Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

The Thaumaturge - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
... poradnik w przygotowaniu ...
The Thaumaturge - poradnik do gry

The Thaumaturge - poradnik do gry

Każdy ma swoje demony The Thaumaturge poradnik to najlepsze porady na start, do walki, eksploracji. Opisujemy wszystkie zadania główne i poboczne, mechaniki, Salutorów, umiejętności, szybką podróż, trofea, poziomy trudności, wymagania sprzętowe, długość gry, sterowanie.

Ostatnia aktualizacja: 13 lutego 2024

Niniejszy poradnik do gry The Thaumaturge pomoże Wam w zrozumieniu podstawowych mechanik i założeń tego dość nietypowego RPG-a, a także w uporaniu się z głównym wątkiem fabularnym, pobocznymi zlecniami oraz licznymi sekretami i znajdźkami. Opracowaliśmy porady m.in. na temat staczania turowych walk, odblokowywania Salutorów jako nowych sojuszników czy używania i ulepszania różnych umiejętności. W opisie przejścia możecie znaleźć solucję dla wszystkich głównych i pobocznych questów, zaś w rozdziale o znajdźkach zestawiliśmy wszystkie sekretne przedmioty do odkrycia. Nasz poradnik odpowiada też na częste pytania związane m.in. z gromadzeniem XP, szybką podróżą, zmianą wyglądu postaci czy ważnymi wyborami. Całość zamykają zestawienie wszystkich osiągnięć oraz informacje o długości gry i czasie potrzebnym do przejścia The Thaumaturge w 100%.

The Thaumaturge: Zawartość poradnika

Nasz poradnik klasycznie rozpoczyna zestaw porad na start, w których najwięcej uwagi poświęciliśmy opisaniu nietypowych rozwiązań związanych z walką, eksploracją świata oraz rozwojem głównego bohatera i podległych mu Salutorów. Z innych stron rozdziału o podstawach dowiecie się m.in. o wygrywaniu turowych potyczek, przyłączeniu wszystkich Salutorów (ezoretycznych istot z unikalnymi zdolnościami), dostępnych poziomach trudności czy rekomendowanych umiejętnościach i ich ulepszeniach (najlepszy build).

Jednym z ważniejszych rozdziałów jest opis przejścia wszystkich głównych i pobocznych zadań. Na kolejnych stronach solucji opisaliśmy wszystkie obowiązkowe i opcjonalne cele misji, a także ważne wybory, które mogą wpłynąć na przebieg danego questu. Z osobnych stron dowiecie się też o zakończeniach oraz o starciach z unikalnymi bossami.

Rozdział FAQ naszego poradnika zawiera odpowiedzi na częste pytania. Wyjaśni on Wam m.in. jak pozyskiwać XP i zdobywać punkty rozwoju, jak sejwować postępy, jak używać szybkiej podróży, jak wybrać inną porę dnia i jakie to ma praktyczne zastosowanie, jak zmienić wygląd protagonisty (twarz oraz elementy ubioru), czy można ustawić kamerę TPP zamiast rzutu izometrycznego, czy można zawalić misję, co oznacza Thaumaturgia z tytułu gry, czy można dowodzić całą drużyną oraz jak zregenerować zdrowie.

W rozdziale na temat sekretów i znajdziek zestawiliśmy wszystkie główne kategorie sekretnych przedmiotów. Dowiecie się gdzie poukrywano różne znajdźki w świecie gry, jakie są wymagania do pozyskiwania sekretów, a także czy znajdźki mają praktyczne zastosowania.

Główne rozdziały naszego poradnika uzupełnia przede wszystkim strona o wszystkich osiągnięciach Steam wraz z instrukcjami odnośnie ich zdobycia. Na osobnych stronach aneksu opisaliśmy m.in. wymagania sprzętowe, sterowanie, opcje ułatwień dostępu czy to ile czasu zajmuje przejście gry The Thaumaturge.

The Thaumaturge: Podstawy

 1. Poziomy trudności - Strona wyjaśnia ile jest różnych poziomów trudności, czym różnią się między sobą, a także czy można swobodnie zmieniać stopień trudności w trakcie gry.
 2. Walka - Na stronie skupiliśmy się na unikalnych mechanikach związanych z walką, m.in. z kolejką akcji, używaniem różnych typów ataków, przywoływaniem Salutorów do walki czy reagowaniem na unikalne odporności wrogów.
 3. Lista wszystkich Salutorów - Pokazujemy jak przyłączyć nowe istoty do głównego bohatera, a także jakimi unikalnymi zdolnościami dysponują różne typy Salutorów.
 4. Najlepsze umiejętności - Przygotowaliśmy zestawienie polecanych umiejętności oraz ich ulepszeń. Ułatwi to Wam zbudowanie optymalnego buildu dla głównego bohatera.

