Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Thaumaturge - poradnik do gry

The Thaumaturge - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Thaumaturge: Pierwsza strona The Thaumaturge poradnik, solucja

Pierwsza strona to poboczny quest z odnalezienia kryjówki Lechitów w grze The Thaumaturge. Solucja pokazuje jak rozpocząć misję, jak zdobyć przepustkę od Woronina, jak przepytać Reginę Wiśniewską i Krystiana Króla, jak zbadać Dworzec Wiedeński i jakie warianty ma konfrontacja z Lechitami.

Ostatnia aktualizacja: 26 lutego 2024

Jedno z bardziej rozbudowanych pobocznych zadań aktu 2 gry The Thaumaturge to Pierwsza strona z poprowadzenia śledztwa na temat Lechitów zleconego przez Tobiasza Fejgina. Opis przejścia z tej strony poradnika wyjaśnia jak odblokować poboczny quest, jak uzyskać przepustkę od Woronina, jakie są ślady w miejscu zamachu na Dworcu Wiedeńskim, jak przepytać w 100% Krystiana Króla w szpitalu, jak spotkać się z Wandą i Reginą Wiśniewską, jak zaaranżować spotkanie z Lechitami w ich kryjówce i jaki może ono mieć przebieg.

Uwaga - Zadanie to ma oznaczenie w dzienniku Szansa na ukończenie tego zadania kiedyś przeminie. Nie odkładajcie go na później. Awansowanie za daleko w głównej fabule może spowodować, że stracicie okazję do przejścia misji.

Odblokowanie pobocznego questu

1 - The Thaumaturge: Pierwsza strona - The Thaumaturge - poradnik do gry
2 - The Thaumaturge: Pierwsza strona - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Quest stanie się dostępny dopiero w drugim akcie kampanii. W zachodniej części dzielnicy Śródmieście Północne powinien pojawić się pytajnik. Udajcie się tam, a na ziemi znajdziecie gazetę - miejsce to pokazują dołączone obrazki.
 2. W dziale ogłoszeń Wiktor znajdzie wiadomość od Tobiasza Fejgina z prośbą o spotkanie. Dziennikarz czeka na Wiktora niedaleko Kamienicy Szulskich, przed wejściem do kawiarni La Plume. Rozmowa nie zawiera żadnych wyborów, ale możecie zadać dodatkowe pytania m.in. na temat Lechitów i ataku na Dworzec Wiedeński.

Porozmawianie z Woroninem

3 - The Thaumaturge: Pierwsza strona - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Odwiedźcie Komisariat w południowej części dzielnicy Śródmieście Południowe. Woronina znajdziecie w jego biurze.
 2. Możecie zdradzić, że przysyła Was Fejgin lub zapewnić wujka o tym, że oferujecie bezinteresowną pomoc - otrzymacie przepustkę, która przyda się w dalszym toku śledztwa.

Podążanie za myślami Żukowa

4 - The Thaumaturge: Pierwsza strona - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. W trakcie wizyty na komisariacie możecie też porozmawiać z Detektywem Żukowem - podajcie dowolny powód zainteresowania się sprawą i zadajcie pierwsze pytania na jej temat. Otrzymacie spostrzeżenie Pozostali.
 2. Możecie podążać za czerwonym śladem powiązanym z Żukowem. Prowadzi on do zachodniej części komisariatu (powyższy obrazek). Przeczytajcie raport - odblokujecie ślad Nieskończony raport Żukowa i wniosek Głębokie rany.

Porozmawianie z Wandą

5 - The Thaumaturge: Pierwsza strona - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Na potrzeby przepytania Wandy dotrzyjcie do dzielnicy Bazar Różyckiego. Udajcie się do lokalu U Berka Rotblitza i porozmawiajcie z Jankiem.
 2. Dzięki zdobytej wcześniej wiedzy możecie poprosić Janka o pączka - to ustalony sygnał, dzięki któremu pojawi się Wanda. Zadajcie jej wszystkie możliwe pytania na temat Lechitów.

