Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Thaumaturge - poradnik do gry

The Thaumaturge - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Thaumaturge: Sztuka umierania The Thaumaturge poradnik, solucja

Sztuka umierania to poboczny quest z wytropienia Salutora Morana w grze The Thaumaturge. Z solucji dowiecie się kto jest osobą ze Skazą w dzielnicy Powiśle, jak zbadać miejsce zbrodni, jak podążać za myślami komisarza i gdzie jest rudera artysty Kajetana.

Ostatnia aktualizacja: 15 lutego 2024

Jedną z ważniejszych pobocznych misji z gry The Thaumaturge jest quest Sztuka umierania, którego głównym założeniem jest znalezienie Salutora Morana i osoby ze Skazą, z którą kreatura jest powiązana. Opis przejścia w naszym poradniku informuje jak rozpocząć zadanie w dzielnicy Powiśle, jak przeszukać miejsce zbrodni, jak podążać za myślami komisarza Pelevina, gdzie znaleźć chatkę Kajetana i jakie ślady skrywa rudera artysty.

Uwaga - Quest ten ma oznaczenie w dzienniku Szansa na ukończenie tego zadania kiedyś przeminie. Nie odkładajcie go na później. Awansowanie za daleko w głównej fabule może spowodować, że stracicie szansę na ukończenie misji oraz dodatkowo na rozegranie jej kontynuacji (osobny poboczny quest Konie na niebie).

Odblokowanie pobocznego questu

1 - The Thaumaturge: Sztuka umierania - The Thaumaturge - poradnik do gry
2 - The Thaumaturge: Sztuka umierania - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Quest możecie najwcześniej rozpocząć w akcie 1, po odblokowaniu dostępu do dzielnicy Powiśle w Warszawie.
 2. Dotrzyjcie na brzeg rzeki w północno-wschodniej części dzielnicy. Znajdziecie tam miejsce zbrodni powiązane z tym questem oraz z Salutorem Morana, który ukaże się w wodzie głównemu bohaterowi. Odkryjecie spostrzeżenie Wizja na brzegu.

Zbadanie miejsca zbrodni

3 - The Thaumaturge: Sztuka umierania - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Do zbadania jest obszar oznaczony czerwonym okręgiem. Możecie znaleźć spostrzeżenia Wygaszone świece i Sztaluga.
 2. Znajdziecie miejsce zbrodni, przy którym stoi 2 policjantów. Dowiecie się, że za zabójstwem stoi tutejszy seryjny morderca zwany Rybakiem i odblokujecie ślad Rybak.
 3. Pogadajcie też z Kajetanem, tzn. artystą zajętym malowaniem miejsca zbrodni. Odblokujecie spostrzeżenia Malarz zwłok i Samobójca.

Podążanie za myślami komisarza Pelevina

4 - The Thaumaturge: Sztuka umierania - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Ustawcie jako aktywny cel misji z podążania za myślami komisarza i załączajcie percepcję, by pojawiał się czerwony ślad, za którym musicie iść. Oddalicie się od miejsca zbrodni.
 2. Myśli Pelevina doprowadzą Wiktora do alejki w zachodniej części Powiśla - miejsce to pokazuje obrazek. Jest tam ślad Pognieciona depesza.
 3. Przy próbie opuszczenia tej lokacji zatrzyma Was grupa zbirów, których trzeba pokonać. Pamiętajcie o dobieraniu Salutorów, by wyłączać cechy ochraniające przeciwników.

Odszukanie osoby ze Skazą związanej z Moraną

5 - The Thaumaturge: Sztuka umierania - The Thaumaturge - poradnik do gry
6 - The Thaumaturge: Sztuka umierania - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Dotrzyjcie z powrotem na miejsce zbrodni. Od Kajetana dowiecie się, że policja zabrała zwłoki ofiary seryjnego mordercy.
 2. Na molo stoją wędkarze, z którymi możecie porozmawiać. Wypytajcie się o ich podejrzenia co do personaliów mordercy, a wskażą Kajetana. Otrzymacie spostrzeżenia Główny podejrzany, Rudera i Miejscowe nastroje.
 3. Musicie znaleźć ruderę artysty w dzielnicy Powiśle. Budynek ten jest w południowo-wschodniej części Powiśla - pokazują go powyższe obrazki. Przed chatką zaczepi Was grupa pijaków - do wygrania jest łatwa bitwa z nimi.
 4. Wejdźcie do środka i znajdźcie spostrzeżenia Wiadomość od komisarza, Ekskluzywne pędzle, Skończone obrazy i Brudne szmaty. Odblokujecie wnioski Sprawa Rybaka i Dziwak z Powiśla.

Konfrontacja z Kajetanem

Kontynuacja śledztwa związanego z Moraną to osobny poboczny quest Konie na niebie - The Thaumaturge: Sztuka umierania - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Wyjdźcie z warsztatu artysty i powróćcie w okolice miejsca zbrodni. Musicie ponownie porozmawiać z Kajetanem.
 2. Odkryte wcześniej ślady pozwolą zadawać mężczyźnie nowe pytania. Rozmowa ma doprowadzić do odsłonięcia Skazy artysty - odblokujecie spostrzeżenie Skaza i wniosek Królowa odmętów.
 3. Na miejscu pojawią się stróże prawa i dojdzie do aresztowania Kajetana pomimo braku twardych dowodów. Odblokujecie spostrzeżenie Rozczarowanie.

Kontynuacja śledztwa związanego z Moraną to osobny poboczny quest Konie na niebie. Polecamy także i nim od razu się zająć, bo on również ma ograniczenie czasowe.