Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Thaumaturge - poradnik do gry

The Thaumaturge - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Thaumaturge: Jak pokonać bossa Iwan Konieczkin? The Thaumaturge poradnik, solucja

Iwan Konieczkin to jeden z trudniejszych ludzkich przeciwników z gry The Thaumaturge. Z tej strony poradnika dowiecie się jak pokonać bossa Iwana i jego obstawę w Kamienicy Szulskich w głównym zadaniu Ostatni dzień lata.

Ostatnia aktualizacja: 4 marca 2024

Iwan Konieczkin nie zalicza się do Salutorów z gry The Thaumaturge, ani do postaci obdarzonych nadnaturalnymi zdolnościami. Można go jednak nazwać bossem, bo jest bardziej wymagający od pospolitych wrogów. W naszym poradniku znajdziecie informacje kiedy załącza się starcie z Iwanem w ramach przechodzenia misji Ostatni dzień lata oraz jak osłabiać bossa i pozbyć się jego towarzyszy.

Gdzie jest Iwan Konieczkin

1 - The Thaumaturge: Jak pokonać bossa Iwan Konieczkin? - The Thaumaturge - poradnik do gry
  1. Iwan Konieczkin to postać, która wielokrotnie pojawia się w grze, przy czym początkowe spotkania nie prowadzą do żadnych walk.
  2. Do konfrontacji z Iwanem dojdzie po rozpoczęciu głównego questu Ostatni dzień lata - to jedno z zadań finałowej części kampanii rozgrywane już po minięciu tzw. punktu bez powrotu.
  3. Po zejściu na parter Kamienicy Szulskich musicie najpierw porozmawiać z Ligią. Po zakończonej rozmowie pojawi się Iwan razem z obstawą, planując aresztowanie protagonisty. Wszystkie opcje dialogowe prowadzą do walki z agentem Ochrany i jego ludźmi.

Jak pokonać Iwana?

2 - The Thaumaturge: Jak pokonać bossa Iwan Konieczkin? - The Thaumaturge - poradnik do gry
  1. Do tego pojedynku dołączy Abaurycy, który po raz kolejny stanie się tymczasowym towarzyszem Wiktora. Warto obserwować jego działania - kogo zamierza atakować i który z przeciwników ma zamiar go osłabić.
  2. Do pokonania jest w sumie 3 wrogów, przy czym Iwan Konieczkin jest najsilniejszym z nich. Ma on 60 punktów zdrowia i dodatkowo cechę Regeneracja do odzyskiwania punktów zdrowia. Jej wyeliminowanie jest możliwe tylko jeśli rozwinęliście Wymiar Słowo do co najmniej 6 punktów.
3 - The Thaumaturge: Jak pokonać bossa Iwan Konieczkin? - The Thaumaturge - poradnik do gry
  1. Jako pierwszych pozbądźcie się obu policjantów. Atakujcie ich po kolei. Ich cechy zmieniają się co rundę. Jeśli macie dostatecznie rozwinięte Wymiary, to zniszczcie je w pierwszych turach walki. W przeciwnym razie podświetlajcie wrogów przed każdym atakiem, by sprawdzić ich aktualne cechy.
  2. Jeśli nie możecie zniszczyć cechy Iwana, to polegajcie na powolnych silnych atakach, które mogą jednorazowo odebrać co najmniej 20-30 punktów zdrowia. Chodzi o to, by Iwan tracił w danej turze więcej zdrowia, niż był w stanie go odnowić. Możecie też polegać na umiejętnościach opóźniających kolejny ruch bossa. Sprawi to, że Iwan rzadziej będzie miał swoje akcje i dzięki temu rzadziej będzie się leczył.
  3. Ataki Iwana zadają średnio kilkanaście punktów obrażeń. Używajcie dobrych umiejętności leczących od podległych Salutorów.

Zakończenie walki

4 - The Thaumaturge: Jak pokonać bossa Iwan Konieczkin? - The Thaumaturge - poradnik do gry
  1. Nie otrzymacie żadnej specjalnej nagrody za pokonanie Iwana Konieczkina. Domyślnie pojawia się wybór o zadecydowaniu o jego dalszym losie. Jeśli Duma Wiktora została dostatecznie rozwinięta, to bohater samodzielnie może podjąć decyzję i zastrzelić Iwana.