Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Thaumaturge - poradnik do gry

The Thaumaturge - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

The Thaumaturge: Fajrant The Thaumaturge poradnik, solucja

Fajrant to poboczny quest w grze The Thaumaturge ze strajku robotników pracujących dla Neumayera. Ta strona solucji opisuje wszystkie warianty jak zakończyć strajk w Śródmieściu Południowym, jak spotkać się z Abaurycym i jak przeszukać biuro Neumayera.

Ostatnia aktualizacja: 26 lutego 2024

Jedno z pobocznych zadań otrzymywanych od Aubarycego w grze The Thaumaturge to Fajrant z dzielnicy Śródmieście Południowe. W opisie przejścia w naszym poradniku znajdziecie informacje kiedy można rozpocząć quest, jak wydobyć informacje od robotników w Barze Londyńskim, gdzie przebywają Rutkowski, Rudy i Neumayer, jakie są opcje zakończenia strajku oraz gdzie znaleźć i jak zbadać biuro Neumayera.

Uwaga - Misja ta ma oznaczenie w dzienniku Szansa na ukończenie tego zadania kiedyś przeminie. Nie odkładajcie jej na później. Awansowanie za daleko w głównej fabule może spowodować, że stracicie okazję do zaliczenia questu.

Odblokowanie pobocznego questu

1 - The Thaumaturge: Fajrant - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Quest możecie odblokować najwcześniej po awansowaniu do aktu 2. Odwiedźcie dzielnicę Śródmieście Południowe w godzinach dziennych. Przed wejściem do Baru Londyńskiego powinien pojawić się znacznik misji - pokazuje go powyższy obrazek.
 2. Przed barem Abaurycy i Tobiasz Fejgin prowadzą rozmowę. Dołączcie do niej i następnie wejdźcie do środka, by dokończyć spotkanie z Abaurycym. Dowiecie się o strajku robotników i o ich konflikcie z Neumayerem. Odblokujecie spostrzeżenie Siedziba Firmy.

Podążanie za myślami Janusza

2 - The Thaumaturge: Fajrant - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Wewnątrz Baru Londyńskiego przebywają Janusz i Mariuszek. Rozmowa z nimi jest opcjonalna.
 2. Możecie wykazać się sprytem i pozyskać od robotników informacje o strajku - wybierzcie komplement i następnie zaoferujcie im wódkę. Wypytajcie rozmówców o powody zwolnienia ich z pracy oraz o kochankę Janusza. Odkryjecie spostrzeżenie Kwitnące uczucie.
 3. Poprawna rozmowa pozwoli Wam podążać za myślami Janusza do miejsca w barze z dołączonego obrazka - znajdziecie tam obiekt i zarazem spostrzeżenie List miłosny. Możecie od razu odłożyć list lub go dokładniej zbadać. Pojawia się tu ryzyko stoczenia walki z robotnikami.

Zbadanie biura Herr Neumayera

3 - The Thaumaturge: Fajrant - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Wyjdźcie z baru. Zanim dotrzecie do miejsca konfliktu możecie udać się za jednym z czerwonych śladów na zachód. W jednej z zachodnich uliczek dzielnicy jest biuro Neumayera - miejsce to pokazuje obrazek.
 2. Na zewnątrz biura są spostrzeżenia Niewygodny artykuł, Notka w witrynie i Drzwi do biura. Odblokujecie wnioski Poszukiwania Neumayera i Okazja czyni....
 3. Na ziemi leży klucz do biura Neumayera, który pozwoli Wam wejść do środka.
4 - The Thaumaturge: Fajrant - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Używajcie dalej percepcji, by znaleźć w biurze spostrzeżenia Księga rachunkowa, Telefon, Oferta kupna i Obraz zatytułowany Bucefał.
 2. Zadzwoni telefon i podnieście słuchawkę. Poprawne poprowadzenie rozmowy pozwoli poznać sekret Neumayera - odezwijcie się (pierwsza opcja) i zapytajcie o siodło (trzecia opcja z powyższego obrazka - o siodle i koniu Neumayera dowiedzieliście się z obrazu na ścianie).

Znalezienie sposobu na zakończenie strajku

5 - The Thaumaturge: Fajrant - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. We wschodniej części dzielnicy budowana jest kanalizacja. To lokacja, w której przebywają Neumayer i strajkujący robotnicy.
 2. Po zbliżeniu się do grupy postaci załączy się scena kłótni. Możecie wstępnie poprzeć Neumayera (strona niemieckiego pracodawcy) lub Rudego (strona robotników), bądź też uniknąć komentarza - nie wpłynie to jeszcze na rezultat questu. Macie też swobodę wyboru powodu przybycia (np. powołanie się na Abaurycego). Odblokujecie spostrzeżenie Impas.
 3. Wypytajcie się Neumayera o powód strajku i agresywnych zachowań robotników. Odkryjecie spostrzeżenia Krótki lont i Bez wyjścia? oraz wniosek Sytuacja Neumayera.
6 - The Thaumaturge: Fajrant - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Zadanie możecie zaliczyć na różne sposoby, odpowiednio prowadząc rozmowy z tutejszymi postaciami.
 2. Jeśli zbadaliście wcześniej biuro i dowiedzieliście się o koniu Neumayera (obraz na ścianie), to pojawi się opcja manipulacji na Neumayerze (powyższy obrazek). Możecie skorzystać ze specjalnej opcji dialogowej - wymaga ona 4 punktów Wymiaru Słowo. Wiktor nakłoni Neumayera do sprzedania konia i pokrycia dzięki temu żądań finansowych robotników. Obie strony dogadają się i strajk dobiegnie końca.
7 - The Thaumaturge: Fajrant - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Inne rozwiązanie wymusza użycie percepcji, by zbadać obszar obok robotników. Odkryjecie spostrzeżenie Drugie śniadanie. Jeśli wcześniej przeczytaliście list miłosny w Barze Londyńskim, to odblokuje się wniosek Kasanowa ze śródmiejskich kanałów.
 2. Dzięki pozyskanym śladom możecie porozmawiać z Rutkowskim, by powiedzieć mu romansie jego żony. Jako dowód odczytajcie fragment listu miłosnego. Rutkowski dogada się z kolegami i robotnicy zakończą strajk. Możecie doradzić warunki porozumienia obu stron lub nie odzywać się.
8 - The Thaumaturge: Fajrant - The Thaumaturge - poradnik do gry
 1. Jeszcze inny wariant to porozmawianie z Rudym - jednym ze strajkujących robotników obecnych na miejscu. Po pierwszej rozmowie możecie wyruszyć za myślami Rudego, tzn. czerwonym śladem.
 2. Myśli doprowadzą Wiktora do zachodniej części dzielnicy (powyższy obrazek). Jest tam ślad Wiadro i odblokujecie wniosek Ścieżka wojenna.
 3. Powróćcie do Rudego. Pojawi się opcja manipulacji robotnika. Musicie w związku z tym wybrać specjalną opcję dialogową - wymaga ona 2 punktów Wymiaru Serce. Rudy uderzy Neumayera, a ten postanowi zwolnić wszystkich robotników.

Zakończenie questu

 1. Niezależnie od wybranego wariantu rozwiązania problemu strajku musicie powrócić do Abaurycego w Barze Londyńskim, by powiedzieć mu o tym jak zakończył się konflikt.
 2. Otrzymacie wyłącznie XP, ale w przyszłości będziecie też mogli rozpocząć kolejny quest Abaurycego - Powtórka z rozrywki.