Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Thaumaturge - poradnik do gry

The Thaumaturge - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Thaumaturge: Konie na niebie The Thaumaturge poradnik, solucja

Konie na niebie to drugi poboczny quest Salutora Morana z The Thaumaturge. Nasza solucja wyjaśnia jak wytropić i powstrzymać seryjnego mordercę zwanego Rybakiem, jak zbadać ślady obok Pielewina, jak uwolnić Kajetana, gdzie jest kryjówka mordercy i jak doprowadzić do konfrontacji z Moraną.

Ostatnia aktualizacja: 19 lutego 2024

Jeden z najdłuższych pobocznych questów gry The Thaumaturge to Konie na niebie, w ramach którego Wiktor próbuje złapać seryjnego mordercę Rybaka oraz oswobodzić Kajetana, by możliwa stała się konfrontacja z Salutorem Moraną. Opis przejścia z tej strony poradnika dokładnie omawia śledztwo z dzielnicy Powiśle. Dowiecie się m.in. jak pozyskać hak od Piotrka, jak doprowadzić do wznowienia śledztwa i jak zbadać spostrzeżenia Wymiaru Umysł, jak odzyskać obrączkę ślubną, gdzie jest kryjówka mordercy na Powiślu, jak rozegrać konfrontację z Rybakiem oraz jak odsłonić Skazę Kajetana.

Uwaga - Quest ten ma oznaczenie w dzienniku Szansa na ukończenie tego zadania kiedyś przeminie. Nie odkładajcie go na później. Awansowanie za daleko w głównej fabule może spowodować, że stracicie szansę na ukończenie misji oraz dodatkowo na rozegranie jej kontynuacji (osobny poboczny quest Konie na niebie).

Odblokowanie pobocznego questu

1 - The Thaumaturge: Konie na niebie - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Ten quest to kontynuacja pobocznego zadania Sztuka umierania - opisaliśmy je na osobnej stronie solucji.
 2. Głównym dążeniem Wiktora w dalszym ciągu jest doprowadzenie do pojawienia się Salutora Morana, by ujarzmić kreaturę. Problem w tym, że Kajetan - osoba ze Skazą - został bezpodstawnie aresztowany. Protagonista musi znaleźć prawdziwego mordercę nazywanego Rybakiem i uwolnić Kajetana z aresztu.

Odzyskanie haka od grupy dzieci

2 - The Thaumaturge: Konie na niebie - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Rozpoczynacie obok miejsca zbrodni z poprzedniego questu, tzn. na brzegu w północno-wschodniej części Powiśla. W miejscu tym jest grupa dzieci i musicie porozmawiać z Piotrkiem. Dowiecie się, że ma przy sobie hak i odblokujecie spostrzeżenie Mali złodzieje.
 2. Hak jest do pozyskania na 2 główne sposoby. Pierwsza metoda to dokonanie wymiany - szabla za hak. Po szablę musicie wybrać się do Kamienicy Szulskich w Śródmieściu Północnym. Dotrzyjcie do gabinetu ojca na piętrze. Na jednej z półek jest szabla - powróćcie z nią do chłopców, by pozyskać hak.
 3. Drugi wariant to zastraszenie dzieci i wymuszenie przekazania haka. Pojawi się Mietek i musicie pokonać grupę przeciwników. Po wygranej walce Piotrek przekaże hak.
 4. Przedmiot questowy trafi do inwentarza i jest spostrzeżeniem Haczyk.

Przesłuchanie prostytutek

3 - The Thaumaturge: Konie na niebie - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Piotrek chce pomóc w śledztwie i zaproponuje spotkanie obok lokalnego domu publicznego. Jest on na południowym krańcu dzielnicy Powiśle. Dołączcie do rozmowy Piotrka z jedną z prostytutek - Klarą. Wypytajcie się ją o Rybaka.
 2. Piotrek zasugeruje przepytanie innych prostytutek i musicie zaczekać do godzin nocnych - obok domu publicznego jest jedna z ławek do zmiany pory dnia.
 3. Używajcie percepcji, by odnajdywać prostytutki w różnych częściach Powiśla. Wypytujcie kobiety o Rybaka i w razie potrzeby powołujcie się na Piotrka.

