Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Thaumaturge - poradnik do gry

The Thaumaturge - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Thaumaturge: Syn Syreniego Grodu The Thaumaturge poradnik, solucja

Syn Syreniego Grodu to główny quest z pierwszej wizyty w Warszawie w grze The Thaumaturge. Na tej stronie solucji objaśniamy jak wydostać się z obławy przed dworcem, jak pokonać zbirów przed cmentarzem i gdzie znaleźć butelkę dla Wornonina w kamienicy Szulskich.

Ostatnia aktualizacja: 13 lutego 2024

Druga główna misja z gry The Thaumaturge to Syn Syreniego Grodu. Nasz poradnik zawiera opis przejścia z początku wizyty w Warszawie w akcie 1. W solucji opisujemy m.in. jak wydostać się z kotła po opuszczeniu Dworca Wiedeńskiego, jak dotrzeć do dzielnicy Powązki, jak pokonać pierwszego przeciwnika z cechą, jak dotrzeć do Mauzoleum Szulskich oraz gdzie ukryto alkohol dla Woronina w piwnicy Kamienicy Szulskich w Śródmieściu Północnym.

Znalezienie sposobu na wydostanie się z kotła

1 - The Thaumaturge: Syn Syreniego Grodu - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Zadanie rozpoczniecie po ukończeniu pierwszego głównego questu Cienie starych grzechów. Wiktor dotrze do Warszawy i rozpoczniecie akt 1 w lokacji Dworzec Wiedeński. Wybierzcie dowolne z 2 wyjść z peronu, a następnie udajcie się do wyjścia z dworca. Znajdziecie się w dzielnicy Śródmieście Południowe.
 2. Na zewnątrz rozegra się scena i wszystkie zgromadzone osoby zostaną zatrzymane. Porozmawiajcie z Wandą i wysłuchajcie jej planu. Odblokujecie spostrzeżenie Prośba dziewczyny w opresji.
 3. Używajcie percepcji, by znaleźć w okolicy inne ślady - są to Policyjna barierka i Naboje do pistoletu na ziemi obok Wandy (powyższy obrazek).
Zagadajcie do jednej z osób obecnych w tej lokacji - The Thaumaturge: Syn Syreniego Grodu - The Thaumaturge - poradnik do gry

Zagadajcie do jednej z osób obecnych w tej lokacji:

 1. Rozmowa z robotnikiem (spostrzeżenie Lider robotników) - Możecie jedynie wypytać się o jego intencje lub zaoferować swoją pomoc w walce i przystąpić do starcia z policjantami.
 2. Rozmowa z kapralem (spostrzeżenie Gotowość żandarmów i wniosek Obława przed dworcem) - Możecie wydać Wandę i doprowadzić do jej pojmania, sprowokować walkę z policjantami lub użyć manipulacji na kapralu.

Manipulacja jest możliwa tylko jeśli odkryliście wszystkie ślady i macie 2 punkty Wymiaru Czyn. Kapral oskarży robotnika. To wariant sprzyjający Wandzie, która podziękuje za pomoc i zaproponuje spotkanie w przyszłości (spostrzeżenie Ponowne spotkanie i wniosek Wanda).

