Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Thaumaturge - poradnik do gry

The Thaumaturge - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Thaumaturge: Ostatni dzień lata The Thaumaturge poradnik, solucja

Ostatni dzień lata to quest z ważnym wyborem z aktu 3 gry The Thaumaturge. Nasza solucja opisuje spotkania ze Stanisławem, Ligią oraz Iwanem, a także kluczową decyzję – wybrać Rasputina czy komitywę.

Ostatnia aktualizacja: 6 marca 2024

Główne zadanie Ostatni dzień lata z gry The Thaumaturge zawiera jeden z najważniejszych wyborów. Opis przejścia z naszego poradnika wyjaśnia jak zachować się podczas rozmowy ze Stanisławem, gdzie znaleźć spostrzeżenia po powrocie do kamienicy Szulskich oraz jakie natychmiastowe konsekwencje ma ważny wybór - opowiedzenie się po stronie Rasputina lub komitywy.

Spotkanie ze Stanisławem

1 - The Thaumaturge: Ostatni dzień lata - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Quest ten jest bezpośrednią kontynuacją głównego zadania Na rozdrożu. Po tym jak podczas spotkania z Rasputinem w Powiślu dojdzie do nagłej eksplozji Wiktor znajdzie się w nieskończonej pustce.
 2. Podążajcie jedyną możliwą ścieżką do miejsca, w którym załączy się dłuższa rozmowa ze Stanisławem.
 3. Rozmowa z ojcem głównego bohatera ma na celu osądzenie sumienia Wiktora. Pojawią się liczne okazje do wybierania specjalnych opcji dialogowych. Wiele z nich ma niestety bardzo duże wymagania co do siły Wymiarów. Jeżeli nie rozwinęliście dostatecznie Wymiarów, to gra może Was zmusić do wybrania "zwykłej" opcji dialogowej.
 4. Możecie przeprowadzić całą rozmowę lub spróbować przedwcześnie ją zakończyć. Na koniec możecie wysłuchać werdyktu, odmówić lub wybrać agresywną reakcję, a także wypowiedzieć się o preferowanej ścieżce (Rasputin lub komitywa), ale nie jest to jeszcze finalny wybór.

Porozmawianie z Ligią

2 - The Thaumaturge: Ostatni dzień lata - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Wiktor obudzi się w łóżku w Kamienicy Szulskich i znajdziecie list (spostrzeżenie Tajemniczy liścik).
 2. W pokoju Wiktora są nowe spostrzeżenia do odblokowania - Naczynie z wodą i ręcznikiem, Kubek z kakao i Buteleczka laudanum. Odkryjecie wniosek Opiekuńczość rodziny.
 3. Zejdźcie na parter żeby spotkać się z Ligią. Rozmowę tę przerwie pojawienie się Iwana Konieczkina - wszystkie warianty prowadzą do starcia z tą postacią i tę trudniejszą konfrontację opisaliśmy w rozdziale Bossowie.

Ważny wybór - Zdecydowanie co dalej

Dotrzyjcie do kominka na parterze Kamienicy Szulskich - The Thaumaturge: Ostatni dzień lata - The Thaumaturge - poradnik do gry

Dotrzyjcie do kominka na parterze Kamienicy Szulskich. Przed Wami ważny wybór odnośnie wyboru przynależności. Dwa domyślnie dostępne warianty to:

 1. Wybranie Rasputina - będziecie dalej z nim współpracowali w finale, by osiągnąć wspólne cele. Wiktor spali grymuar ojca. Odblokowane zostaną główny quest Czekając na cud i poboczny quest Tajemnice wiary. Może natomiast dojść do anulowania questu Czwarty do brydża (jeśli go wcześniej nie rozegraliście).
 2. Wybranie komitywy - Wiktor zajmie się w finale zadbaniem o odbudowę potęgi thaumaturgów. Odblokowane zostaną główny quest Niedaleko jabłoni i poboczny quest Tajemnice wiary. Wcześniejszy główny quest Czwarty do brydża pozostanie też dostępny (jeśli macie go jeszcze w dzienniku).
3 - The Thaumaturge: Ostatni dzień lata - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. W zależności od Waszych wcześniejszych decyzji może też pojawić się alternatywny wariant zachowania. Dotyczy on ucieczki Wiktora z Warszawy, ignorując całkowicie wewnętrzne problemy miasta, a także interesy Rasputina i thaumaturgów.
 2. Jeśli Wiktor jest za bardzo zaangażowany w sprawy Warszawy, to dodatkowe zakończenie może być niedostępne i bohater w rozmowie z Upyrem odrzuci ten plan.