Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Thaumaturge - poradnik do gry

The Thaumaturge - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Thaumaturge: Czy jest otwarty świat? The Thaumaturge poradnik, solucja

Czy The Thaumaturge to gra z otwartym światem? W poradniku wyjaśniamy czy jest jedna główna mapa oraz jakie są zasady podróżowania pomiędzy lokacjami z gry.

Ostatnia aktualizacja: 9 lutego 2024

Przed zagraniem w The Thaumaturge możecie mieć wątpliwości w jaki sposób skonstruowano świat gry. Z naszego poradnika dowiecie się czy bohater podróżuje po jednej mapie wielkiego otwartego świata. Oprócz tego informujemy jak wygląda przemieszczanie się pomiędzy różnymi lokacjami i obszarami.

Eksploracja świata gry

1 - The Thaumaturge: Czy jest otwarty świat? - The Thaumaturge - poradnik do gry
  1. The Thaumaturge nie jest produkcją, w której swobodnie podróżuje się po mapie otwartego świata, w podobny sposób do takich RPG-ów jak Skyrim czy Wiedźmin 3.
  2. Świat gry podzielony został przede wszystkim na główne lokacje, wśród których znalazła się między innymi Warszawa. One z kolei podzielono na mniejsze pojedyncze mapy, które mogą symbolizować np. różne dzielnice miasta.
  3. Podczas podróżowania po danej pojedynczej mapie możecie odnajdywać punkty podróży do sąsiednich obszarów (mechanikę fast travel opisaliśmy na stronie Jak używać szybkiej podróży?) oraz wejścia do mniejszych lokacji. Są wśród nich przede wszystkim wnętrza wybranych budynków.
  4. Wiktor nie może wejść do każdego napotkanego budynku. Tylko część z nich to umożliwia i może to zaoferować dodatkową eksplorację czy być powiązane z głównymi lub pobocznymi questami.
  5. Gra nie udostępnia od razu wszystkich lokacji ze świata. Dostęp do nich jest stopniowo przydzielany w miarę awansowania w głównym wątku fabularnym i przystępowania do kolejnych aktów przygody. Do odkrytych lokacji można powracać np. po to żeby rozpocząć nowe questy czy zebrać pominięte sekrety.