Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Thaumaturge - poradnik do gry

The Thaumaturge - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Thaumaturge: Wielki rejwach The Thaumaturge poradnik, solucja

Wielki rejwach to główny quest z poszukiwań Ariela Rofe w akcie 2 gry The Thaumaturge. Z solucji dowiecie się jak zbadać dzielnice Powiśle, Port Praski, Mirów i Bazar Różyckiego, a także gdzie znaleźć Ariela i jak rozegrać rozmowę w masarni.

Ostatnia aktualizacja: 21 lutego 2024

Podczas zaliczania drugiego aktu kampanii gry The Thaumaturge musicie zająć się głównym questem Wielki rejwach. Nasz poradnik zawiera dokładny opis przejścia z ustalenia miejsca pobytu Ariela Rofe. Opisaliśmy odnajdywanie śladów w dzielnicach Powiśle, Mirów, Port Praski i Bazar Różyckiego, jak również konfrontację przed budynkiem masarni i rozmowę z Arielem na temat Golema.

Odblokowanie questu

 1. Zadanie to powinno automatycznie rozpocząć się po ukończeniu głównego questu Wszystkie nasze klątwy. Na sam start odblokujecie spostrzeżenie Na pomoc - kabalista.

Skontaktowanie się z Arielem Rofe

1 - The Thaumaturge: Wielki rejwach - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Jest kilka sposobów na ustalenie miejsca pobytu Ariela Rofe. Możecie wybrać dowolny z nich, bądź też zbadać wszystkie możliwe tropy, by znaleźć więcej śladów i zebrać więcej XP.
 2. W dzielnicy Powiśle możecie ponownie odwiedzić Loch, czyli lokację, w której po raz pierwszy znaleźliście się w głównej misji W pył się obrócisz - wejście pokazuje obrazek.
 3. W Lochu do rozegrania jest walka z grupą przeciwników. Nagrodą za jej wygranie może być podzielenie się informacjami o Arielu Rofe.
2 - The Thaumaturge: Wielki rejwach - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. W dzielnicy Port Praski skierujcie się w stronę Szopy w północnej części mapy. Wejścia do niej pilnuje m.in. Posterunkowy Kozłow. Jeden z wariantów to sprowokowanie walki, w której wzięłoby udział 4 policjantów.
 2. Wejdźcie po bitwie do budynku i znajdźcie spostrzeżenia Podrobiony banknot, Okno na nieciekawy widok, Poluzowana deska i Zaschnięta chałka. Odblokujecie wniosek Poszukiwanie kabalisty: Port Praski.
3 - The Thaumaturge: Wielki rejwach - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Alternatywnie porozmawiajcie w Porcie Praskim z przemytnikami, którzy stoją obok policjantów. Użyjcie następnie percepcji, by znaleźć 3 ślady w okolicy - to Gilotyna do papieru, Pudło z fałszywymi paszportami i Drewniane ogrodzenie. Odblokujecie wniosek Pieniądz czy moralność?.
 2. Powinna pojawić się opcja użycia manipulacji na posterunkowym (powyższy obrazek). Musicie skorzystać ze specjalnej opcji dialogowej (wymagane 2 punkty Wymiaru Czyn). W nagrodę przemytnik podzieli się wiedzą o Arielu.

Odwiedzenie mieszkania Ariela na Mirowie

4 - The Thaumaturge: Wielki rejwach - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Cel ten nie jest obowiązkowy jeżeli wiecie już, że Ariela trzeba poszukać na Bazarze Różyckiego. Skierujcie się do dzielnicy Mirów. Czerwony ślad z percepcji doprowadzi Wiktora do mieszkania na piętrze, do którego dotrzecie schodami.
 2. Mieszkanie jest początkowo niedostępne i musicie znaleźć ślad z powyższego obrazka - to Metalowa mezuza.
 3. Wewnątrz mieszkania kontynuujcie używanie percepcji. Znajdziecie spostrzeżenia Gwoździe, Stare rękawice bokserskie, Książka Hrabia Monte Christo, Zakurzona menora i Ozdobna puderniczka. Odblokujcie wniosek Ariel Rofe.

Znalezienie Ariela na Bazarze Różyckiego

5 - The Thaumaturge: Wielki rejwach - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Po tym jak zdobędziecie (w dowolny sposób) informację o Arielu Rofe dotrzyjcie do dzielnicy Bazar Różyckiego.
 2. Korzystajcie z percepcji, a każdorazowo na ekranie pojawi się kilka czerwonych śladów (przykład na obrazku). Prowadzą one do różnych obszarów bazaru z różnymi spostrzeżeniami do odkrycia - są nimi Portmonetka, Końcówka cygara, Skrzynia z butelkami wódki, Pusta butelka i Kartka w witrynie masarni. Odblokujecie wniosek Poszukiwanie kabalisty: Bazar Różyckiego.

Wypytanie o Ariela w okolicach masarni

6 - The Thaumaturge: Wielki rejwach - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Upewnijcie się, że zbadaliście wszystkie tropy, które Was interesowały, bo poprzednie cele misji mogą zostać za chwilę anulowane.
 2. Odwiedźcie masarnię w dzielnicy Bazar Różyckiego. Przy wejściu do budynku stoi Ogóras, z którym musicie porozmawiać - pokazuje go powyższy obrazek.
 3. Możecie kulturalnie zadawać pytania lub dążyć do sprowokowania walki ze zbirami. Przed masarnią pojawi się Ariel Rofe. Spodziewajcie się negatywnej reakcji z jego strony i konieczności rozegrania walki z jego ludźmi.

Porozmawianie z Arielem Rofe

7 - The Thaumaturge: Wielki rejwach - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Po wygranej bitwie Ariel wpuści Was do budynku. Dotrzyjcie do tylnych drzwi, które prowadzą do sekcji dla pracowników sklepu.
 2. W trakcie spotkania możecie podzielić się tym jak znaleźliście Ariela (Powiśle, mieszkanie na Mirowie lub Port Praga) lub od razu przejść do konkretów. Odblokujecie spostrzeżenia Materialność Golema, Warunek Ariela i Więzy krwi.
 3. Ariel Rofe chce przejąć kontrolę nad Golemem - możecie wstępnie zgodzić się lub mu odmówić. Nie jest to finalna decyzja, bo na jej podjęcie przyjdzie jeszcze czas w kolejnym głównym queście.
 4. Na koniec spotkania możecie od razu wyruszyć do synagogi z Arielem lub najpierw spotkać się z siostrą - polecamy ten drugi wariant. Oba te kroki to część kolejnego głównego questu Gliniane ambicje.