Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Thaumaturge - poradnik do gry

The Thaumaturge - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Thaumaturge: Jak korzystać z opcji szybkiej podróży? The Thaumaturge poradnik, solucja

Fast travel ułatwia podróżowanie po głównych lokacjach gry The Thaumaturge. W naszym poradniku wyjaśniamy jak odblokować mechanikę szybkiej podróży, jak ją inicjować oraz czy fast travel jest darmowe.

Ostatnia aktualizacja: 9 lutego 2024

Badając miasta i pojedyncze dzielnice z gry The Thaumaturge możecie pomagać sobie polegając na funkcji szybkiej podróży. Na tej stronie poradnika zamieściliśmy informacje kiedy gra udostępni fast travel i na jakich działa zasadach, czy można podróżować za darmo oraz kiedy gra może blokować mechanikę szybkiej podróży.

Podróżowanie po mapie w prologu

1 - The Thaumaturge: Jak korzystać z opcji szybkiej podróży? - The Thaumaturge - poradnik do gry
  1. Przemieszczanie się po mapie w prologu jest mocno ograniczone i nie otrzymacie od razu dostępu do wszystkich wariantów szybkiej podróży.
  2. W ramach głównego questu Cienie starych grzechów Wiktor docelowo przy wsparciu Upyra użyje manipulacji na woźnicy.
2 - The Thaumaturge: Jak korzystać z opcji szybkiej podróży? - The Thaumaturge - poradnik do gry
  1. Od tego momentu możecie zagadywać do woźnicy i prosić go o podróż w inne miejsce.
  2. W prologu odwiedzicie różne lokacje z mapy Zakaukazie. Po jej wyświetleniu możecie wybrać cel podróży i za darmo dotrzecie w upatrzone przez siebie miejsce. Nie wszystkie lokacje z Zakaukazia są od razu widoczne. Część z nich odblokuje się dopiero po dalszym awansowaniu w długim prologu gry.

Fast travel w Warszawie

Do miasta Warszawa dotrzecie po ukończeniu prologu i rozpoczęciu aktu 1 kampanii - The Thaumaturge: Jak korzystać z opcji szybkiej podróży? - The Thaumaturge - poradnik do gry

Do miasta Warszawa dotrzecie po ukończeniu prologu i rozpoczęciu aktu 1 kampanii. Pierwszą dzielnicą Warszawy, którą odwiedzi Wiktor, jest Śródmieście Południowe. Musicie wykonać tam najpierw kilka czynności, by móc bezpiecznie oddalić się od Dworca Wiedeńskiego.

W ramach głównego questu Syn Syreniego Grodu gra wymusi podróż do dzielnicy Powązki. Odblokowane zostaną 2 główne metody szybkiej podróży. Są nimi:

  1. Dorożka - dotrzyjcie do dowolnego dyliżansu na mapie aktualnej dzielnicy i pogadajcie z woźnicą.
Niezależnie od wybranego wariantu szybka podróż jest darmowa i możecie korzystać z niej dowolną ilość razy - The Thaumaturge: Jak korzystać z opcji szybkiej podróży? - The Thaumaturge - poradnik do gry
  1. Przystanek tramwajowy - dotrzyjcie do dowolnego przystanku na mapie aktualnej dzielnicy i zaczekajcie na tramwaj. Nie próbujcie zatrzymywać jeżdżących po mieście tramwajów.

Niezależnie od wybranego wariantu szybka podróż jest darmowa i możecie korzystać z niej dowolną ilość razy.

Ograniczenia w dostępności szybkiej podróży

3 - The Thaumaturge: Jak korzystać z opcji szybkiej podróży? - The Thaumaturge - poradnik do gry
  1. W wybranych momentach głównej fabuły dostęp do niektórych dzielnic może być tymczasowo zablokowany. Na głównej mapie przy danej dzielnicy będzie widoczna ikona kłódki (przykład na powyższym obrazku).
  2. Nie wszystkie dzielnice Warszawy są od razu widoczne na mapie miasta. Dostęp do kolejnych dzielnic odblokujecie dzięki awansowaniu w głównym wątku fabularnym.