Doprowadzenie do wznowienia śledztwa

4 - The Thaumaturge: Konie na niebie - The Thaumaturge - poradnik do gry
5 - The Thaumaturge: Konie na niebie - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Pomóżcie sobie percepcją, by zlokalizować miejsce, w którym stoi komisarz Pielewin - to uliczka w północnej części Powiśla. Nie pozwoli on spotkać się z Kajetanem, ale możecie pokazać mu hak pozyskany od Piotrka. Odblokujecie spostrzeżenie Błysk w oku.
 2. Zbadajcie mały obszar obok Pielewina - to czerwony okrąg na mapie. Są tam spostrzeżenia Potłuczone butelki i Policyjna czapka. Do zbadania w 100% obu tych śladów potrzeba 5 punktów wymiaru Słowo.
 3. Zajmijcie się głównym zadaniem Gadzi jubel, by odblokować Salutora Weles. Pozwoli to Wam rozwijać dalej Wymiar Słowo w menu Thaumaturgia i doprowadźcie do zebrania wymaganej siły 5. Po zbadaniu obu spostrzeżeń odblokujecie wniosek Gasnący płomień.
6 - The Thaumaturge: Konie na niebie - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Możecie powrócić do stojącego obok komisarza Pielewina. Pojawiła się opcja manipulacji, z którą powiązany jest Salutor Weles.
 2. Po rozpoczęciu rozmowy wybierzcie specjalną opcję dialogową, która wymaga posiadania 5 punktów wymiaru Słowo - Wznieć w Pielewinie wolę walki (powyższy obrazek). Wiktor pomyślnie nakłoni Pielewina do ponownego otwarcia śledztwa.

Zbadanie zwłok ostatniej ofiary

7 - The Thaumaturge: Konie na niebie - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Idźcie za Pielewinem do Lodowni i wejdźcie do środka. Dzięki zbadaniu zwłok i zadaniu wszystkich pytań odblokujecie spostrzeżenia Ciało ostatniej ofiary, Otoczak i Kryjówka.

Odzyskanie obrączki ślubnej Tadeusza Pielechy

8 - The Thaumaturge: Konie na niebie - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Wyjdźcie z Lodowni i zajmijcie się celem misji dotyczącym pierścionka. Poszukiwana kobieta jest w południowej części Powiśla i obok niej znajdziecie ślad Ławka (powyższy obrazek).
 2. Porozmawiajcie z kobietą, a dowiecie się, że sprzedała pierścionek. Musicie w związku z tym odwiedzić lokalny lombard. Jest on w północno-zachodnim Powiślu i otwarty wyłącznie w godzinach dziennych - w razie potrzeby skorzystajcie z ławki.
 3. Pierścionek możecie pozyskać na 2 sposoby - zastraszyć właściciela lombardu, bądź też zająć się zbadaniem okolicy. W sklepie są spostrzeżenia Figurka i Lustro, a na zewnątrz lombardu Przewrócona drabina. Odblokujecie wniosek Odpukać w niemalowane. Powróćcie do właściciela lombardu - Wiktor może go przekonać, że pierścionek przynosi pecha. To specjalna opcja dialogowa, która wymaga 5 punktów Wymiaru Serce.
 4. Niezależnie od wariantu pozyskacie obiekt i ślad Obrączka ślubna ofiary.

Podążanie za śladem Pielechy do Księżycówki

9 - The Thaumaturge: Konie na niebie - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Ponownie musicie zaczekać do godzin nocnych. Spotkajcie się z prostytutką z okolic lombardu. Wypytajcie się ją o ostatnią ofiarę. Pojawi się alfons i musicie rozprawić się z parą zbirów.
 2. Po kolejnej rozmowie odblokujecie nowy trop związany z lokacją bar Księżycówka z dzielnicy Powiśle. Wejście do lokalu jest obok miejsca, w którym stoi Pielewin (powyższy obrazek). Możecie też opcjonalnie porozmawiać z Piotrkiem i potwierdzić lub zanegować jego pomoc w śledztwie.
10 - The Thaumaturge: Konie na niebie - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Przy pierwszej próbie wejścia do Księżycówki konieczne może być stoczenie walki.
 2. Wewnątrz baru używajcie percepcji, by zdobywać nowe spostrzeżenia - Szmatka barmana, Siekiera i Niedopałek w popielniczce. Porozmawiajcie z barmanem na temat Pielechy - odblokujecie ślad Ani słowa i wniosek W Księżycówce.
 3. Wiktor musi nakłonić barmana do wyjawienia prawdy - możecie wybrać wariant siłowy lub specjalną opcję dialogową (wymagane 2 punkty wymiaru Słowo). Zdobędziecie spostrzeżenie W ciemność i wniosek Ostatnia droga.

