Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

2. Formuła 1

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 2. Gry o tematyce Formuła 1 ułożone według popularności.

Formuła 1
PC
PC Windows37 WWW2
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 47 Sony PlayStation 37 Sony PlayStation 210 Sony PlayStation 12 PlayStation Portable3 PlayStation Vita1
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S
Microsoft XBOX ONE7 Microsoft Xbox 3606 Microsoft Xbox2
Mobile
Android4 Apple iOS6
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch2 Nintendo Wii1
Nintendo DS
Nintendo Wii U2 Nintendo 3DS1
Game Boy Advance
Nintendo GameCube2
WIĘCEJ
MNIEJ
Akcji
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG
Strategiczne4
Przygodowe
Sportowe1 Wyścigi50
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
Formula Challenge
Formula Challenge

Wyścigi 24 czerwca 2004

Formula Challenge to wyprodukowane przez studio deweloperskie Aqua Pacific zręcznościowe wyścigi samochodowe. Gracze mają okazję zasiąść w kokpitach bolidów Formuły 1 i wziąć udział w zaciętej rywalizacji najszybszych kierowców świata, zmagających się na 10 torach umiejscowionych w różnych zakątkach globu.

PCPS2

F1 Online: The Game
F1 Online: The Game

Wyścigi 26 czerwca 2012

Przeglądarkowa, darmowa wersja wyścigów na oficjalnej licencji Formuły 1, wyprodukowana przez Codemasters Software. W grze wcielamy się nie tylko w kierowcę bolidu Formuły 1, a także w menadżera całego zespołu. Dbamy o zaplecze techniczne maszyny, relacje panujące w zespole, pozyskujemy sponsorów, a następnie w zręcznościowym modelu jazdy ścigamy się z innymi przeciwnikami. Gra posiada atrakcyjną oprawę graficzną za sprawą Unity Engine.

WWW

Victory: The Age of Racing
Victory: The Age of Racing

Wyścigi 12 lutego 2014

Sandboksowa gra wyścigowa koncentrująca się na rywalizacji wieloosobowej. W grze możemy zaprojektować od podstaw własny bolid formuły 1 i uczestniczyć w serii sieciowych wyścigów, rozgrywanych na proceduralnie generowanych trasach. Produkcja studia Vae Victis cechuje się wysokiej jakości oprawą oraz realistyczną fizyką jazdy.

PC

World Circuit
World Circuit

Wyścigi 12 października 1992

Formula One Grand Prix (w Stanach Zjednoczonych – World Circuit) to rewolucyjne wyścigi Formuły 1, opublikowane w 1992 roku przez znaną wszystkim fanom symulatorów, firmę MicroProse.

PC

Formula One 04
Formula One 04

Wyścigi 30 lipca 2004

Jedna z najlepszych, wirtualnych symulacji wyścigów Formuły 1, przygotowana przez korporację Sony dla posiadaczy konsoli PlayStation 2. Gra posiada licencję na używanie prawdziwych nazwisk kierowców, a także znaków firmowych czy nazw rywalizujących zespołów.

PS2

F1 2000
F1 2000

Wyścigi 24 marca 2000

Symulator wyścigów Formuły 1. Do naszej dyspozycji oddano wszystkie zespoły i tory znane z sezonu z 2000 roku. Wcielamy się w kierowcę bolidu, którego zadanie jest oczywiste – dotrzeć do mety na pierwszej pozycji. Szczegółowa oprawa audiowizualna, realistyczna fizyka gry, a także dokładne odwzorowanie zachowań podczas jazdy, czynią ten tytuł interesującą pozycję dla fanów formuły.

PC

Grand Prix 2
Grand Prix 2

Wyścigi 30 sierpnia 1996

Sequel wysoko ocenianej gry Formula One Grand Prix autorstwa Geoffa Crammonda. Część druga jest symulacją pełnego sezonu 1994 Formuły 1 i wyróżnia się - jak na swoje czasy - wysokiej jakości oprawą graficzną, oraz dużym realizmem. Dzięki szerokiej gamie zaimplementowanych w grze ułatwień, produkcja adresowana jest zarówno do maniaków symulacji, jak i początkujących graczy.

