Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Thaumaturge - poradnik do gry

The Thaumaturge - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Thaumaturge: Jak znaleźć i pokonać bossa Krampus? The Thaumaturge poradnik, solucja

Salutor Krampus to najlepiej ukryty dodatkowy boss z questu Rózga dla bohatera z gry The Thaumaturge. Z poradnika dowiecie się gdzie znaleźć Salutora w dzielnicy Port Praski, jakie unikalne ataki posiada Krampus i jak go finalnie ujarzmić.

Ostatnia aktualizacja: 4 marca 2024

Jeden z ostatnich Salutorów do odnalezienia w grze The Thaumaturge to Krampus z dzielnicy Port Praski. Opis z tej strony poradnika objaśnia jak odblokować quest Rózga dla bohatera powiązany z tym bossem-Salutorem, kiedy można doścignąć osobę ze Skazą, jakie unikalne typy ataków posiada boss Krampus oraz jak ostatecznie pokonać i ujarzmić Salutora.

Gdzie jest Krampus?

1 - The Thaumaturge: Jak znaleźć i pokonać bossa Krampus? - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Odnalezienie Krampusa jest najmniej oczywiste spośród wszystkich 8 Salutorów, bo jest powiązany z dość dobrze ukrytym pobocznym questem.
 2. Zaczekajcie na pełne odblokowanie dzielnicy Port Praski (akt 2) i rozpocznijcie w niej poboczny quest Rózga dla bohatera - opisaliśmy go szczegółowo w naszej solucji.
 3. W ramach pobocznej misji Wiktor odwiedzi magazyn w Porcie Praskim. To właśnie wtedy po raz pierwszy ukaże mu się Krampus i rozpoczną się poszukiwania osoby ze Skazą, za którą podąża ten Salutor.
2 - The Thaumaturge: Jak znaleźć i pokonać bossa Krampus? - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Musicie przeprowadzić śledztwo w magazynie i jego efektem będzie ustalenie, że Edek to osoba ze Skazą.
 2. Po opuszczeniu magazynu Wiktor musi doścignąć Edka, który pojawi się w północnej części Portu Praskiego (miejsce konfrontacji z grupą policjantów). Wszystkie warianty rozmowy z Edkiem prowadzą do odsłonięcia jego Skazy i rozpoczęcia starcia z bossem.

Jak pokonać Krampusa?

3 - The Thaumaturge: Jak znaleźć i pokonać bossa Krampus? - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Waszym zadaniem jest jak zwykle atakowanie cieni nasyłanych przez bossa. Pozbywanie się ich pozwala stopniowo osłabiać Krampusa i wyczerpywać jego pasek zdrowia.
 2. Analizujcie cechy, które chronią poszczególne cienie. Pozwoli to Wam podjąć kroki prowadzące do ich zniszczenia - skorzystajcie z usług odblokowanych już Salutorów. Jeśli wyświetli się informacja o niedostatecznej sile danego Wymiaru, to korzystajcie z ataków obchodzących działanie danej cechy (np. używanie Cierpienia jeśli cecha osłabia Wasze konwencjonalne ataki).
4 - The Thaumaturge: Jak znaleźć i pokonać bossa Krampus? - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Krampus używa umiejętności związanych ze skupieniem. Akcja Szatański figiel nałożona na cień sprawi, że skupienie wroga może być zużywane do pokrywania większości otrzymywanych obrażeń. Nie jest to duży problem, bo Krampus nakłada ten stan tylko na 1 wybranego przeciwnika. Atakujcie w międzyczasie inne cienie.
 2. Niebezpieczny jest atak Czarci pakt, bo może on wyczerpywać skupienie Wiktora. Postarajcie się jeszcze przed rozpoczęciem bitwy przygotować co najmniej 1 umiejętność do odnawiania skupienia protagonisty. Nie pozwólcie, by skupienie spadło do zera, bo Wiktor zacznie nagle otrzymywać znacznie większe obrażenia od wszystkich wrogich ataków.

Nagrody za pokonanie bossa

5 - The Thaumaturge: Jak znaleźć i pokonać bossa Krampus? - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Po pokonaniu Krampusa powróćcie do Rasputina - jak zwykle musicie odwiedzić go w domu Nadarzyńskich w dzielnicy Powązki i poprosić o poddanie Wiktora hipnozie. Pomoc Rasputina pozwoli ujarzmić Krampusa i dopiero od tego momentu może brać udział w bitwach po stronie Wiktora. Dostępne staną się też nowe umiejętności Wymiaru Słowo.
 2. Oprócz tego otrzymacie XP i odblokujecie skazę Demagogia (podwójne wyczerpywanie Skupienia atakowanych wrogów, jeśli Wiktor ma nie więcej niż 9 punktów zdrowia).