Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Thaumaturge - poradnik do gry

The Thaumaturge - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Thaumaturge: Jak pokonać bossa Golem? The Thaumaturge poradnik, solucja

Salutor Golem to silny opcjonalny boss z głównej fabuły gry The Thaumaturge. Ta strona poradnika wyjaśnia jak przystąpić do starcia z Golemem w queście Gliniane ambicje, jak radzić sobie z unikalnymi atakami Salutora i jak pomyślnie ujarzmić Golema.

Ostatnia aktualizacja: 4 marca 2024

Bitwa z bossem Golem to jedno z trudniejszych starć z gry The Thaumaturge. Ta strona solucji z naszego poradnika objaśnia jak doprowadzić do opcjonalnej walki z Golemem w ramach głównego questu Gliniane ambicje, jak utrzymywać Wiktora przy życiu i powstrzymywać ataki Golema, a także jak dodać Golema do listy Salutorów podległych Wiktorowi.

Jak odblokować walkę z bossem?

1 - The Thaumaturge: Jak pokonać bossa Golem? - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Golem to Salutor występujący początkowo w materialnej odmianie, który w głównym wątku fabularnym pojawia się w głównym queście W pył się obrócisz. Atak Golema nastąpi po dotarciu na molo ze Swietłaną. Wiktor nie walczy wtedy z Golemem, gdyż kreatura pojawia się wyłącznie na czas scenki przerywnikowej.
 2. Od tego momentu bohaterowie będą chcieli powstrzymać Golema polującego na członków rodziny Szulskich. Właściwa konfrontacja z Golemem ma miejsce w głównym zadaniu Gliniane ambicje.
 3. Wiktor z pomocą przyjaciół weźmie udział w rytuale w lochu pod synagogą Nożyków. Golem zostanie przyzwany w trakcie rytuału.
2 - The Thaumaturge: Jak pokonać bossa Golem? - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Jednym z kroków rytuału jest wybór wariantu zachowania w sprawie planu Ariela Rofe.
 2. Musicie wybrać drugą lub trzecią opcję dialogową (powyższy obrazek), a więc oszukać Ariela i spróbować zachować Golema dla siebie. Tylko wtedy dojdzie do walki Wiktora z tą kreaturą z zamiarem pojmania jej.

Jak pokonać Golema?

3 - The Thaumaturge: Jak pokonać bossa Golem? - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Waszym zadaniem jak zwykle jest skupienie się na eliminowaniu cieni, które Golem nasyła na Wiktora kolejnymi grupami. Niszczenie cieni może stopniowo pozbawiać Salutora kolejnych punktów zdrowia.
 2. Sprawdzajcie cechy u wszystkich przeciwników, a będziecie mogli "dopasować" Salutorów. Pozbawiajcie wrogów ich cech, by łatwiej wystawiać cienie na wszystkie odmiany ataków.
 3. Golem może obdarzać cienie pozytywnym stanem, dzięki któremu zadadzą maksymalne możliwe obrażenia. Starajcie się jako pierwsze eliminować te cienie, których ataki są najsilniejsze (możecie je podglądać na kolejce działań).
4 - The Thaumaturge: Jak pokonać bossa Golem? - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Zwracajcie koniecznie uwagę na próby osłabienia skuteczności leczenia Wiktora - to jeden z negatywnych stanów, który może zostać nałożony na bohatera (przykład na obrazku). Używajcie od razu umiejętności Salutorów, które przenoszą na wrogów negatywne statusy lub je usuwają, takich jak np. Liberum Veto dla Upyra. W przeciwnym razie zmarnujecie umiejętność leczącą i jednorazowo odzyskacie tylko kilka punktów zdrowia.
 2. Golem może też wyprowadzać ataki zadające ponad 10 punktów obrażeń i gra nie pozwala ich zablokować. To kolejny powód, by mieć w gotowości leczenie o pełnej możliwej sile działania.

Nagrody za pokonanie bossa

5 - The Thaumaturge: Jak pokonać bossa Golem? - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Po pokonaniu Golema dokończcie quest Gliniane ambicje, a następnie odwiedźcie Rasputina w dzielnicy Powązki. Musicie poprosić go, by po raz kolejny zahipnotyzował Wiktora. Dopiero wtedy pomyślnie ujarzmicie Golema i sprawicie że Salutor będzie mógł brać udział w bitwach po stronie Wiktora.
 2. Oprócz tego otrzymacie XP i dostępne staną się też nowe umiejętności Wymiaru Czyn.