PC

Warm Up: Formula Racing
Warm Up: Formula Racing

Wyścigi 16 listopada 2000

Warm Up to wyprodukowany przez firmę Lankhor symulator wyścigów Formuły 1. Gracze mają okazję zasiąść za kierownicą 22 modeli bolidów i wziąć udział w rywalizacji najszybszych kierowców na 17 torach wyścigowych. Gra oferuje zarówno zręcznościowy jak i symulacyjny model jazdy. Twórcy zadbali również o możliwość zabawy wieloosobowej dla maksymalnie 10 graczy.

PC

Formula One ‘99
Formula One ‘99

Wyścigi 25 lutego 2000

Symulator wyścigów Formuły 1, autorstwa firmy Psygnosis. Wszystkie zespoły i bolidy zostały wiernie odwzorowane na podstawie sezonu z roku 1999. Wcielamy się w kierowcę bolidu Formuły 1, bierzemy udział w wyścigach, a także otrzymujemy dostęp do strefy technicznej naszej maszyny. Gra posiada przyzwoitą grafikę, a także tryb multiplayer dla 8 graczy.

PC

Formula One 05
Formula One 05

Wyścigi 29 czerwca 2005

Następna część słynnej serii symulatora wyścigów Formuły 1, autorstwa Sony Computer Entertainment. Nowościami w tej edycji są w pełni interaktywny pit-stop, centrum informacyjne, relacje dziennikarzy, możliwość jazdy historycznymi bolidami, a także usprawniona oprawa audiowizualna. Znacznemu poprawieniu uległ tryb dla wielu graczy.

PS2

F1 Championship Season 2000
F1 Championship Season 2000

Wyścigi 28 listopada 2000

Dynamiczna ścigałka, w której zasiadamy za sterami jednego z kilkunastu dostępnych bolidów Formuły 1. Gra posiada pełną licencję organizacji FIA (sezon 2000), obejmującą między innymi poszczególnych kierowców, czy wyścigowe tory. Mocną stroną programu jest realizm jazdy.

PCPS2

F1 World Grand Prix 1999
F1 World Grand Prix 1999

Wyścigi 30 czerwca 1999

Następca niezwykle popularnej, jednej z najlepszych symulacji wyścigów Formuły 1, gry F1 RACING. Nowy engine pozwala na znakomitą kontrolę nad pojazdem, a zmiana wyposażenia bolidu na prowadzenie i charakterystykę jazdy.

PC

Formula One 2001
Formula One 2001

Wyścigi 20 kwietnia 2001

Kolejny tytuł podejmujący tematykę wyścigów Formuły 1. Gra posiada pełną licencję organizacji FIA obejmującą sezon 2001. Na uwagę zasługuje wyjątkowo bogaty wachlarz trybów rozgrywki, obejmujący między innymi mistrzostwa.

PS2

Grand Prix Rock 'N Racing
Grand Prix Rock 'N Racing

Wyścigi 13 maja 2016

Przygotowana przez hiszpańskie studio EnjoyUp Games zręcznościowa gra wyścigowa z klasycznym widokiem z góry. Choć cała zabawa obraca się tu wokół rywalizacji bolidów Formuły 1, model jazdy nie ma wiele wspólnego z realizmem, a zasady sportowego fair play potraktowane zostały z przymrużeniem oka. W grze Grand Prix Rock ‘N Racing ścigamy się na 10 różnych trasach umiejscowionych w 10 krajach, a cała rywalizacja podzielona jest na sezony.

PS4XONESwitchWiiU

Formula 1 97
Formula 1 97

Wyścigi 26 września 1997

Kontynuacja ciepło przyjętej gry wyścigowej na licencji Formuły 1, która ukazała się w 1996 roku. Formula 1 97 przynosi szereg nowości, starając się jeszcze lepiej odwzorowywać zmagania na torach całego świata za kierownicami superszybkich bolidów.

