Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Thaumaturge - poradnik do gry

The Thaumaturge - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Thaumaturge: Wszystkie Trofea, Osiągnięcia, poradnik trofeowy The Thaumaturge poradnik, solucja

Nasz poradnik trofeowy do gry The Thaumaturge zawiera informacje o wszystkich 57 osiągnięciach. Dowiecie się jakie wymagania mają achievementy w grze i jak trudno jest zdobyć platynę w The Thaumaturge.

Ostatnia aktualizacja: 28 marca 2024

Na tej stronie poradnika opisaliśmy wszystkich 57 trofeów, które czekają na odblokowanie w grze The Thaumaturge. Korzystając z naszego poradnika trofeowego dowiecie się o założeniach osiągnięć i o tym jakie czynności trzeba wykonać. Przybliży to Was do pozyskania platynowego trofeum The Thaumaturge.

Thaumaturg

 1. Sposób odblokowania: Zdobądź wszystkie trofea.
 2. Komentarz: "Platyna" jest do zdobycia także na PC. Osiągnięcie to nie dotyczy wyłącznie wersji na PS5.

Powrót do żywych

 1. Sposób odblokowania: Wróć do pełni zdrowia dzięki pomocy cudotwórcy.
 2. Komentarz: To trofeum powiązane z postępami w głównej fabule - nie możecie go przegapić. Zdobędziecie je w prologu po pierwszym spotkaniu z Rasputinem.

Bestia z Zakaukazia

 1. Sposób odblokowania: Złap salutora, który nawiedza mieszkańców wioski.
 2. Komentarz: To trofeum powiązane z postępami w głównej fabule - nie możecie go przegapić. Musicie pokonać pierwszego salutora w prologu - to Bukavac i walkę opisaliśmy w rozdziale Bossowie.

Rozdział I. Co ja robię tu?

 1. Sposób odblokowania: Zakończ sprawy w wiosce i udaj się do Warszawy.
 2. Komentarz: To trofeum powiązane z postępami w głównej fabule - nie możecie go przegapić. Osiągnięcie otrzymacie na koniec prologu.

Trele morele

 1. Sposób odblokowania: Pochwyć grasującego po Śródmieściu Południowym Lelka.
 2. Komentarz: To trofeum powiązane z postępami w głównej fabule - nie możecie go przegapić. Odnalezienie salutora Lelek to część głównego zadania Bękarty nocy i konfrontację z kreaturą Lelek opisaliśmy w rozdziale Bossowie.

Lepszy wąż w kieszeni...

 1. Sposób odblokowania: Pochwyć Welesa, salutora zwabionego do Hotelu Imperialnego.
 2. Komentarz: To trofeum powiązane z postępami w głównej fabule - nie możecie go przegapić.
 3. Odnalezienie salutora Lelek to część głównego zadania Gadzi jubel i konfrontację z kreaturą Weles opisaliśmy w rozdziale Bossowie.

Rozdział II. Stawki i koszty

 1. Sposób odblokowania: Dowiedz się o pewnym dworskim sekrecie.
 2. Komentarz: To trofeum powiązane z postępami w głównej fabule - nie możecie go przegapić. Osiągnięcie otrzymacie na koniec pierwszego aktu.

Poskromienie gliny

1 - The Thaumaturge: Wszystkie Trofea, Osiągnięcia, poradnik trofeowy - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Sposób odblokowania: Nie pozwól, żeby Golem wymknął ci się z rąk.
 2. Komentarz: To trofeum i opisane poniżej osiągnięcie Nie moja glina, nie mój problem wzajemnie wykluczają się. Najlepiej utworzyć ręczny zapis przed decyzją powiązaną z tymi achievementami.
 3. Konfrontacja z salutorem Golem ma miejsce w głównym zadaniu Gliniane ambicje, ale tylko wybrane warianty questu zakładają poskromienie Golema i dołączenie go do listy Salutorów podległych Wiktorowi.
 4. Musicie wybrać jeden z wariantów złapania Golema dla siebie - to druga lub trzecia opcja dialogowa z obrazka. W konsekwencji Golem nie zostanie "przekazany" Arielowi. Kreaturę następnie musicie pokonać w walce i opisaliśmy to na stronie Golem z rozdziału Bossowie.

