Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Pitstop II (PC)

Pitstop II PC

Wyścigi bolidów Formuły 1 zrealizowane w zręcznościowej konwencji przez firmę Synergistic Software. Zadaniem gracza jest przejechać jak najszybciej wyznaczoną trasę i pokonać wszelką konkurencję.

Wyścigi | Formuła 1

PC Windows
Okładka Pitstop II (PC)

wydawca: Epyx

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12czerwca1984

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wyścigi bolidów Formuły 1 zrealizowane w zręcznościowej konwencji przez firmę Synergistic Software. Zadaniem gracza jest przejechać jak najszybciej wyznaczoną trasę i pokonać wszelką konkurencję.

W grze mogą uczestniczyć dwie osoby (umożliwia to ekran dzielony na pół), w przypadku braku zainteresowanych ścigamy się z komputerowym przeciwnikiem. Trasa zawiera zarówno długie proste jak i zdradliwe zakręty, dlatego trzeba umiejętnie kontrolować szybkość bolidu. Głównymi przeszkodami w osiągnięciu satysfakcjonującego wyniku są ścierające się cały czas opony oraz ubywające paliwo. Niezbędnych napraw dokonujemy w tytułowym boksie, który jednocześnie jest najatrakcyjniejszą częścią programu.

Od tego jak szybko poradzisz sobie z wymianą opon i uzupełnieniem paliwa często zależeć będzie końcowy wynik. Przesadne marudzenie w boksie może doprowadzić do tego, że przeciwnik znacznie się oddali i jego wyprzedzenie nie będzie już możliwe. Z racji tego, że Pitstop obsługiwany jest ręcznie poprzez najeżdżanie kursorem na interesujące nas elementy bolidu, wizyta w nim trwa naprawdę długo.

Pitstop II oferuje niezmiernie prostą grafikę (przypominającą Pole Position) z widokiem z tyłu bolidu. Zarówno liczba kolorów jak i stopień szczegółów na kolana nie powala, ale trudno oczekiwać fajerwerków graficznych po produkcie z połowy lat osiemdziesiątych. Mimo ubóstwa wizualnego gra się bardzo przyjemnie, zwłaszcza jeśli do pojedynku zaprosimy kolegę. Nerwy związane z przedłużającą się wizytą w boksie podniosą poziom adrenaliny każdego gracza.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1 - 2  

Ocena czytelników: 5,1 / 10 na podstawie 104 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Pitstop II

odpowiednia dla każdego wieku