Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2007, 11:44

autor: Artur "Metatron" Falkowski

Acclaim zaprasza graczy do współpracy przy nowym projekcie

Firma Acclaim, która w ostatnim czasie skoncentrowała się przede wszystkim na tworzeniu i wydawaniu gier MMO, ogłosiła pracę nad nowym projektem. W procesie jego opracowywania aktywny udział brać będą gracze. Ten spośród nich, kto wykaże się największym zaangażowaniem, zostanie nagrodzony posadą kierownika koordynującego prace nad nową produkcją MMO.

Firma Acclaim, która w ostatnim czasie skoncentrowała się przede wszystkim na tworzeniu i wydawaniu gier MMO, ogłosiła pracę nad nowym projektem. W procesie jego opracowywania aktywny udział brać będą gracze. Ten spośród nich, kto wykaże się największym zaangażowaniem, zostanie nagrodzony posadą kierownika koordynującego prace nad nową produkcją MMO. David Perry, założyciel Shiny Entertainment, zostanie producentem wykonawczym projektu i wspierać będzie początkujących twórców.

Zanim jednak to nastąpi, chętni do uczestnictwa w tworzeniu gry mogą zapisać się na stronie http://topsecret.acclaim.com. Jak powiedział Perry, w tym przedsięwzięciu każdy jest wygranym, ponieważ zdobywa doświadczenie w tworzeniu poważnej produkcji należącej do branży elektronicznej rozrywki.

Acclaim nie wymaga żadnego doświadczenia od osób pragnących uczestniczyć w projekcie. Postanowiono dać szansę tym, którzy w domowym zaciszu od zawsze marzyli o stworzeniu własnej gry, lecz nie wiedzieli, od czego zacząć. Teraz, pokazując swoje zaangażowanie, mogą mieć świadomość uczestnictwa w powstawaniu nowej produkcji, a jednocześnie możliwość pokierowania pracami nad inną grą w przyszłości. Przyznać trzeba, że wygląda to dość interesująco. Nie ujawniono jednak żadnych szczegółów dotyczących tego, w jaki sposób miałaby wyglądać współpraca przy tworzeniu gry.

„Zawsze podobała mi się idea, żeby ktoś dzięki swej pasji i talentowi mógł w jednej chwili otrzymać szansę oszałamiającej kariery i możliwość zostania słynnym twórcą gier” – powiedział David Perry.

Pomysł jest ciekawy przynajmniej z dwóch powodów: gracze będą zadowoleni mogąc uczestniczyć w tworzeniu gry, a Acclaim otrzyma darmową siłę roboczą.