Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Thaumaturge - poradnik do gry

The Thaumaturge - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Thaumaturge: Jak zmienić porę dnia? The Thaumaturge poradnik, solucja

The Thaumaturge oferuje różne pory dnia i wpływają one na dostępność questów i znajdziek. Z naszego poradnika dowiecie się jak wybrać inną porę dnia i kiedy najlepiej używać tej opcji.

Ostatnia aktualizacja: 13 lutego 2024

Podczas przechodzenia gry The Thaumaturge możecie doświadczać upływu czasu i zapragnąć osobiście wybrać inną porę dnia. W poradniku tłumaczymy jak można wymusić przyśpieszenie upływu czasu, a także co może zmienić się odwiedzając to samo w miejsce o innej godzinie.

Jak wybrać inną porę dnia?

1 - The Thaumaturge: Jak zmienić porę dnia? - The Thaumaturge - poradnik do gry
  1. Mechanika różnych pór dnia odblokowana zostanie dopiero w akcie 1 kampanii, po przystąpieniu do głównego questu Gadzi jubel. Od tego momentu może dochodzić do automatycznych zmian pór dnia (zwykle po wykonaniu jakiejś czynności lub zaliczeniu walki), ale możecie też ręcznie wymuszać zmianę czasu w świecie gry.
  2. Z opcją zmiany godziny powiązane są ławki oznaczane na mapie jako miejsca odpoczynku. Przykładową pokazuje obrazek i zawsze jest kilka z nich w danej dzielnicy Warszawy.
2 - The Thaumaturge: Jak zmienić porę dnia? - The Thaumaturge - poradnik do gry
  1. Po interakcji z ławką musicie zdecydować się na opcję odpoczynku, a następnie wybrać porę dnia - mogą to być poranek, środek dnia, popołudnie lub noc.

Znaczenie pory dnia dla przebiegu gry

3 - The Thaumaturge: Jak zmienić porę dnia? - The Thaumaturge - poradnik do gry
  1. Najważniejszy powód do zmiany czasu to konieczność rozpoczęcia lub kontynuowania questu o określonej porze. Informacje te możecie odczytywać w dzienniku z opisu zadań. W przykładzie z obrazka gra informuje, że Wiktor może przesłuchać prostytutki dopiero w godzinach nocnych.
Pory dni wpływają też na - The Thaumaturge: Jak zmienić porę dnia? - The Thaumaturge - poradnik do gry

Pory dni wpływają też na:

  1. dostępność sekretów i znajdziek - po wybraniu innych godzin na mapie dzielnicy mogą pojawić się ich ikony;
  2. dostępność sklepów i wnętrz budynków - zazwyczaj odnajdziecie po prostu zamknięte drzwi, ale może też być np. informacjach o godzinach otwarcia (lombard z naszego przykładu jest otwarty od świtu do zmierzchu).

Najlepiej sprawdzić wszystkie pory dnia w danej dzielnicy. Pozwoli to Wam odkryć więcej potencjalnych rzeczy do zbadania lub odwiedzenia.

4 - The Thaumaturge: Jak zmienić porę dnia? - The Thaumaturge - poradnik do gry
  1. Po zmianie pory dnia w danej dzielnicy mogą pojawić się nowi wrogowie. Tyczy się to przede wszystkim godzin nocnych, w których np. w alejkach mogą czaić się bandyci, zaś na cmentarzu Wiktor może spotkać złodziejaszków plądrujących groby.