pierwszej demonstracji, ze szczególnym uwzględnieniem trzymającej w napięciu fabuły oraz sposobem przedstawienia rozgrywki.

W Europie, wydaniem Dreamfall: The Longest Journey zajął się Micro Application. Planowana premiera gry - kwiecień. W pełni zlokalizowaną polską edycję na PC, przygotowuje Cenega Poland.

Aspyr Media wydawcą Dreamfall: The Longest Journey - ilustracja #2

Fabuła Dreamfall rozgrywa się w dziesięć lat po wydarzeniach, jakie miały miejsce w The Longest Journey. April Ryan, bohaterka The Longest Journey powraca. Mamy okazję zobaczyć jak na przestrzeni tych lat zmieniła się ze słodkiej osiemnastoletniej dziewczyny w dorosłą, pozbawioną złudzeń kobietę. Jednak nie jest już ona główną postacią gry. Ta rola przypadła całkowicie nowej postaci, dwudziestoletniej kobiecie, Zoë Castillo. To ona musi odkryć kulisy konspiracji, jaka obejmuje swym zasięgiem trzy równoległe światy (świat magii - Arcadia, techniki – Stark, oraz trzeci, świat poza światami – świat Zimy).

W przygodzie pomogą jej też dwie inne postacie, wspomniana powyżej April Ryan oraz tajemniczy mężczyzna o imieniu Kian. Każdą z nich będziemy mieli okazję poprowadzić przez różne niebezpieczeństwa, pokonać napotkanych przeciwników, wykonać szereg questów, rozwiązać liczne zagadki oraz rozmawiać z napotkanymi postaciami pobocznymi (część znanych z The Longest Journey). Poznamy też ich przeszłość, dobre i złe cechy oraz przeznaczenie. Akcja gry poprowadzi bohaterów przez całą gamę egzotycznych i odmiennych lokacji, jak futurystyczna metropolia Casablanca, magiczne miasto Marcuria, podziemnie jaskinie, siedem mórz, czy gęste lasy i puszcze.

Aspyr Media wydawcą Dreamfall: The Longest Journey - ilustracja #3

Bardziej szczegółowe informacje na temat gry, znaleźć można w naszej Encyklopedii.