Nie moja glina, nie mój problem

2 - The Thaumaturge: Wszystkie Trofea, Osiągnięcia, poradnik trofeowy - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Sposób odblokowania: Dotrzymaj obietnicy danej Arielowi Rofe i oddaj mu Golema.
 2. Komentarz: To trofeum i opisane powyżej osiągnięcie Poskromienie gliny wzajemnie wykluczają się. Najlepiej utworzyć ręczny zapis przed decyzją powiązaną z tymi achievementami.
 3. W ramach rozgrywania głównego zadania Gliniane ambicje musicie wybrać wariant, który zakłada pozwolenie Arielowi na przejęcie Golema - to pierwsza opcja dialogowa z obrazka. Wybór ten sprawi, że Wiktor nie będzie musiał pokonać tego salutora w walce.

Rozdział III. Żarty się skończyły

 1. Sposób odblokowania: Opuść klinikę, powitaj stan wojenny w Warszawie.
 2. Komentarz: To trofeum powiązane z postępami w głównej fabule - nie możecie go przegapić. Osiągnięcie otrzymacie na koniec aktu 2.

Razem raźniej

3 - The Thaumaturge: Wszystkie Trofea, Osiągnięcia, poradnik trofeowy - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Sposób odblokowania: W grupie siła. Przyłącz się do Komitywy.
 2. Komentarz: To trofeum i opisane poniżej osiągnięcie Z diabłem pod ręką wzajemnie wykluczają się. Najlepiej utworzyć ręczny zapis przed decyzją powiązaną z tymi achievementami.
 3. Wyboru sprzymierzeńców dokonuje się pod koniec głównego questu Ostatni dzień lata. Podczas rozmowy z Upyrem przy kominku wybierzcie komitywę - moment decyzji pokazuje obrazek.

Z diabłem pod ręką

 1. Sposób odblokowania: Zaufaj planowi Rasputina i dołącz do niego.
 2. Komentarz: To trofeum i opisane powyżej osiągnięcie Razem raźniej wzajemnie wykluczają się. Najlepiej utworzyć ręczny zapis przed decyzją powiązaną z tymi achievementami.
 3. W końcowej części głównego zadania Ostatni dzień lata wybierzcie Rasputina podczas rozmowy z Upyrem przy kominku. Wiktor spali grymuar ojca.

Ten rysunek mnie pogrubia

4 - The Thaumaturge: Wszystkie Trofea, Osiągnięcia, poradnik trofeowy - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Sposób odblokowania: Zerwij wszystkie listy gończe ze swoją podobizną.
 2. Komentarz: Listy gończe pojawiają się od momentu zaliczenia głównej misji W otchłani, tzn. wydostania się z Cytadeli. Szukajcie nowych interaktywnych obiektów podczas eksploracji Warszawy i nie przystępujcie do ścisłego finału dopóki nie otrzymacie osiągnięcia.

Trud jego skończon

 1. Sposób odblokowania: Dotrwaj do końca tej przygody.
 2. Komentarz: To trofeum powiązane z postępami w głównej fabule - nie możecie go przegapić. Dotrzyjcie do dowolnego zakończenia gry.

A gdyby tak rzucić wszystko...

 1. Sposób odblokowania: Rzuć wszystko i na zawsze ucieknij z Warszawy.
 2. Komentarz: Trofeum to dotyczy alternatywnego zakończenia gry, które może pojawić się w momencie decyzji przy kominku z questu Ostatni dzień lata. Wiktor zamiast związania się z Rasputinem lub komitywą może opuścić Warszawę.

Cześć, partnerze

 1. Sposób odblokowania: Dostań się na carski dwór jako przyjaciel Rasputina.
 2. Komentarz: To jedno z trofeów powiązanych z zakończeniami wątku Rasputina, tzn. głównym questem Czekając na cud. Musicie wybrać wariant współpracy z Rasputinem do samego końca.

Waruj!