Odwiedzenie domu publicznego

11 - The Thaumaturge: Konie na niebie - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Dom publiczny jest w południowo-wschodniej części Powiśla. Na parterze poszukajcie spostrzeżenia Pianino - odblokujecie wniosek Splątany umysł.
 2. Porozmawiajcie z Jadzią - możecie ją zastraszyć lub uregulować dług Tadeusza. Na piętrze są 2 pomieszczenia do zbadania i wybierzcie prawy pokój z dołączonego obrazka. Z pomocą percepcji odkryjecie spostrzeżenia Wywrócony stolik, Dwie butelki i Zdobione pudełko. Odblokujecie wniosek Na pokojach.
 3. Powróćcie na dół i zapytajcie się właścicielki domu publicznego na temat miejsca pobytu Klary.

Znalezienie mordercy i wydostanie Kajetana z więzienia

12 - The Thaumaturge: Konie na niebie - The Thaumaturge - poradnik do gry
13 - The Thaumaturge: Konie na niebie - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Wyjdźcie z domu publicznego. Cel podróży to budynek na północnym krańcu dzielnicy Powiśle - miejsce to pokazaliśmy na obrazkach. Przed wejściem znajdziecie ślad Niedopałki w puszce.
 2. Możecie od razu wejść do środka lub najpierw spotkać się z Pielewinem (stoi w znanym miejscu w środkowej części dzielnicy). Pozwoli to poinformować komisarza, że zamierzacie dopaść Rybaka - Klarę. Pielewin pozna też lokalizację kryjówki mordercy.

Konfrontacja w kryjówce Rybaka

Zapiszcie stan gry, bo konfrontacja może mieć negatywne konsekwencje - The Thaumaturge: Konie na niebie - The Thaumaturge - poradnik do gry

Zapiszcie stan gry, bo konfrontacja może mieć negatywne konsekwencje.

Wejdźcie do Kryjówki mordercy, by spotkać Klarę - Rybaka. Dowiecie się też, że kobieta pojmała Piotrka. Konfrontacja ta domyślnie ma 2 główne warianty:

 1. Klara popełnia samobójstwo, a Piotrek uchodzi z życiem - stanie się tak jeśli będziecie kontynuować rozmowę bez eskalowania konfliktu. Możecie też wspomóc się opcją dialogową Wymiaru Serce (wymagane 4 punkty).
 2. Klara zabija Piotrka i popełnia samobójstwo - stanie się tak jeśli spróbujecie obezwładnić kobietę lub za bardzo skupicie się na uwolnieniu chłopca.
14 - The Thaumaturge: Konie na niebie - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Jeśli spotkaliście się z komisarzem Pielewinem, to może załączyć się dodatkowy wariant - po wstępnej wymianie zdań policjant pojawi się w kryjówce i wyceluje z broni w morderczynię. Pielewin aresztuje Klarę zanim kobieta zdąży odebrać sobie życie.

Zaczekanie na telefon od Pielewina

15 - The Thaumaturge: Konie na niebie - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Niestety nie możecie jeszcze zakończyć questu. Niezależnie od przebiegu konfrontacji z Klarą musicie czekać na kontakt od Pielewina.
 2. Awansujcie w głównej fabule na tyle, by odblokować główne zadanie Wszystkie nasze klątwy i rozpocząć akt 2 kampanii. Na parterze Kamienicy Szulskich powinien zadzwonić telefon. Podnieście słuchawkę, a dowiecie się, że Kajetan został wypuszczony z aresztu.

Udanie się do Kajetana, by schwytać Moranę

16 - The Thaumaturge: Konie na niebie - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Powróćcie do dzielnicy Powiśle. Dom Kajetana jest w jej południowo-wschodniej części (powyższy obrazek).
 2. Porozmawiajcie z Kajetanem. Spotkanie to doprowadzi do upragnionej konfrontacji z Moraną - pokonanie tego Salutora opisaliśmy w rozdziale Bossowie. Po wygranej walce możecie wyjawić Kajetanowi prawdę o Salutorze lub zachować tę wiedzę dla siebie. Zakończycie ten długi quest i odblokujecie możliwość korzystania z usług Morany (po jej ujarzmieniu z pomocą Rasputina).