Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Thaumaturge - poradnik do gry

The Thaumaturge - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Thaumaturge: Jak zmienić wygląd bohatera i czy jest kreator postaci? The Thaumaturge poradnik, solucja

Czy w The Thaumaturge dostępne są kreator bohatera i opcje modyfikacji wyglądu? W naszym poradniku pokazujemy jak zmienić fryzurę i zarost Wiktora oraz jak odblokowywać i zakładać nowe stroje.

Ostatnia aktualizacja: 9 lutego 2024

Przechodząc grę The Thaumaturge możecie zechcieć dostosować wygląd protagonisty do swoich preferncji. Z tej strony poradnika dowiecie się czy gra zawiera kreator postaci, a także jak zmieniać stroje i jak odwiedzić fryzjera, by odmienić nieco wizerunek głównego bohatera.

Czy gra zawiera kreator postaci?

1 - The Thaumaturge: Jak zmienić wygląd bohatera i czy jest kreator postaci? - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Wiktor Szulski to odgórnie narzucony główny bohater gry The Thaumaturge.
 2. W momencie rozpoczęcia nowej gry nie załączy się żaden kreator bohatera. Nie możecie zastąpić Wiktora żadną inną postacią. Gra początkowo nie pozwoli Wam zmienić szczegółów wyglądu ani stroju głównego protagonisty.
 3. Wiktor w momencie rozpoczęcia swojej przygody w grze jest mężczyzną o niezadbanym, schorowanym wizerunku. Jest to uzasadnione fabularnie.

Krawiec - strój bohatera

2 - The Thaumaturge: Jak zmienić wygląd bohatera i czy jest kreator postaci? - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Musicie zaliczyć cały prolog i początek aktu 1 nie mając jeszcze dostępu do modyfikacji prezencji bohatera. W akcie 1 zajmiecie się docelowo głównym questem Gadzi jubel, który zakłada wizytę na ekskluzywnym przyjęciu. W ramach tego zadania musicie zadbać o nowy strój dla Wiktora i odwiedzić fryzjera.
 2. Siedzibą krawca jest Pracownia Krawiecka, którą znajdziecie w południowo-zachodniej części dzielnicy Śródmieście Północne - pokazuje ją obrazek.
3 - The Thaumaturge: Jak zmienić wygląd bohatera i czy jest kreator postaci? - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Wiktor poprosi krawca o przygotowanie stroju wieczorowego, ale możecie też od razu odblokować poboczny quest Krawieckie rozterki.
 2. Poboczna misja polega na szukaniu inspiracji dla krawca - mogą one być wśród śladów odnajdywanych w świecie gry dzięki używaniu percepcji do "skanowania" otoczenia. Po powrocie do krawca w lewym dolnym rogu ekranu może wyświetlić się lista nowo odkrytych elementów ubioru (przykłady na obrazku).
4 - The Thaumaturge: Jak zmienić wygląd bohatera i czy jest kreator postaci? - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Ubiór możecie zmieniać korzystając z garderoby. Znajdziecie ją w Pracowni Krawieckiej, ale również na piętrze w Kamienicy Szulskich.
5 - The Thaumaturge: Jak zmienić wygląd bohatera i czy jest kreator postaci? - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Na strój składają się 3 elementy - kamizelka, spodnie i płaszcz.
 2. Możecie dowolnie miksować elementy ubioru z różnych zestawów. Zmiana ubioru nie wpływa na statystyki bohatera, ani nie przyznaje żadnych nowych umiejętności. W The Thaumaturge nie ma typowych pancerzy, jak w innych RPG-ach. Modyfikacje są wyłącznie kosmetyczne.

Golibroda - fryzura, wąsy i broda

6 - The Thaumaturge: Jak zmienić wygląd bohatera i czy jest kreator postaci? - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Golibroda prowadzi salon fryzjerski w Warszawie. Znajduje się on w południowej części dzielnicy Powązki - pokazuje go obrazek.
Nie musicie zdobywać najpierw pieniędzy i możecie od razu skorzystać z usług golibrody - The Thaumaturge: Jak zmienić wygląd bohatera i czy jest kreator postaci? - The Thaumaturge - poradnik do gry

Nie musicie zdobywać najpierw pieniędzy i możecie od razu skorzystać z usług golibrody. Dostępne są:

 1. zmiana fryzury - wybierajcie propozycje z górnego rzędu;
 2. zmiana wąsów i brody - wybierajcie pozycje z dolnego rzędu.

Do golibrody możecie powracać również w dalszej fazie kampanii i dokonywać kolejnych zmian. Gra nie pozwoli Wam zmienić innych szczegółów twarzy bohatera. Kształt jego głowy czy np. kolor oczu są odgórnie narzucone i zablokowane.