PS1

Motorsport Manager Mobile 2
Motorsport Manager Mobile 2

Strategiczne 13 lipca 2017

Opracowana z myślą o urządzeniach mobilnych kontynuacja menadżera sportów motorowych studia Playsport Games. Podobnie jak w przypadku pierwowzoru, w grze Motorsport Manager Mobile 2 stajemy na czele zespołu wyścigowego, a naszym zadaniem jest poprowadzenie go do sukcesów. Karierę rozpoczynamy od zawodów najniższego szczebla, wchodzących w skład European Racing Series, dążąc do mistrzostwa w World Motorsport Championship, czyli odpowiednika zawodów Formuły 1.

ANDiOS

Monaco Grand Prix
Monaco Grand Prix

Wyścigi 30 czerwca 1999

Produkcja bazująca na wyścigowej serii Formuła 1, ale nie wykorzystująca jej oficjalnej licencji, która pozwala sprawdzić się za kierownicą superszybkich bolidów. Grze bliżej do symulacji niż typowej zręcznościówki.

PS1

Pole Position 2012
Pole Position 2012

Wyścigi 20 kwietnia 2012

Pole Position 2012 jest sequelem wydanego dwa lata wcześniej wyścigowego menedżera Pole Position 2010. Gra pozwala wcielić się w rolę szefa fikcyjnego zespołu, startującego w mistrzostwach świata bolidów Formuły 1. Do obowiązków gracza należy m.in. zatrudnianie kierowców, nadzór nad pracami badawczymi, ustalanie strategii wyścigowych oraz pozyskiwanie funduszy.

PC

Formula One 2003
Formula One 2003

Wyścigi 11 lipca 2003

Kolejna odsłona serii gier poświęconych najbardziej prestiżowej klasie wyścigowej świata. Po raz pierwszy w historii cyklu otrzymujemy dostęp do licencjonowanych zawodników i zespołów. Twórcy przygotowali wymagający model jazdy oraz szesnaście torów składających się na kalendarz wyścigów z sezonu 2003.

PS2

F1 World Grand Prix 2000
F1 World Grand Prix 2000

Wyścigi 7 lipca 2000

Schumaker, Hakkinen, Coulthard. Zmierz się z najlepszymi kierowcami Formuły 1 w najbardziej zaawansowanych technologicznie wyścigach świata.

PC

F1 Grand Prix
F1 Grand Prix

Wyścigi 1 września 2005

Pierwsze wyścigi Formuły 1 wydane na przenośną konsolkę firmy Sony. Gra posiada pełną licencję organizacji FIA. F1 Grand Prix oferuje rozbudowany tryb mistrzostw, a także multiplayer dla ośmiu osób.

PSP

Speed Challenge: Jacques Villeneuve's Racing Vision
Speed Challenge: Jacques Villeneuve's Racing Vision

Wyścigi 20 listopada 2002

Wyścigi formuły pierwszej zrealizowane w oparciu o futurystyczną wizję tego sportu prawdziwego kierowcy rajdowego - Jacque’a Villeneuve.

PC

Grand Prix Circuit
Grand Prix Circuit

Wyścigi 3 maja 1988

Grand Prix Circuit to wyścigi bolidów Formuły 1 o typowo zręcznościowym charakterze. Gra została przygotowana przez zespół Distinctive Software – ten sam, który wcześniej zrobił dla Accolade słynny Test Drive.

PC

F1 2016 Mobile
F1 2016 Mobile

Wyścigi 9 listopada 2016

Mobilna odsłona cyklu gier wyścigowych na licencji Formuły 1, stworzona przez weteranów gatunku, brytyjską firmę Codemasters. Zgodnie z tytułem, F1 2016 Mobile opiera się na sezonie 2016, a w grze pojawiają się autentyczne zespoły, pojazdy i trasy. Podczas zabawy możemy ścigać się z takimi sławami jak Lewis Hamilton, Sebastian Vettel, Max Verstappen, Fernando Alonso czy Sergio Perez.

iOS