 1. Sposób odblokowania: Wykorzystaj Rasputina, by dostać się na carski dwór.
 2. Komentarz: To jedno z trofeów powiązanych z zakończeniami wątku Rasputina, tzn. głównym questem Czekając na cud. Okazja do wykorzystania Rasputina pojawia się podczas finałowej rozmowy z carem.

Niech się stanie wola moja

 1. Sposób odblokowania: Zostań Krwawym Thaumaturgiem cara Mikołaja II.
 2. Komentarz: To jedno z trofeów powiązanych z zakończeniami wątku Rasputina, tzn. głównym questem Czekając na cud. Podczas finałowej sceny trzeba zdradzić Rasputina i wyjawić carowi jego plany. Efektem tego będzie konfrontacja z Rasputinem, którą opisaliśmy na stronie Finałowy boss z rozdziału Bossowie.

Cena za wygraną

 1. Sposób odblokowania: Osiągnij okupione krwią zwycięstwo u boku Komitywy.
 2. Komentarz: To jedno z trofeów powiązanych z zakończeniami wątku komitywy, tzn. głównym questem Niedaleko jabłoni. Musicie wybrać wariant mniejszego zła podczas finałowej konfrontacji z carem.

Nowa komitywa

 1. Sposób odblokowania: Zdobądź pełną przychylność cara u boku Komitywy.
 2. Komentarz: To jedno z trofeów powiązanych z zakończeniami wątku komitywy, tzn. głównym questem Niedaleko jabłoni. Musicie nakłonić cara do spełnienia wszystkich żądań Komitywy.

Rysownik

 1. Sposób odblokowania: Naszkicuj wszystkie okoliczne atrakcje.
 2. Komentarz: To jedno z osiągnięć powiązanych z odnajdywaniem sekretów. Musicie odblokować wszystkich 55 szkiców - zestawiliśmy je na stronach Szkice - Śródmieście, Powiśle, Powązki oraz Śródmieście - Mirów, Praga, Bazar w rozdziale Sekrety i znajdźki.
 3. Uwaga - Niektóre szkice można przegapić, bo np. są dostępne wyłącznie podczas zaliczania wybranych głównych questów.

Turysta

 1. Sposób odblokowania: Obejrzyj wszystkie zdjęcia ze stereografów.
 2. Komentarz: To jedno z osiągnięć powiązanych z odnajdywaniem sekretów. Musicie odblokować wszystkich 17 zdjęć - zestawiliśmy je na stronie Zdjęcia stereoskopowe z rozdziału Sekrety i znajdźki.

Meloman

 1. Sposób odblokowania: Zbierz wszystkie płyty patefonowe.
 2. Komentarz: To jedno z osiągnięć powiązanych z odnajdywaniem sekretów. Musicie odblokować wszystkich 8 płyt - zestawiliśmy je na stronie Nagrania gramofonowe w rozdziale Sekrety i znajdźki.

Aligant

 1. Sposób odblokowania: Zbierz wszystkie zestawy ubrań.
 2. Komentarz: Kolekcjonowanie nowych ubrań powiązane jest z pobocznym questem Krawieckie rozterki.
 3. Nowych inspiracji dla krawca ze Śródmieścia Północnego możecie szukać skanując dzielnice Warszawy percepcją - niektóre z odkrywanych spostrzeżeń powiązane będą z misją krawca. Przy okazji zbierzecie też łącznie 10 magazynów modowych, których lista jest w rozdziale Sekrety i znajdźki.

Politycznie zaangażowany

 1. Sposób odblokowania: Doprowadź do końca sprawy Pietii, robotników oraz Lechitów.
 2. Komentarz: Na potrzeby tego trofeum musicie zaliczyć poboczne questy Cena przyjaźni, Fajrant oraz Pierwsza strona - opisaliśmy je wszystkie w naszej solucji. Są to questy z ograniczeniem czasowym, a więc zajmijcie się nimi zanim ikona zegara w dzienniku całkowicie wyczerpie się.