Znalezienie sposobu na kontakt z Lechitami

6 - The Thaumaturge: Pierwsza strona - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Powinniście dysponować więcej niż jednym tropem i oznaczone dzielnice z mapy Warszawy możecie odwiedzać w dowolnej kolejności.
 2. W dzielnicy Śródmieście Południowe odwiedźcie Dworzec Wiedeński, czyli lokację, w której Lechici dokonali zamachu. Możecie porozmawiać ze strażnikiem i pokazać mu przepustkę od Woronina.
 3. Wiktor może zbadać miejsce ataku - używajcie percepcji, by znaleźć spostrzeżenia Pluszowy miś, Klucz do drzwi, Okucie nesesera, Krew, Zakrwawiona koperta, Krwawy odcisk dłoni i Kwit do cukierni Jutrzenka. Odblokujecie wnioski Życie skradzione i Lokum ofiary.
7 - The Thaumaturge: Pierwsza strona - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Rachunek odnaleziony na Dworcu Wiedeńskim odblokuje nowy opcjonalny trop powiązany z dzielnicą Śródmieście Północne. Udajcie się tam do cukierni w zachodniej części mapy, by porozmawiać z Jagodą.
 2. Zapytajcie się Jagodę o posiadany kwit, a otrzymacie eklerki i zdobędziecie spostrzeżenie Ignacy Wiśniewski.
8 - The Thaumaturge: Pierwsza strona - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Z eklerkami z cukierni możecie dotrzeć do mieszkania Wiśniewskich, które również znajduje się w Śródmieściu Północnym - na ulicy Plebańskiej 1 (północna część mapy).
 2. Porozmawiajcie w mieszkaniu z Reginą Wiśniewską - możecie jej opcjonalnie pokazać przepustkę od Woroninowi i przeszukać mieszkanie. Są tu spostrzeżenia Reprodukcja obrazu oraz Powstańcza rogatywka. Porozmawiajcie ponownie z Reginą, by wyczerpać wszystkie tematy rozmowy. Odblokujecie ślad Regina o mężu i wniosek Przedwczesny koniec.
9 - The Thaumaturge: Pierwsza strona - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Po wyjściu z mieszkania Wiśniewskich wyruszcie do dzielnicy Śródmieście Południowe. Czerwony ślad doprowadzi Wiktora do mieszkania przy ulicy Nowogradzkiej 22.
 2. W środku spotkacie zbirów (spostrzeżenie Intruzi) - pokonajcie grupę 4 przeciwników. Pozwoli to przeszukać mieszkanie i znaleźć kolejne ślady - są nimi Dziecięcy rysunek, Zdjęcie grupowe i Reprodukcja obrazu. Zdejmijcie obraz ze ściany (powyższy obrazek) i znajdźcie dzięki percepcji ślad Sejf ukryty w ścianie (wniosek Biuro Stefanii Lipnickiej).
 3. Dzięki wcześniejszym śladom Wiktor może poznać kombinację i automatycznie otworzyć sejf. Odblokujecie spostrzeżenie List Gratulacyjny i wniosek Tajemnica Stefanii Lipnickiej.
10 - The Thaumaturge: Pierwsza strona - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Zupełnie oddzielny trop dotyczy dzielnicy Praga, w której musicie zajrzeć do Szpitala. Przed budynkiem szpitala może załączyć się dodatkowa scena - możecie opowiedzieć się po stronie pacjentów lub lekarzy i nie ma to wpływu na przebieg questu.
 2. W północnym pomieszczeniu szpitala jest ślad Karta pacjenta (znajdźcie konkretną kartę dla pacjenta Izabela Lipnicka). Porozmawiajcie z pielęgniarką - możecie opcjonalnie pokazać jej przepustkę od Woronina i wypytać się ją o dziewczynkę z dworca. Otrzymacie spostrzeżenie Izabela Lipnicka.

Podążanie za myślami Krystiana

11 - The Thaumaturge: Pierwsza strona - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Wybierzcie dolne drzwi do bocznego skrzydła szpitala. Na mapie pojawi się czerwony okrąg i możecie znaleźć spostrzeżenia Dokument tożsamości oraz Karta pacjenta.
 2. Porozmawiajcie docelowo z pacjentem siedzącym na łóżku - to Krystian Król. Lista dostępnych dialogów zależy od aktualnego stanu śledztwa.
 3. Dzięki zbadaniu Dworca Wiedeńskiego możecie oskarżyć Króla o dokonanie zamachu. Mężczyzna udzieli wymijającej odpowiedzi, ale możecie podążać za jego myślami - czerwonym śladem. Prowadzi on w stronę szpitalnych drzwi z obrazka - jest tam ślad Zakrwawiony kaszkiet. Odblokujecie wniosek Więcej niż widzi oko.
 4. Po powrocie do Króla pojawi się opcja manipulacji - wybierzcie specjalną opcję dialogową, która wymaga 3 punktów Wymiaru Słowo.

Zaczekanie w domu na kontakt ze strony Lechitów

12 - The Thaumaturge: Pierwsza strona - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Udajcie się do Kamienicy Szulskich w Śródmieściu Północnym. Na parterze rozbite zostanie okno i możecie podnieść obiekt, który leży na ziemi obok Grażyny - to wiadomość od Lechitów.

Zadzwonienie do Tobiasza Fejgina

13 - The Thaumaturge: Pierwsza strona - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Zanim skontaktujecie się z dziennikarzem możecie opcjonalnie spotkać się ponownie z Wandą - musicie raz jeszcze odwiedzić lokal U Berka Rotblitza w dzielnicy Bazar Różyckiego. Jeśli podzielicie się szczegółami śledztwa, to Wanda będzie później mogła dołączyć do spotkania z Lechitami.
 2. Na potrzeby zadzwonienia do Fejgina użyjcie telefonu na parterze Kamienicy Szulskich.

Udanie się z Fejginem na spotkanie z Lechitami

14 - The Thaumaturge: Pierwsza strona - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Udajcie się do dzielnicy Powiśle i znajdźcie ponownie Fejgina. Lista opcji dialogowych obejmuje maksymalnie 4 główne ślady z odkryć z wcześniejszych lokacji.
 2. Dorożka zawiezie bohaterów do kryjówki Lechitów i musicie usiąść na krześle.
 3. Spotkanie z Lechitami może przebiec na kilka sposobów. Wybieranie opcji powiązanych z Dumą i oskarżanie członków ugrupowania o akty terrorystyczne może doprowadzić do walki z grupą 4 Lechitów (w tym z ich przywódcą).
15 - The Thaumaturge: Pierwsza strona - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Wybierając lżejsze opcje dialogowe, zgadzając się z poglądami Lechitów lub pozwalając Fejginowi prowadzić wywiad możecie uniknąć konfrontacji z Lechitami.
 2. Jeśli wcześniej spotkaliście się z Wandą to kobieta pojawi się w kryjówce z bronią z zamiarem wymordowania Lechitów. Rozpocznie się starcie z Lechitami i Wanda stanie się tymczasowym sojusznikiem, pomagając Wiktorowi w wygraniu bitwy.
 3. Quest zakończy rozmowa z samym Fejginem lub dodatkowo również z Wandą. Otrzymacie wyłącznie XP.