Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Thaumaturge - poradnik do gry

The Thaumaturge - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Thaumaturge: Steam Deck The Thaumaturge poradnik, solucja

Czy gra The Thaumaturge współpracuje z urządzeniem Steam Deck? Na tej stronie poradnika odpowiadamy na pytanie czy tytuł ten ma status zweryfikowanego dla współpracy i czy można w niego zagrać mobilnie na Steam Decku.

Ostatnia aktualizacja: 9 lutego 2024

Turowa gra RPG to jeden z gatunków idealnie nadających się do odpalenia na przenośnych konsolach, do których zalicza się Steam Deck. W naszym poradniku odpowiadamy na pytanie - czy gra The Thaumaturge współpracuje oficjalnie ze Steam Deckiem i czy uruchomi się na urządzeniu Valve?

The Thaumaturge w sklepie Steam

  1. Wersja PC gry The Thaumaturge jest dostępna na Steamie i możecie zakupić bez problemu jej pełną wersję. Zawiera ona całą przewidzianą przez twórców zawartość.

The Thaumaturge na Steam Decku

  1. The Thaumaturge niestety nie posiada statusu Zweyfikowana dla współpracy ze Steam Deckiem. Oznacza to, że oficjalnie tytuł ten nie znajduje się wśród gier wspieranych przez sprzęt firmy Valve.
  2. Powyższy status dotyczy premierowej wersji gry. Autorzy The Thaumaturge zapewniają, że pracują cały czas nad optymalizacją i poprawną wydajności ich produkcji. Nie jest więc wykluczone, że wsparcie dla Steam Decka pojawi się w przyszłości wraz z jedną z aktualizacji gry.
  3. Wersja demo gry The Thaumaturge uruchamiała się na Steam Decku, ale kiepsko na nim działała. Płynna rozgrywka w 30 klatkach na sekundę nie była możliwa, nawet ustawiając najniższe detale otoczenia. Wersja demonstracyjna miała przede wszystkim niestabilny framerate, który oscylował w granicach 20-25 klatek, a więc poniżej minimalnego komfortowego poziomu 30 fpsów. Na taki rezultat składa się m.in. to, że gra działa na wymagającym sprzętowo silniku Unreal Engine 5.