Kłamca, kłamca

5 - The Thaumaturge: Wszystkie Trofea, Osiągnięcia, poradnik trofeowy - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Sposób odblokowania: Poznaj prawdę na temat Pietii, ale i tak kryj go przed wujkiem Saszą.
 2. Komentarz: To osiągnięcie powiązane z pobocznym zadaniem Cena przyjaźni. W ramach tego questu musicie dowiedzieć się jak doszło do śmierci Ludwika i uniknąć wyjawienia tej informacji podczas końcowego spotkania z Woroninem (druga opcja dialogowa na obrazku).

Telemarketing

6 - The Thaumaturge: Wszystkie Trofea, Osiągnięcia, poradnik trofeowy - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Sposób odblokowania: Bucefał zasługuje na iście luksusowe siodło. Zamawiaj!
 2. Komentarz: To osiągnięcie powiązane z pobocznym zadaniem Fajrant. Jeden z kroków w tej misji to zbadanie biura Neumayera i zadzwoni wtedy telefon. Musicie odpowiednio poprowadzić rozmowę telefoniczną, by nie zniechęcić rozmówcę i poruszyć temat siodła (powyższy obrazek).

Żółte kaczeńce i ona

 1. Sposób odblokowania: Przekaż Reginie Wiśniewskiej ostatnie myśli jej męża.
 2. Komentarz: To osiągnięcie powiązane z pobocznym zadaniem Pierwsza strona. Jeden z fragmentów śledztwa to odwiedzenie mieszkania Wiśniewskich w Śródmieściu Północnym. Spotkajcie się z Reginą po ustaleniu jaki los spotkał jej zmarłego męża.

Wieczny student

 1. Sposób odblokowania: Zaangażuj się w sprawę Uniwersytetu Latającego i zobacz, jak to się skończy.
 2. Komentarz: Z ugrupowaniem tym powiązane są poboczne misje Funkcja poznawcza i Historia jego wykładu - opisaliśmy je w solucji. Są to questy z ograniczeniem czasowym, a więc zajmijcie się nimi zanim ikona zegara w dzienniku całkowicie wyczerpie się.

Przez żołądek do serca

7 - The Thaumaturge: Wszystkie Trofea, Osiągnięcia, poradnik trofeowy - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Sposób odblokowania: Przynieś pączki na wykład w antykwariacie.
 2. Komentarz: To osiągnięcie powiązane z pobocznym zadaniem Funkcja poznawcza. Musicie w jego początkowej części odwiedzić cukiernię, by odebrać zamówione pączki, a następnie po dotarciu do antykwariatu położyć pączki na stole w pomieszczeniu ze studentami (obrazek).

Zasłużony dla nauki

 1. Sposób odblokowania: Doprowadź do legalizacji Uniwersytetu Latającego.
 2. Komentarz: Trofeum to związane jest z pozytywnym zakończeniem pobocznej linii fabularnej Uniwersytetu Latającego. Gra informuje o losach tej organizacji na jednej z kart kończących całą kampanię (domyślnie członkowie Uniwersytetu Latającego zostaną aresztowani).

Powrót ojca

8 - The Thaumaturge: Wszystkie Trofea, Osiągnięcia, poradnik trofeowy - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Sposób odblokowania: Pozwól prochom ojca wrócić do domu.
 2. Komentarz: To osiągnięcie powiązane z pobocznym zadaniem Oni żyją. Jedno z możliwych zakończeń to dogadanie się z Włodzimierzem z WTA w sprawie usunięcia prochów ojca z cmentarza na Powązkach. Wiktor zabierze urnę z mauzoleum Szulskich i dotrze z nią do gabinetu ojca w Kamienicy Szulskich (powyższy obrazek).

Ma się te znajomości

 1. Sposób odblokowania: Spróbuj wydostać się z kłopotów powołując się na Abaurycego.
 2. Komentarz: Abaurycego po raz pierwszy spotkacie w głównej misji Bękarty nocy. Od tego momentu czytajcie wszystkie dialogi i czekajcie na okazję, by wspomnieć o nim w rozmowie.

