Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Victory: The Age of Racing (PC)
OkładkaVictory: The Age of Racing (PC)

Victory: The Age of Racing PC

Sandboksowa gra wyścigowa koncentrująca się na rywalizacji wieloosobowej. W grze możemy zaprojektować od podstaw własny bolid formuły 1 i uczestniczyć w serii sieciowych wyścigów, rozgrywanych na proceduralnie generowanych trasach.

Wyścigi | Formuła 1 | sandbox | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Victory: The Age of Racing Premiera PC

12lutego2014

Steam

12lutego2014

producent: Vae Victis wydawca: Vae Victis Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Victory: The Age of Racing

Assetto Corsa

Shift 2: Unleashed

RaceRoom Racing Experience

Victory: The Age of Racing to nastawiona na rywalizację online gra wyścigowa, w której możemy zaprojektować i stworzyć własny bolid formuły 1 oraz poprowadzić go do kolejnych zwycięstw w sieciowej rywalizacji z innymi graczami. Tytuł został przygotowany przez założone w 2007 roku niezależne włoskie studio Vae Victis i na wczesnym etapie produkcji dostępny był za darmo w formule free-to-play. W miarę rozwoju projektu zdecydowano się uczynić z niego pełnoprawną, komercyjną produkcję MMO.

Nieco sandboksowy charakter tytułu podkreśla pozostawienie graczom ogromnej swobody w kreowaniu charakteru rozgrywki, w grze możemy bowiem sprawdzić się nie tylko jako kierowca wyścigowy, ale także jako designer, projektujący unikalne modele samochodów, oraz inżynier, pracujący nad osiągami maszyny poprzez modyfikację jej parametrów technicznych. Bolidy podzielone zostały na 3 klasy, odpowiadające trzem umownym erom w historii rozwoju formuły 1. Przygotowując swój unikalny model samochodu, możemy w pełni modyfikować poszczególne bloki oraz części maszyny i nadać jej własny styl wizualny poprzez dobór malowania, naklejek oraz rozmaitych akcesoriów. Każdy z samochodów opisany jest sześcioma parametrami, takimi jak masa, aerodynamika, trakcja, przyczepność, hamulce i moc. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w swoim garażu posiadać kilka odmiennych modeli, przygotowanych pod kątem odmiennej specyfiki torów oraz trybów rozgrywki.

Istota rozgrywki nie odbiega znacząco od typowych schematów gier MMO. W zależności od naszych rezultatów, za poszczególne wyścigi zdobywać będziemy punkty doświadczenia, które pozwolą na uzyskiwanie kolejnych poziomów gracza i awans w internetowych rankingach. Twórcy zadbali o bardzo szeroki wachlarz trybów gry, wśród których znajdują się także zawody przeznaczone dla jednego gracza. Zabawa wieloosobowa może toczyć się w trybie Hotlap, Party, Championship, Quick Race czy Handicap Race, a w niektórych zawodach może brać udział jednocześnie nawet do 100 graczy. Przed każdym z wyścigów możemy ustawić szereg jego parametrów, takich jak kolizje między graczami, wyrównywanie poziomu wszystkich samochodów, pozycje startowe, ilość okrążeń oraz wybór miejsca zmagań. Trasy umiejscowione są w trzech odmiennych stylistycznie strefach, takich jak skuta lodem Arktyka, opuszczona kamienista wyspa u wybrzeży Anglii i teren położonej na pustyni byłej bazy wojskowej. Są one generowane proceduralnie przed każdym z wyścigów, co gwarantuje niemal nieskończoną ich ilość.

Mocną stroną gry jest wysoki realizm i fizyka jazdy, bazująca na autorskim silniku, stworzonym we współpracy ze Stefano Casillo - autorem symulatora Assetto Corsa. Nie zapomniano o sporej ilości ułatwień, które możemy włączyć lub wyłączyć w zależności od umiejętności i własnego stylu jazdy. Równie wysoki poziom trzyma oprawa graficzna gry. Autorzy opracowali siedem kamer, z których każda cechuje się odmiennymi efektami specjalnymi jak np. wstrząsy, motion blur czy symulacja ruchu kasku. W grze zaimplementowano specjalny pasek społecznościowy, ułatwiający komunikację z innymi graczami. Zadbano także o obsługę szerokiej gamy kontrolerów gry, osiągnięcia Steam oraz wsparcie dla modderów poprzez Steam Workshop.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: dystrybucja cyfrowa

Oczekiwania czytelników: 7.0 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Victory: The Age of Racing: Odpowiednia dla każdego wieku.

Victory: The Age of Racing Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta graficzna 512 MB RAM (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 500 MB HDD
  • Windows XP SP3/Vista/7/8