The Thaumaturge: FAQ

 1. Jak zapisać grę? - Strona odpowiada na pytanie czy są manualne i szybkie sejwy, kiedy można sejwować i w jakich sytuacjach gra może blokować zapisywanie rozgrywki.
 2. Jak zmienić porę dnia? - Podpowiadamy kiedy gra odblokuje opcję ustawienia innej pory dnia, a także jak wpływa na rozgrywkę podróżowanie np. w godzinach nocnych.
 3. Jak zmienić wygląd bohatera? - Wyjaśniamy czy można zmienić szczegóły wyglądu protagonisty, tzn. jego twarz oraz ubiór.
 4. Jak gromadzić XP? - Zestawiliśmy wszystkie techniki zdobywania doświadczenia w grze, dzięki któremu możecie otrzymywać punkty rozwoju.
 5. Jak używać szybkiej podróży? - Ze strony dowiecie się kiedy gra udostępni mechanikę fast travel, jakie ma ona wymagania i czy gra może tymczasowo blokować cele podróży.
 6. Czy są ważne wybory? - Ta strona w bardziej ogólny, pozbawiony spojlerów sposób, wyjaśnia czy w grze pojawiają się momenty ważnych decyzji i jak mogą wpływać na fabułę i przebieg questów.
 7. Czy można ustawić kamerę TPP? - The Thaumaturge ukazuje akcję w rzucie izometrycznym. Wyjaśniamy czy można obracać kamerą i czy dostępny jest widok zza pleców bohatera.
 8. Co oznacza tytuł gry? - Z tej strony dowiecie się co oznacza termin Thaumaturgia i jakie jest jego pochodzenie, a także kim są taumaturgowie, do których zalicza się protagonista gry.
 9. Jak odnawiać punkty zdrowia? - Na stronie podpowiadamy jak odzyskiwać stracone zdrowie w trakcie walki, a także jak na stałe wydłużać pasek zdrowia bohatera.
 10. Czy można zawalić misję? - To strona bez spojlerów fabularnych, na której wyjaśniamy czy pojawiają się questy, które można bezpowrotnie zawalić.
 11. Czy można dowodzić drużyną? - Wiktor to główny protagonista gry, ale możecie szukać informacji czy mogą do niego dołączyć inne postacie i jak wygląda zarządzanie Salutorami.
 12. Czy jest otwarty świat? - Z tej strony dowiecie się czy gra pozwala swobodnie podróżować po Warszawie i innych głównych lokacjach z mapy świata.

The Thaumaturge: Solucja, wszystkie questy

Opis przejścia dla wszystkich głównych i pobocznych zadań jest w przygotowaniu.

The Thaumaturge: Bossowie

Opisy walk ze wszystkimi unikalnymi bossami z głównych i pobocznych misji są w przygotowaniu.

The Thaumaturge: Sekrety i znajdźki

Lista wszystkich odmian znajdziek oraz strony pokazujące lokalizacje sekretów są w przygotowaniu.

The Thaumaturge: Trofea, Osiągnięcia

Wersja Steam gry The Thaumaturge pozwala na odblokowania 57 osiągnięć. Mogą one być powiązane m.in. z postępami w głównej fabule, pokonywaniem Salutorów czy unikalnymi czynnościami wykonywanymi w trakcie walk. Wszystkie achievementy opisaliśmy na stronie: Trofea / Osiągnięcia.

The Thaumaturge: Minimalne wymagania sprzętowe PC

 1. System operacyjny: Windows10 64-bit
 2. Procesor: Intel Core i5-10400F 2.9 GHz / AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHz
 3. Karta graficzna: 6 GB GeForce GTX 1060 / Radeon RX 5600 XT
 4. Pamięć: 16 GB RAM
 5. Miejsce na dysku: około 25 GB

Po więcej informacji na temat zalecanych wymagań oraz działania i optymalizacji gry przejdźcie na stronę: Wymagania sprzętowe.

The Thaumaturge: Spolszczenie, polska wersja gry

Gra The Thaumaturge oferuje kinową polską wersję językową. Nie przewidziano niestety opcji zagrania z pełnym polskim dubbingiem. Pełna lista wspieranych języków znajduje się na stronie: Polska wersja językowa.

The Thaumaturge: Data premiery

Premiera wersji na PC zaplanowana została na 4 marca 2024 roku. Po informacji na temat planów i dostępności The Thaumaturge na PS5 czy Xbox Series przejdźcie na osobną stronę: Wersje na konsole.

W przygotowaniu The Thaumaturge - poradnik do gry

Poradnik do gry The Thaumaturge jest w trakcie przygotowania.

W tym momencie nad nim pracujemy. Robimy wszystko, żeby poradnik ukazał się w okolicy premiery The Thaumaturge.