Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Thaumaturge - poradnik do gry

The Thaumaturge - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Thaumaturge: Historia jednego wykładu The Thaumaturge poradnik, solucja

Historia jednego wykładu to druga poboczna misja Uniwersytetu Latającego w grze The Thaumaturge. Nasza solucja wyjaśnia jak odblokować quest, jak przygotować się do wykładu Wiktora i jakie rekwizyty są do odnalezienia w Kamienicy Szulskich.

Ostatnia aktualizacja: 4 marca 2024

Druga poboczna misja gry The Thaumaturge powiązana z ugrupowaniem Uniwersytet Latający to Historia jednego wykładu. Opis przejścia z naszego poradnika zawiera informacje kiedy pojawią się goście w Kamienicy Szulskich, gdzie znaleźć ślady - rekwizyty do wykładu, a także jaki przebieg może mieć wykład Wiktora.

Uwaga - Misja ta ma oznaczenie w dzienniku Szansa na ukończenie tego zadania kiedyś przeminie. Nie odkładajcie jej na później. Awansowanie za daleko w głównej fabule może spowodować, że stracicie okazję do zaliczenia questu.

Odblokowanie pobocznej misji

1 - The Thaumaturge: Historia jednego wykładu - The Thaumaturge - poradnik do gry
  1. Musicie najpierw ukończyć pierwszy quest powiązany z Uniwersytetem Latającym - to zadanie Funkcja poznawcza.
  2. Powróćcie w akcie 2 do Kamienicy Szulskich, a załączy się rozmowa z Grażyną. Dowiecie się o planach zorganizowania wykładu i otrzymacie pierwszy cel misji ze spotkania się z Ligią.

Przygotowanie się do wykładu

2 - The Thaumaturge: Historia jednego wykładu - The Thaumaturge - poradnik do gry
  1. Wiktor w mniej lub bardziej oczywisty sposób zgodzi się na poprowadzenie wykładu. Możecie zbadać ponownie piętro kamienicy. Odblokujecie spostrzeżenia Framuga pokoju Ligii oraz Konik na biegunach i przyłapiecie Cecylię w gabinecie ojca. Możecie ją wypytać o powód zakradnięcia się na piętro i w mniej lub bardziej agresywny sposób odesłać ją na parter (spostrzeżenie Niespodziewany gość).
  2. W gabinecie do odnalezienia są też nowe ślady Maska Welesa, Stara książka antythaumaturgiczna i Grzebień Stanisława. Odblokujecie wniosek Rekwizyt.

Rozpoczęcie wykładu

3 - The Thaumaturge: Historia jednego wykładu - The Thaumaturge - poradnik do gry
  1. Zejdźcie na parter. Wiktor jeszcze przed wykładem może odbyć kilka opcjonalnych rozmów ze studentami - znajdziecie ich w różnych pomieszczeniach na parterze.
  2. Dodatkowo możecie porozmawiać z Poliną i znaleźć spostrzeżenie Kieliszek po koniaku. Odkryjecie wniosek Podejrzane towarzystwo.
  3. Pogadajcie z Ligią i Samuelem, by potwierdzić chęć rozpoczęcia wykładu.
4 - The Thaumaturge: Historia jednego wykładu - The Thaumaturge - poradnik do gry
  1. W trakcie wykładu możecie wspominać o przedmiotach zbadanych w gabinecie ojca i wykorzystywać je jako rekwizyty.
  2. Wiktor poprosi zawsze Cecylię o monetę - zdobędziecie spostrzeżenie Moneta Cecylii i wniosek Wielbicielka numer jeden. Wiktor może w dowolny sposób zaspokoić ciekawość kobiety - kłamiąc na temat możliwości thaumaturgów lub mówiąc prawdę. Na koniec wykładu rekwizyty zostaną usunięte z inwentarza i zdobędziecie XP.