Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Thaumaturge - poradnik do gry

The Thaumaturge - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Thaumaturge: Czy można ustawić widok TPP i obracać kamerą? The Thaumaturge poradnik, solucja

Rzut izometryczny to domyślny sposób prezentowania wydarzeń z gry The Thaumaturge. Z tej strony poradnika dowiecie się czy można włączyć widok TPP oraz czy gra pozwala przybliżać i obracać kamerą.

Ostatnia aktualizacja: 9 lutego 2024

The Thaumaturge jest produkcją z akcją ukazywaną w rzucie izometrycznym. Możecie szukać odpowiedzi - czy można ustawić widok z perspektywy trzeciej osoby (TPP)? W poradniku odpowiadamy na to pytanie, a także dowiecie się czy można poruszać kamerą, tzn. przybliżać kamerę oraz obracać widok.

Rzut izometyczny i widok TPP

1 - The Thaumaturge: Czy można ustawić widok TPP i obracać kamerą? - The Thaumaturge - poradnik do gry
  1. Podróżowanie po świecie gry The Thaumaturge odbywa się przy wymuszonym rzucie izometrycznym. Jedną z wad tego rozwiązania jest to, że ograniczana jest widoczność rzeczy z otoczenia, w tym tych znajdujących się w większej odległości przed bohaterem.
  2. Niestety nie można swobodnie przełączać się na widok TPP ani na inne widoki, np. FPP czy widok z lotu ptaka. Musicie prowadzić zmagania w sposób narzucony przez twórców.
2 - The Thaumaturge: Czy można ustawić widok TPP i obracać kamerą? - The Thaumaturge - poradnik do gry
  1. Wyjątkiem od powyższej reguły są starcia z przeciwnikami, w których kamera zatrzyma się w większej odległości za plecami bohatera.
  2. Zastosowany widok pozwoli Wam dokładnie widzieć wszystkich wrogów rozstawionych przed Wiktorem, a także podległego mu Salutora, który stoi zawsze po lewej stronie ekranu. Po wygraniu potyczki gra powróci do rzutu izometrycznego.

Jak obracać i przybliżać kamerę

  1. W trakcie gry możecie w dużym zakresie przybliżać i oddalać widok. Duże przybliżenie może być pomocne przy odnajdywaniu interaktywnych obiektów czy znajdziek. Oddalenie kamery może z kolei ułatwić Wam sprawne podróżowanie po mieście.
  2. The Thaumaturge nie pozwala swobodnie obracać kamerą i oglądać tej samej lokacji pod różnymi kątami. Autorzy przewidzieli na szczęście sytuację, w której jakiś fragment otoczenia może zasłaniać bohatera czy miejsce, w którym przebywa. Gra może tymczasowo ukryć np. koronę drzewa czy ścianę budynku, by można było cały czas widzieć aktualne położenie Wiktora.