Śliska sprawa

 1. Sposób odblokowania: Złap Moranę, salutora z Powiśla.
 2. Komentarz: Z pojmaniem salutora Morana powiązane są 2 poboczne misje - Sztuka umierania oraz Konie na niebie. Na koniec drugiego z wymienionych questów Wiktor może odsłonić Skazę Kajetana i rozpocząć pojedynek z Moraną, który opisaliśmy w rozdziale Bossowie.
 3. Uwaga - Oba questy mają ograniczenie czasowe, a więc zajmijcie się nimi zanim ikona zegara w dzienniku całkowicie wyczerpie się.

Negocjator

 1. Sposób odblokowania: Doprowadź do bezkrwawego rozwiązania konfliktu.
 2. Komentarz: To osiągnięcie powiązane z pobocznym zadaniem Powtórka z rozrywki. Znajdźcie wszystkie ślady zanim rozpoczniecie finałowe konfrontacje z Kafarem. Pozwoli to Wiktorowi i Abaurycemu na uniknięcie walki w magazynie.

Ostatnie życzenie

 1. Sposób odblokowania: Złap Djinna, który zwodzi wędrowców na Mirowie.
 2. Komentarz: To trofeum i opisane poniżej osiągnięcie Prezent na życzenie wzajemnie wykluczają się. Najlepiej utworzyć ręczny zapis przed decyzją powiązaną z tymi achievementami.
 3. Trofeum jest powiązane z pobocznym zadaniem Bez strachu. Okazja do złapania Leili pojawia się w końcowej części misji po doścignięciu Leili. Konfrontację z Djinnem opisaliśmy w rozdziale Bossowie.

Prezent na życzenie

9 - The Thaumaturge: Wszystkie Trofea, Osiągnięcia, poradnik trofeowy - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Sposób odblokowania: Podaruj Djinna Leili.
 2. Komentarz: To trofeum i opisane powyżej osiągnięcie Ostatnie życzenie wzajemnie wykluczają się. Najlepiej utworzyć ręczny zapis przed decyzją powiązaną z tymi achievementami.
 3. W końcowej części pobocznego questu Bez strachu musicie wybrać alternatywny wariant zachowania - pozostawić Leilę z jej Skazą i Dżinem. To druga opcja dialogowa z powyższego obrazka.

Wiktor z Arabii

10 - The Thaumaturge: Wszystkie Trofea, Osiągnięcia, poradnik trofeowy - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Sposób odblokowania: Wygraj walkę z Alim przy wodopoju.
 2. Komentarz: Okazja do zdobycia osiągnięcia pojawia się podczas poszukiwań złodziejki Leili w pobocznym queście Bez strachu.
 3. Jeden ze śladów w dzielnicy Mirów to pompa wodna. Po jej zbadaniu przeniesiecie się do oazy - trzeba pokonać Aliego i innych pustynnych wojowników.

Wymagający profesor

 1. Sposób odblokowania: Omów ze studentami wszystkie przygotowane rekwizyty.
 2. Komentarz: To osiągnięcie powiązane z pobocznym zadaniem Historia jednego wykładu. Znajdźcie rekwizyty w gabinecie ojca, by je następnie przedstawić studentom w trakcie wykładu.

Sztymunek!

 1. Sposób odblokowania: Pomóż Abaurycemu w jego wendecie, jak za starych, dobrych czasów.
 2. Komentarz: To osiągnięcie powiązane z pobocznym zadaniem Powtórka z rozrywki. Musicie rozegrać wszystkie walki w tym queście, w tym ostatnią konfrontację z Kafarem w magazynie w dzielnicy Bazar Różyckiego.

Ktoś tu dostanie rózgę...

 1. Sposób odblokowania: Nie pozwól Krampusowi umknąć. Złap go!
 2. Komentarz: To osiągnięcie powiązane z pobocznym zadaniem Rózga dla bohatera. Przeprowadzone w nim śledztwo pozwoli Wam doścignąć Edka i zainicjować konfrontację z Krampusem - pokonanie tego salutora opisaliśmy w rozdziale Bossowie.
 3. Uwaga - Quest ma ograniczenie czasowe, a więc zajmijcie się nim zanim ikona zegara w dzienniku całkowicie wyczerpie się.

