Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

6. Gry RPG Nintendo DS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 6. Najpopularniejsze gry z gatunku rpg na platformę DS.

RPG. Gatunek gier, w skład którego wchodzą wszelkie produkcje z przeważającą liczbą elementów rozwoju prowadzonego bohatera (bądź grupy bohaterów) i rozbudowanych statystykach postaci, a także cechujące się wielowątkową fabułą i wielowątkowymi questami. Zaliczmy do niej zarówno klasyczne gry RPG bazujące na walce turowej i zasadach rodem z "papierowych gier RPG" (Baldur's Gate, Fallout), jak i RPG akcji z dynamiczną walką toczoną w czasie rzeczywistym (seria Gothic) oraz jRPG, czyli bardzo charakterystyczne tytuły bazujące na stylistyce i kulturze państw dalekiego wschodu, w tym anime i mandze (cykle Final Fantasy i Kingdom Hearts).

NDS

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry RPG
Mystery Dungeon: Shiren the Wanderer
Mystery Dungeon: Shiren the Wanderer

RPG 5 marca 2008

Klasyczne zrealizowany przedstawiciel gatunku jRPG. Wyruszamy na poszukiwania mitycznego El Dorado. Po drodze staczamy walki z potworami oraz przepytujemy postaci niezależne.

Rune Factory 2: A Fantasy Harvest Moon
Rune Factory 2: A Fantasy Harvest Moon

RPG 18 listopada 2008

Rune Factory 2: A Fantasy Harvest Moon to druga odsłona cyklu, będącego odłamem bestsellerowej serii gier fabularno-symulacyjnych, traktujących o życiu na wsi. W porównaniu do jedynki wprowadza kilka nowości, z możliwością przepisania farmy na dzieci włącznie.

AWAY Shuffle Dungeon
AWAY Shuffle Dungeon

RPG 16 października 2008

AWAY Shuffle Dungeon to przygotowany z myślą o konsoli Nintendo DS jRPG studia Mistwalker, którego założycielem jest Hironobu Sakaguchi - ojciec serii Final Fantasy.

Monster Lab
Monster Lab

RPG 24 czerwca 2008

Monster Lab to hybryda gry akcji z produkcją cRPG, w której rozgrywkę obserwujemy na przemian z perspektywy pierwszej i trzeciej osoby, a naszym zadaniem jest tworzenie rozmaitych stworów i wystawianie ich do pojedynków. Za produkt odpowiedzialne jest studio Backbone Entertainment.

Mazes of Fate DS
Mazes of Fate DS

RPG 16 września 2008

Kontynuacja gry RPG, której pierwsza część wydana została na GBA. Przejmujemy kontrolę nad drużyną sześciu bohaterów, badając lochy i zabijając napotykane potwory.

Blue Dragon Plus
Blue Dragon Plus

RPG 4 września 2008

Kontynuacja wydanej na Xboxa 360 gry Blue Dragon. Poznajemy dalsze losy chłopca o imieniu Shu oraz jego przyjaciół. Tym razem główni bohaterowie muszą zająć się powstrzymaniem pewnego złego smoka.

Soma Bringer
Soma Bringer

RPG 28 lutego 2008

Soma Bringer to gra RPG dla miłośników japońskich klimatów. Rozgrywka sprowadza się do walk oraz eksploracji terenu. Wraz z rozwojem fabuły awansujemy na wyższe poziomy.