Udanie się na pogrzeb ojca na Powązkach

2 - The Thaumaturge: Syn Syreniego Grodu - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Niezależnie od wybranego wariantu możecie swobodnie podróżować po Śródmieściu Południowym. Pełna eksploracja tej dzielnicy nie jest wymagana do opisywanego questu.
 2. Cel podróży to sąsiednia dzielnica Powązki. Dotrzyjcie do dorożki lub na przystanek tramwajowy i wybierzcie Powązki z mapy Warszawy (podróżowanie po świecie gry dokładniej opisaliśmy na stronie Jak korzystać z szybkiej podróży?).
3 - The Thaumaturge: Syn Syreniego Grodu - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Cmentarz jest w północno-wschodniej części dzielnicy. Przy wejściu na cmentarz Wiktora zatrzyma grupa zbirów i obie opcje dialogowe wymuszają pokonanie ich w walce.
 2. Pojedynek składa się z 2 części. Pierwsza część to 2 wrogów i załączy się samouczek z przełączania się pomiędzy Salutorami. W danej turze tylko 1 z Salutorów może wykonać atak, ale w kolejnej turze możecie wybrać innego Salutora.
 3. Druga część bitwy to samouczek z pozbawiania przeciwników cech, które mogą im gwarantować odporności. Podświetlcie ikonę obok paska zdrowia wroga. Dowiecie się, że ten konkretny przeciwnik jest wrażliwy na ataki Upyra - wybierzcie tego Salutora i wykonajcie nim dowolny atak. Po wyłączeniu cechy możecie już dalej atakować w dowolny sposób.
4 - The Thaumaturge: Syn Syreniego Grodu - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Po walce wejdźcie na cmentarz i kierujcie się w stronę północnego Mauzoleum Szulskich. Mordechaj Chajat to NPC, z którym możecie porozmawiać niedaleko krypty.
 2. Wejdźcie do mauzoleum, a spotkacie Woronina i Ligię - siostrę bohatera. Po pożegnaniu ojca Wiktora (wybór reakcji nie ma znaczenia) zaczepi też Ivan Konechkin - wybierane opcje dialogowe nie wpływą na ten quest.

Udanie się do rodzinnego domu na Śródmieściu Północnym

5 - The Thaumaturge: Syn Syreniego Grodu - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Zanim opuścicie Mauzoleum Szulskich możecie je opcjonalnie zbadać. Oprócz tabliczek są tu różne spostrzeżenia - Wieniec thaumaturgów, Obraźliwy bilecik, Bukiet z liścikiem. Odblokujecie wniosek Pogrzeb Stanisława.
 2. Przy wyjściu z cmentarza spotkacie ponownie Woronina i Ligię. Zaczepi też Was dziennikarka Konstancja Szabłowska - możecie jej kulturalnie odpowiedzieć lub ją przepędzić (nie ma to wpływu na przebieg tego questu).
 3. Cel podróży to nowa dzielnica Śródmieście Północne. Możecie od razu wyruszyć z Ligią lub poprosić o czas dla siebie i użyć później dorożki lub tramwaju. Kamienica Szulskich to duży budynek mieszkalny w południowo-wschodniej części dzielnicy.

Znalezienie w piwnicy butelki dla wujka

6 - The Thaumaturge: Syn Syreniego Grodu - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. W środku powita Was Grażyna i możecie ją opcjonalnie poprosić o kakao (szansa na późniejszą znajdźkę).
 2. Pełna eksploracja kamienicy jest opcjonalna. Na parterze możecie porozmawiać z Petyą oraz z Woroninem przebywającym w kuchni. Poprosi on Wiktora o przyniesienie alkoholu z piwnicy. Zejdźcie do piwnicy i użyjcie percepcji, by znaleźć przedmioty Pinot Noir from Oregon, Sauvignon de Bordeaux oraz Pigwówka z bursztynem. Odblokujecie wniosek Butelka Woronina.
 3. Powróćcie na górę i wybierzcie pierwszą opcję dialogową z obrazka, by podarować Woroninowi pigwówkę z bursztynem. Po rozmowie możecie zbadać alkohol i odblokować znajdźkę - szkic.

Udanie się do gabinetu ojca na odczytanie testamentu

7 - The Thaumaturge: Syn Syreniego Grodu - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Na potrzeby głównego questu udajcie się na piętro. Cel podróży to północny gabinet. Porozmawiajcie z notariuszem, by wyświetlić scenę z odczytania testamentu. Wybierane opcje dialogowe mogą jedynie rozzłościć Ligię, ale nie wpłyną na przebieg zadania.
 2. Porozmawiajcie z Ligią i Woroninem na temat zaginionego grymuaru i okoliczności śmierci ojca. Rozpoczniecie główny quest Co po nas zostanie.