Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 lipca 2006, 10:55

autor: Krooliq

DS Lite z psującymi się zawiasami

Najnowsze cacko Nintendo ma wadę – aktualnie światowe serwisy i fora obiegają doniesienia użytkowników DS Lite, z których dowiadujemy się, że w konsolce dość szybko psują się zawiasy.

Niespełna tydzień temu informowaliśmy Was, że odświeżony Dual Screen zaczął podbijać Europę – w przeciągu pierwszych dziesięciu dni od premiery konsolki sprzedano 200 tysięcy jej egzemplarzy. Wcześniej podobne wieści płynęły z Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie rewelacyjna sprzedaż DS Lite (2.5 miliona egzemplarzy) przyczyniła się do poprawienia ogólnych wyników japońskiego rynku gier. Dziś natomiast mamy informację, która przerwie powyższe pasmo pochwał. Okazuje się bowiem, że najnowsze cacko Nintendo ma wadę – aktualnie światowe serwisy i fora obiegają doniesienia użytkowników DS Lite, z których dowiadujemy się, że w konsolce dość szybko psują się zawiasy.

DS Lite z psującymi się zawiasami - ilustracja #1

DS Lite w pełnej krasie…

Posiadacze DS Lite twierdzą, że pomimo delikatnego traktowania kieszonkowej konsoli zawiasy po prostu łamią się i pękają. Ci, którzy spróbowali reklamować produkt, dowiedzieli się od Nintendo, że gwarancja nie obejmuje pęknięć czy rys. Jeden z użytkowników napisał, że Nintedo stwierdziło, że wina zapewne leży po jego stronie i zaproponowano mu naprawę wadliwych zawiasów za „jedyne” 50 USD.

DS Lite z psującymi się zawiasami - ilustracja #2
DS Lite z psującymi się zawiasami - ilustracja #3
i z pękniętymi zawiasami.

Wydaje się jednak, iż w najbliższym czasie koncern będzie musiał zainteresować się całą sprawą, przestać przenosić winę na użytkowników i przynajmniej zacząć realizować naprawy w ramach gwarancji, gdyż doniesienia o łamliwych zawiasach płyną od posiadaczy DS Lite ze wszystkich miejsc, gdzie dostępna jest konsolka: z Japonii, Europy oraz Stanów Zjednoczonych. W takiej sytuacji trudno uwierzyć, żeby psujące się zawiasy na masową skalę były tylko i wyłącznie winą złego traktowania konsolki przez jej użytkowników.