Pełna dominacja

11 - The Thaumaturge: Wszystkie Trofea, Osiągnięcia, poradnik trofeowy - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Sposób odblokowania: Wygraj walkę, mając pełnię Punktów Życia.
 2. Komentarz: Spróbujcie zdobyć trofeum w jednej z łatwych walk z prologu - Cienie starych grzechów.
 3. Dobra okazja to starcie z sąsiadami Vesny z obrazka. Gra wprowadzi wtedy mechanikę skupienia wrogów - możecie pozbawiać ich skupienia i odpalać silne ataki, a pozbędziecie się obu przeciwników zanim zaatakują Wiktora.

Pokojowe rozwiązanie

12 - The Thaumaturge: Wszystkie Trofea, Osiągnięcia, poradnik trofeowy - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Sposób odblokowania: Wygraj walkę jedynie dzięki nakładaniu Stanów na wrogów.
 2. Komentarz: Zaopatrzcie się w kilka umiejętności i ich ulepszeń, które pozwalają nakładać cierpienie na przeciwników (przykład na obrazku). Każdy taki stan pozwoli wyczerpać co rundę kilka punktów zdrowia wroga i efekt ten możecie maksymalnie 4x wzmocnić.
 3. Używajcie cierpienia w każdej kolejnej turze - dla Wiktora i Salutora (najlepiej Bukavaca). Po tym jak cierpienie zabije danego przeciwnika w podobny sposób osłabiajcie kolejnego. Zdobądźcie trofeum na wczesnym stadium gry, by łatwo było pokonać przeciwników z niewielką ilością zdrowia.

Szybki i zdenerwowany

 1. Sposób odblokowania: Wygraj potyczkę w nie więcej niż sześć rund.
 2. Komentarz: Osiągnięcie możecie zdobyć już w pierwszej walce z kampanii. Odpalajcie silniejsze ataki Wiktora i Upyra, by sprawniej pozbawić wrogów punktów zdrowia.

Rączki przy sobie

 1. Sposób odblokowania: Nie pozwól wrogom wyprowadzić ataku podczas walki.
 2. Komentarz: Przejdźcie do opisu trofeum Pełna dominacja. Możecie spróbować w tej samej walce.

Podziemny krąg

13 - The Thaumaturge: Wszystkie Trofea, Osiągnięcia, poradnik trofeowy - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Sposób odblokowania: Wygraj wszystkie walki na ringu na Powiślu.
 2. Komentarz: Trofeum możecie zdobyć podczas poszukiwań Javiera w głównym queście W pył się obrócisz.
 3. Wiktor dotrze do Lochu, w którym odbywają się nielegalne walki. Musicie zgodzić się na przystąpienie do starć na ringu w miejsce Javiera. Jest to seria walk i w skład ostatniej grupy wejdą Alice i Bessie Gordon (powyższy obrazek). Pamiętajcie żeby dużo leczyć się, bo gra nie pozwoli Wam odpocząć pomiędzy kolejnymi starciami.

Skup się!

 1. Sposób odblokowania: Rozbij Skupienie dwudziestu pięciu wrogów.
 2. Komentarz: Mechanikę wyczerpywania skupienia przeciwników poznacie jeszcze w prologu. Polegajcie na umiejętnościach Wiktora i Salutorów usuwających 1 lub kilka punktów skupienia. Wybierajcie wrogów, którzy mają niewiele skupienia na start, np. tylko 1-2 punkty.

Wieczne cierpienie

 1. Sposób odblokowania: Po stokroć nałóż na wrogów Stan Cierpienie.
 2. Komentarz: W grze dostępnych jest wiele ataków nakładających na przeciwników cierpienie, dzięki któremu w każdej rundzie stracą trochę zdrowia. Starajcie się używać tych umiejętności w każdej walce (np. atak Skowyt dla salutora Bukavac).

Nie tak szybko

14 - The Thaumaturge: Wszystkie Trofea, Osiągnięcia, poradnik trofeowy - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Sposób odblokowania: Opóźnij lub przerwij akcję pięćdziesięciu wrogom.
 2. Komentarz: Polegajcie w walkach na różnych umiejętnościach i ich ulepszeniach, które ingerują w kolejkę działań dla przeciwników - przykładową taką akcję pokazuje obrazek.

