Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Thaumaturge - poradnik do gry

The Thaumaturge - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Thaumaturge: Diabelski Gambit The Thaumaturge poradnik, solucja

Diabelski Gambit to quest z punktu bez powrotu z gry The Thaumaturge. Solucja objaśnia jak awansować do finałowej części kampanii oraz jakie konsekwencje ma ważny wybór w trakcie egzorcyzmu Szymka w kościele.

Ostatnia aktualizacja: 26 lutego 2024

Podczas przechodzenia gry The Thaumaturge natraficie na tzw. punkt bez powrotu z głównego zadania Diabelski Gambit. Opis przejścia z naszego poradnika podpowiada jak najlepiej przygotować się do finału, jak zbadać wnętrze kościoła i jak zachować się podczas egzorcyzmu przeprowadzanego na Szymku (ważny wybór).

Porozmawianie z Rasputinem

1 - The Thaumaturge: Diabelski Gambit - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Quest ten powinien rozpocząć się po ukończeniu wszystkich poprzednich zadań aktu 2 - opisaliśmy je na wcześniejszych stronach solucji.
 2. Wyruszcie do mieszkania Nadarzyńskich w dzielnicy Powązki. Przy wejściu do kamienicy spotkacie Marię i Magdaleną. Dowiecie się, że Rasputin przebywa na cmentarzu.
 3. Dotrzyjcie do Mauzoleum Szulskich. Spotkanie z Rasputinem zawiera pytania m.in. na temat dalszej współpracy obu postaci i tego czy Wiktor wierzy w plan Rasputina. Nie są to jeszcze wiążące decyzje, które mogą wpłynąć na zakończenie gry.

Punkt bez powrotu

Na koniec rozmowy pojawi się tzw - The Thaumaturge: Diabelski Gambit - The Thaumaturge - poradnik do gry

Na koniec rozmowy pojawi się tzw. punkt bez powrotu dla całej kampanii. Moment podjęcia decyzji pokazuje obrazek:

 1. Dołączenie do Rasputina i udanie się z nim kościoła oznacza przystąpienie do serii finałowych questów gry.
 2. Jeśli nie jesteście gotowi, to wybierzcie opcję poproszenia Rasputina o dodatkowy czas. Będzie on wtedy czekał na Wiktora w mieszkaniu Nadarzyńskich na Powązkach. Zmieni się też cel misji na Wróć do Rasputina, gdy będziesz gotów.
Nie śpieszcie się z rozpoczęciem finału kampanii, bo ma to poważne konsekwencje - The Thaumaturge: Diabelski Gambit - The Thaumaturge - poradnik do gry

Nie śpieszcie się z rozpoczęciem finału kampanii, bo ma to poważne konsekwencje:

 1. Gra usunie z dziennika wszystkie niedokończone questy i aktywności. Nie będziecie już mogli się nimi później zająć i stracicie szansę na unikalne nagrody (np. przyłączenie opcjonalnych Salutorów) i XP.
 2. Gra zablokuje dostęp do wybranych dzielnic Warszawy, tzn. tych, które nie będą powiązane z wydarzeniami z finału. Poza tym w dostępnych dzielnicach niektóre budynki lub obszary mogą zostać zablokowane.
 3. Nie można grać dalej po ukończeniu głównej fabuły. Wynika to po prostu z wydarzeń, do których dochodzi w ostatnim akcie i epilogu. Po przejściu gry zobaczycie napisy końcowe i powrócicie do menu głównego bez opcji kontynuowania rozgrywki.

W szczególności radzimy zwiększyć siłę Wymiarów, bo w końcowych questach pojawia się wiele specjalnych opcji dialogowych. Mogą one wymuszać posiadanie maksymalnej lub prawie maksymalnej liczby punktów danego Wymiaru, by stały się dostępne.

Stworzenie odpowiednich warunków pod cud Rasputina

2 - The Thaumaturge: Diabelski Gambit - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Po tym jak zgodzicie się wyruszyć razem z Rasputinem automatycznie dotrzecie do kościoła. Możecie się opcjonalnie wypytać o to jak tu dotarliście i czego dotyczy planowany egzorcyzm.
3 - The Thaumaturge: Diabelski Gambit - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Do przeszukania jest obszar oznaczony czerwonym okręgiem - odblokujecie spostrzeżenia Egzorcyzmy Szymka, Miś bez jednej łapki, Książka i Święta ikona.
 2. Możecie porozmawiać z Szymkiem oraz jego matką. Wyczerpcie opcje dialogowe, odkrywając, że chłopiec posiada Skazę. Odblokują się spostrzeżenie Prawda o Szymku oraz wniosek Diabelskie zakusy.

Ważny wybór - Szymek

Porozmawiacie ponownie z Rasputinem, a Wiktor powie mu o odkrytej Skazie - The Thaumaturge: Diabelski Gambit - The Thaumaturge - poradnik do gry

Porozmawiacie ponownie z Rasputinem, a Wiktor powie mu o odkrytej Skazie. Po rozpoczęciu egzorcyzmu początkowe dialogi nie mają kluczowego znaczenia. Ważny wybór pojawi się dopiero pod sam koniec (powyższy obrazek). Możecie:

 1. Pozostawić Skazę Szymka - pozwoli to mu w przyszłości odkryć pierwszego Salutora i stać się thaumaturgiem.
 2. Odebrać Skazę Szymkowi - chłopiec stanie się z powrotem zwykłym człowiekiem, ale pozostanie luka w nim po utraconej Skazie. Dodatkowo Wiktor zdobędzie nową Skazę Trwoga (zwiększenia na stałe Wymiaru Serce o 1 punkt).

Po wyjściu z kościoła automatycznie rozpoczną się walki i awansujecie do głównego zadania W otchłani.