Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Thaumaturge - poradnik do gry

The Thaumaturge - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Thaumaturge: Czy można zawalić zadanie? The Thaumaturge poradnik, solucja

Czy w The Thaumaturge można zawalić quest? Z tej strony poradnika dowiecie się czy trzeba zabezpieczać się przed anulowaniem zadania i czy występują czasowe questy o ograniczonej dostępności.

Ostatnia aktualizacja: 23 lutego 2024

Zaliczanie zadań w grze The Thaumaturge wiąże się z ryzykiem anulowania questu i bezpowrotnej utraty szansy na jego dokończenie. W naszym poradniku wyjaśniamy jak rozpoznawać misje o czasowej dostępności oraz czy zadanie można zawalić np. w wyniku źle poprowadzonej rozmowy. Dowiecie się też o założeniach punktu bez powrotu w końcowej części głównej fabuły.

Różne zakończenia questów

1 - The Thaumaturge: Czy można zawalić zadanie? - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Questy w The Thaumaturge potrafią być nieliniowe i posiadać różne zakończenia. Są one udostępniane na bazie Waszych wcześniejszych decyzji i kroków. Zebranie wszystkich możliwych dowodów może odblokować dodatkowe zakończenia (np. nowe opcje dialogowe w trakcie rozmowy), a pominięcie jakichś scen może zablokować niektóre warianty.
 2. Gra nagrodzi Was XP niezależnie od wybranego zakończenia questu. Za dotarcie do "najlepszego" możliwego zakończenia możecie ewentualnie otrzymać jakiś drobny prezent czy osiągnięcie.

Zadania o ograniczonym czasie dostępności

2 - The Thaumaturge: Czy można zawalić zadanie? - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. W dzienniku Wiktora począwszy od aktu 1 mogą pojawiać się poboczne questy z adnotacją Szansa na ukończenie tego zadania kiedyś przeminie. Te same zadania obok swoich tytułów mają też ikonę zegara.
 2. Przykładami tego typu questów z pierwszego aktu są Konie na niebie (poszukiwania seryjnego mordercy w dzielnicy Powiśle), Oni żyją (zbadanie problemu nieboszczyków na Powązkach) czy Cena przyjaźni (wyświadczenie przysługi Woroninowi).
3 - The Thaumaturge: Czy można zawalić zadanie? - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Komunikat o ograniczonej dostępności oznacza, że dany quest może zostać w pewnym momencie anulowany. Bezpowrotnie przepadnie wtedy szansa na jego dokończenie.
 2. Ikona zegara obok nazwy questu może przybierać różny wygląd - im bardziej opróżnione jest środkowe pole, tym mniej czasu pozostało na dokończeniu questu. O kończącym się czasie na zaliczenie danej misji może też ostrzegać pulsujący zegar.
W trakcie zaliczania czasowych questów możecie niestety napotykać na utrudnienia - niedostępne początkowo ślady przez zbyt niskie wartości statystyk Wymiarów - The Thaumaturge: Czy można zawalić zadanie? - The Thaumaturge - poradnik do gry

W trakcie zaliczania czasowych questów możecie niestety napotykać na utrudnienia - niedostępne początkowo ślady przez zbyt niskie wartości statystyk Wymiarów. Problem ten dokładniej opisaliśmy na osobnej stronie Co oznacza Za mała siła Wymiaru?.

Macie 2 główne wyjścia:

 1. Awansowanie w głównym wątku na tyle, by sprostać wymaganiom do zbadania śladów. Starajcie się inwestować punkty Thaumaturgii w drzewka potrzebnych Wymiarów.
 2. Wybranie innego wariantu zakończenia questu. Nie zawsze jest to możliwe i dodatkowo wybór "prostszego" zakończenia może Wam zablokować opcję dotarcia do "najlepszego" finału.

Czy w grze jest punkt bez powrotu?

4 - The Thaumaturge: Czy można zawalić zadanie? - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Dostęp do questów z dziennika możecie też utracić po minięciu tzw. punktu bez powrotu. To ważny moment fabuły i doświadczycie go w głównym queście Diabelski Gambit z końcówki drugiego aktu kampanii.
 2. Wyruszenie z Rasputinem do kościoła symbolizuje przekroczenie punktu bez powrotu. Spowoduje to anulowanie wszystkich pobocznych zadań z dziennika Wiktora - zarówno tych z ograniczeniem czasowym, jak i tych, które wcześniej nie wymagały ścigania się z czasem.
 3. Gra nie pozwoli Wam powrócić do przerwanych questów po skończeniu fabuły, gdyż nie zawiera żadnej fazy endgame. Zaliczenie głównego wątku fabularnego kończy całą grę i nie jest możliwe dalsze swobodne podróżowanie po Warszawie.