Manufaktura bólu

 1. Sposób odblokowania: Zadaj tysiąc i jedno Obrażenie swoim wrogom.
 2. Komentarz: To proste osiągnięcie, bo gra sumuje wszystkie wartości zadawane obrażeń. Trofeum powinniście zdobyć w trakcie normalnego przechodzenia kampanii.

Mało brakowało

 1. Sposób odblokowania: Wygraj walkę mając mniej niż sześć Punktów Życia.
 2. Komentarz: Jest duża szansa, że osiągnięcie zdobędziecie w normalnym toku gry. W przeciwnym razie wybierzcie dowolną walkę i doprowadźcie do sytuacji, w której na polu bitwy pozostanie 1 mocno osłabiony przeciwnik. Stosujcie na nim pasywne ataki, by osłabiał Wiktora. Po tym jak bohaterowi pozostaje 6 lub mniej punktów zdrowia dobijcie przeciwnika w kolejnej rundzie.

Serce na dłoni

 1. Sposób odblokowania: Okaż trochę Serca. Rozwiń w pełni ten wymiar.
 2. Komentarz: To 1 z 4 osiągnięć powiązanych z rozwijaniem drzewek umiejętności Wiktora. Na potrzeby tego trofeum musicie zrekrutować opcjonalnego salutora Dżin, by móc zakupić wszystkie aktywne umiejętności i ich ulepszenia dla wymiaru Serce.
 3. Uwaga - Może Wam nie wystarczyć punktów na odblokowanie umiejętności ze wszystkich 4 wymiarów. Radzimy od pewnego momentu nie wydawać od razu nowych punktów thaumaturgii, a jedynie je gromadzić. Po uzbieraniu dużej liczby punktów wykonajcie manualny zapis, odblokujcie w 100% drzewko Serce i wczytajcie wcześniejszy stan, by "odzyskać" wydane punkty i powalczyć o pozostałe 3 trofea.

Człowiek Czynu

 1. Sposób odblokowania: Okaż Czynne zaangażowanie i rozwiń w pełni ten wymiar.
 2. Komentarz: Po szczegóły przejdźcie do opisu trofeum Serce na dłoni.
 3. Musicie zrekrutować opcjonalnego Salutora Golem, bo tylko wtedy możecie w 100% rozwinąć drzewko Czyn.

Geniusz

 1. Sposób odblokowania: Zrób to naUmyślnie - rozwiń w pełni wymiar Umysł.
 2. Komentarz: Po szczegóły przejdźcie do opisu trofeum Serce na dłoni.
 3. Musicie zrekrutować opcjonalnego Salutora Morana, bo tylko wtedy możecie w 100% rozwinąć drzewko Umysł.

Erudyta

 1. Sposób odblokowania: Słowo się rzekło. Rozwiń w pełni ten wymiar.
 2. Komentarz: Po szczegóły przejdźcie do opisu trofeum Serce na dłoni.
 3. Musicie zrekrutować opcjonalnego Salutora Krampus, bo tylko wtedy możecie w 100% rozwinąć drzewko Słowo.

Na skrzydłach Dumy

15 - The Thaumaturge: Wszystkie Trofea, Osiągnięcia, poradnik trofeowy - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Sposób odblokowania: Kieruj się Dumą i pozwól, żeby twoja Skaza dojrzała.
 2. Komentarz: Od samego początku gry korzystajcie z każdej okazji, by wybierać w rozmowach opcje dialogowe powiązane z Dumą głównego bohatera. Przykład takiego dialogu pokazuje obrazek - rozpoznacie je po czerwonej ikonie oraz małym okienku z informacją, że to odpowiedź związana z Dumą Wiktora.

Teraz rozumiem

 1. Sposób odblokowania: Doświadcz wszystkich wizji, które chce ci pokazać Upyr.
 2. Komentarz: Trofeum jest powiązane z pobocznym questem Horyzont wspomnień. W miarę awansowania w kampanii możecie rozgrywać kolejne wizje przygotowanie przez Upyra, które pokazują wydarzenia z przeszłości Wiktora, Ligii i Abaurycego.