Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Thaumaturge - poradnik do gry

The Thaumaturge - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Thaumaturge: Niebezpieczne znajomości The Thaumaturge poradnik, solucja

Niebezpieczne znajomości to tytuł głównego questu z aktu 2 z gry The Thaumaturge. Ta strona solucji objaśnia przeszukanie mieszkania thaumaturgów, a także spotkania z rewolucjonistami i lekarzem Fałdżejem Burnakowiczem.

Ostatnia aktualizacja: 21 lutego 2024

Jedna z głównych misji gry The Thaumaturge spośród rozgrywanych w akcie 2 to Niebezpieczne znajomości. Opis przejścia z naszego poradnika pomoże Wam dowiedzieć się gdzie jest miejsce spotkań thaumaturgów i jak przeszukać mieszkanie w Śródmieściu Południowym, jak spotkać się z Wandą reprezentującą rewolucjonistów, jak nawiązać kontakt z lekarzem i jak przebiegnie spotkanie z postacią Fałdżej Burnakowicz.

Przeszukanie miejsca spotkań thaumaturgów

1 - The Thaumaturge: Niebezpieczne znajomości - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Quest automatycznie odblokujecie w trakcie zaliczania głównego zadania Wszystkie nasze klątwy. Misja pojawi się w dzienniku po drugim spotkaniu z Ligią w jadalni na parterze Kamienicy Szulskich, już po obejrzeniu wizji z udziałem Stanisława. Zadania z dziennika możecie przechodzić w dowolnej kolejności. Docelowo trzeba je wszystkie ukończyć.
 2. Pierwszy nadrzędny cel misji dotyczy odnalezienia przyjaciół ojca. Dotrzyjcie do dzielnicy Śródmieście Południowe. Cel podróży to południowa część mapy zaznaczona na dołączonym obrazku.
2 - The Thaumaturge: Niebezpieczne znajomości - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Użyjcie percepcji, by znaleźć spostrzeżenia Niedopałek papierosa i Gazeta. Odblokujecie wniosek Smutni panowie.
 2. Przed budynkiem stoi 2 mężczyzn. Możecie wszcząć walkę lub dzięki zebranym śladom użyć manipulacji - w rozmowie pojawi się specjalna opcja dialogowa do zainspirowania informatora, która wymaga 2 punktów Wymiaru Umysł.
 3. Niezależnie od wybranego wariantu wejdźcie do mieszkania. Używajcie percepcji, by znaleźć spostrzeżenia Miejsce spotkań, Ślad spiskowca, Rozbity talerz, Ślad rabina, Pudełko ciasteczek. Odblokujecie wnioski Kawosz, Tajemnicza kamienica, Słodki sekret. Powinien pojawić się Upyr - zagadajcie do Salutora, by podsumować wszystkie główne odkrycia.

Skontaktowanie się z rewolucjonistami

3 - The Thaumaturge: Niebezpieczne znajomości - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Wyjdźcie z budynku i dotrzyjcie do dzielnicy Bazar Różyckiego. Wejdźcie do lokalu U Berka Rotblitza w północnej części mapy.
 2. Możecie poszukać dzięki percepcji nowych śladów: Bukiet kwiatów, Czasopismo Robotnik i Ulotki robotnicze. Odkryjecie wniosek U Berka Rotblitza.
 3. Wybierzcie tylne drzwi do piwnicy. W nowym pomieszczeniu spotkacie Wandę i wypytajcie się ją o lekarza. Otrzymacie kilka różnych wariantów specjalnych opcji dialogowych, które powiązane są z różnymi Wymiarami. Nie jest to kluczowy wybór i będziecie mogli zawsze kontynuować misję.

Zaczekanie na odpowiedź lekarza

4 - The Thaumaturge: Niebezpieczne znajomości - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Wiktor musi zaczekać na kontakt ze strony lekarza i nie możecie od razu kontynuować questu. Zajmujcie się innymi głównymi zadaniami z dziennika.
 2. Po ukończeniu głównego questu Gliniane ambicje zejdźcie na parter Kamienicy Szulskich. W domu głównego bohatera powinna pojawić się Wanda - porozmawiajcie z nią. Zapytajcie się ją o odpowiedź lekarza.

Spotkanie się z tajemniczym lekarzem

5 - The Thaumaturge: Niebezpieczne znajomości - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Wybierzcie się do dzielnicy Śródmieście Południowe i raz jeszcze odwiedźcie mieszkanie, które przeszukaliście na samym początku questu.
 2. Po wejściu do środka usiądźcie na kanapie, by zaczekać na Fałdżeja Burnakowicza. Poruszcie temat grymuaru ojca i wybierzcie dowolny powód dla chęci jego zdobycia. Podczas spotkania mogą pojawiać się specjalne opcje dialogowe dla różnych Wymiarów i to sposób na ukrywanie prawdy. W przypadku niedostatecznej liczby punktów pozostanie tylko "zwykła" odpowiedź do wyboru.
 3. Na koniec spotkania dowiecie się, że Fałdżej chciał sprawdzić umiejętności Wiktora. Dowiecie się o planach odbudowania komitywy, ale nie musicie już teraz wybierać swojej przynależności.